upokojenci, za vas nimamo, so druge prioritete ... begunci, cigani

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Malo zgodovine. V Jugi je šel delavec v penzijo s 85% pokojninske osnove iz povprečja najboljših desetih let. V slavni samostojni Sloveniji se je pokojninska osnova ves čas nižala in povprečje let iz katerih se je računala, ves čas višalo. Dno je doživelo v Janševem Zujfu, kjer se je pokojninska osnova spustila na 57% in računala iz povprečja dohodkov zadnjih dvajsetih let. S tako penzijo težko preživijo tudi tisti, ki so imeli vedno povprečno ali malo višjo plačo. Kar malo preračunajte in se čudite, kakšno penzijo lahko pričakujete. Zadnja leta se po pravici rečeno stanje malo izboljšuje, toda avstrijskih pokojninskih pogojev (80% pokojninska osnova) ne bomo nikoli dosegli.
 

endvatri

Guru
2. mar 2018
18.479
3.132
113
skopirano in preneseno z enega drugega foruma ...

Kličem iz Štajerske. Jaz bi vam tudi povedala, kakšne zadeve so. Meni je prejšnja vlada zvišala na 620 evrov penzije. Od teh 620 plačam 200 evrov za najemnino občinskemu stanovanjskemu skladu. 400 evrov mi ostane. Sem dobila poračun za plin – 190 evrov! Kako naj bi plačala, če niti kosila ne morem skuhati,” je gospa povedala skrušeno in dodala, da je to res grozno, saj se sploh nikjer ne omenja upokojencev. “Pa 40 let sem delala”

Veste kaj jem, kocko juhe dam v vodo, pa zakuham z ribano kašo. Pa zeleno solato. To imam za kosilo, ali pa si spečem dve jajčki, pa solato. Takšna kosila imam,” je povedala, povsem objokana, in dodala, da jo vseskozi pesti tudi bolezen. Pravi, da si nikakor ne more privoščiti, da bi ji kosilo vozili na dom. “Kako si naj privoščim, da mi kosilo vozijo, če nimam s čim plačati. Sem čisto obupana,” je dejala gospa in zajokala.

“40 let sem delala, pa 20 let popoldan v ambulanti. Nikjer ni to upoštevano, pa to z bolnimi psihiatričnimi bolniki
 
  • Haha
Reactions: bizi

uncle_sam

broker
25. sep 2007
3.051
1.460
113
39
Malo zgodovine. V Jugi je šel delavec v penzijo s 85% pokojninske osnove iz povprečja najboljših desetih let. V slavni samostojni Sloