upokojenci, za vas nimamo, so druge prioritete ... begunci, cigani

ericks

Majstr
10. sep 2007
2.751
210
63
skopirano in preneseno z enega drugega foruma ...

Kličem iz Štajerske. Jaz bi vam tudi povedala, kakšne zadeve so. Meni je prejšnja vlada zvišala na 620 evrov penzije. Od teh 620 plačam 200 evrov za najemnino občinskemu stanovanjskemu skladu. 400 evrov mi ostane. Sem dobila poračun za plin – 190 evrov! Kako naj bi plačala, če niti kosila ne morem skuhati,” je gospa povedala skrušeno in dodala, da je to res grozno, saj se sploh nikjer ne omenja upokojencev. “Pa 40 let sem delala”

Veste kaj jem, kocko juhe dam v vodo, pa zakuham z ribano kašo. Pa zeleno solato. To imam za kosilo, ali pa si spečem dve jajčki, pa solato. Takšna kosila imam,” je povedala, povsem objokana, in dodala, da jo vseskozi pesti tudi bolezen. Pravi, da si nikakor ne more privoščiti, da bi ji kosilo vozili na dom. “Kako si naj privoščim, da mi kosilo vozijo, če nimam s čim plačati. Sem čisto obupana,” je dejala gospa in zajokala.

“40 let sem delala, pa 20 let popoldan v ambulanti. Nikjer ni to upoštevano, pa to z bolnimi psihiatričnimi bolniki
 

ericks

Majstr
10. sep 2007
2.751
210
63
ko berem take clanke, bi si zelel da so fake, pa zal niso ...

zakaj se ne ukvarjamo z lastnim narodom, ki dela ali je posteno delal nekaj desetletij, zdaj pa je odrinjen na rob druzbe in tiho v pomanjkanju caka svoj konec.

medtem pa se vlada ukvarja z brezplacnim prevozom na begunce, da morajo tudi oni na morje ...

pa se ena na hitro ... je ze kdo videl neto prejemnika socialne pomoci (cigana) v avtosoli?
ampak izpit imajo pa vseeno vsi ...
 

kemb

Majstr
7. okt 2018
672
658
93
Sramotno je, da nekdo ki je celo življenje delal in plačeval davke, na koncu životari. Do tega ne bi smelo priti. V normalni, pošteni državi.
V Sloveniji so takšni pošteni ljudje ničvredni, lenuharji in izkoriščevalci socialnih transferjev pa se tudi na njihov račun smejijo poštenim ljudem. Skrbi pa me, kaj bo z ljudmi, katerim že sedaj do minimalne plače dokazuje država....
 

BLABLABLA

Guru
28. sep 2007
2.228
717
113
Sramotno je, da nekdo ki je celo življenje delal in plačeval davke, na koncu životari. Do tega ne bi smelo priti. V normalni, pošteni državi.
V Sloveniji so takšni pošteni ljudje ničvredni, lenuharji in izkoriščevalci socialnih transferjev pa se tudi na njihov račun smejijo poštenim ljudem. Skrbi pa me, kaj bo z ljudmi, katerim že sedaj do minimalne plače dokazuje država....
Samo da tole zadnje razčistimo....

Država predpiše minimalno plačo....
Izplačuje jo pa v celoti delodajalec..Države ne da NIČ....in nič ne doplačuje do minimalca
Če jo delodajalec ne izplača...nima denarja....država ne da NIČ...Delavec ostane brez prihodkov iz naslova plače...
 

kemb

Majstr
7. okt 2018
672
658
93
Slabo sem se
Samo da tole zadnje razčistimo....

Država predpiše minimalno plačo....
Izplačuje jo pa v celoti delodajalec..Države ne da NIČ....in nič ne doplačuje do minimalca
Če jo delodajalec ne izplača...nima denarja....država ne da NIČ...Delavec ostane brez prihodkov iz naslova plače...
Se strinjam, v mislih sem imel razred j v javnem sektorju, zato sem napisal država. V tem primeru je država delodajalec. Hvala za opozorilo.
 

jurek1973

Guru
3. sep 2007
3.916
816
113
Gospa ima usodo v svojih rokah.
Recimo nabavi pištolo, gre v parlament, poči poslanca ali dva, pa ima dosmrtno zagotovljeno bivanje, dostavo hrane, gretje,...
Pa še spomenik bi ji postavili.
 

BLABLABLA

Guru
28. sep 2007
2.228
717
113
Slabo sem se

Se strinjam, v mislih sem imel razred j v javnem sektorju, zato sem napisal država. V tem primeru je država delodajalec. Hvala za opozorilo.
OK...NI blema....

Hec je pa, da nekateri res mislijo da tisti, ki imajo po obračunu ur plačo nižjo od minimalca od drzave dobijo razliko in ne od podjetja....
 

igiNo1

Guru
24. feb 2018
1.414
638
113
Minimalna plača se začne pri 22 plačnem razredu.
Do 22 država delavcu doplačuje. Potem se pa vsi razburjajo nad Levico, ki želi 800€ neto za 1. plačni razred. Brez dodatkov. Delojemalci pa odhajajo v tujino.
Kolikšno plačo moraš imeti, da bi imel spodobno pokojnino, 1.000€ , če je 63,5% pokojninska osnova?
 

Mr_Globus

Fizikalc
1. dec 2011
236
26
28
Mhm 40 let je delala na minimalcu, penzijo ima ze tako previsoko glede na vplacila, zivi v subvencioniranem stanovanju in zraven se tarna. Boga revica mora se sama kuhati, ker drzava ne casti se dostave in kosila.
 
  • Všeč mi je
Reactions: mirsi

kemb

Majstr
7. okt 2018
672
658
93
Mhm 40 let je delala na minimalcu, penzijo ima ze tako previsoko glede na vplacila, zivi v subvencioniranem stanovanju in zraven se tarna. Boga revica mora se sama kuhati, ker drzava ne casti se dostave in kosila.
Zanimiv pogled imaš na situacijo. Diametralno nasprotnega od mojega. Koliko naj bi po tvoje potem dobili denarja izkoriscevalci socialnih podpor, ki do zdravi za delo. Aja delo jim ne diši...
 

Mr_Globus

Fizikalc
1. dec 2011
236
26
28
Zanimiv pogled imaš na situacijo. Diametralno nasprotnega od mojega. Koliko naj bi po tvoje potem dobili denarja izkoriscevalci socialnih podpor, ki do zdravi za delo. Aja delo jim ne diši...
Eh, kaj je ustvarila v teh 40 letih delovne dobe? Prihrankov ne, stanovanja tudi ocitno ne. Samooskrba ji je neznana, v tarnanju je pa strokovnjak.

Kaj naj dobijo delomrznezi? Socialo samo pod pogojem obveznega druzbenokoristnega dela.
 
  • Všeč mi je
Reactions: mirsi
fantje pa ste vi diht tule? Ene par vas je razumnih ostali ne bi komentiral...gospa je 40 let delala tko in drgač, tudi za roberta in ostale veleume, penzija no go, oz je okej, sam ne za naše razmere, MSM in ostali čudodelniki pa spravijo na oblast človeka ki razlaga da se lahko mesu odpovemo, oz se ga je parkat tedensko manj, pa da bo reševal z draginjskimi dodatki, ki so v celem letu taki kt ga bo Avstrijc dobu v 1x šusu...pa to je sam par takih cvetk

drkate na janšo, samo resnici na ljubo, takrat cene niso tako divjale....je pa res da ga je twitanje malo je***lo in to je blo top šit za MSM, leve, kolesarje itd...Zanimivo da se noben od rdečih, levih , itd skratka uber socialcev ne potegne za take primere. Pač po njihovo če crkne bo država prišparala, če ji kaj več dajo je to strošk, uporabna bi bla edin če bi meli desne gor ker bi lahk razlagali potem kako hudo name je, ker pač lačni otroci bi utegnili biti že malo prežvečeni...pa je narod bolj lačen pod levimi kot desnimi..... tko na hitro

prejšnji teden bil koncert za Viljen Julijan za otroke s posebnimi potrebami zbrali 50 k€, glih ene tolj jih bo perjad zagonila za pa strokovnjakov, ki bodo hodili po štacunah in razlagali kam naj hodimo po fasungo da bomo prišli čez mesec.... pa kaj naj kupujemo in take reči...

mene je uglavm sram ko vidim s kakimi delim državo, pa brez zamere tistim, ki znajo še razsodno razmišljati
 

B81

22. jul 2007
34.527
8.970
113
Komunisti so vsega krivi in tabeli so bli vsi po krivem pobiti. Partizani so pa otroke jedli. Tako ne?
Sploh ne. Ampak vi imate to mantro, da bi naj ljudje bili revni, ker takrat bodo držali z vlado.

V normlani državi bi vladarjem ostalo še več, ker se ljudem kak % višanja davka ne bi preveč poznal, komunisti pa želijo prav revne ljudi, od katerih ne moreš več potegnit ne vem koliko $$$.
Malo bi si lahko kdaj romunsko zgodbo zavrteli na jutubu. Tak enkrat tedensko.
 

Mr_Globus

Fizikalc
1. dec 2011
236
26
28
Zanimivo, meni bolj ti smrdis po komunizmu, ko bi sposobnim jemal in lenim in nesposobnim dajal :sprasujemse: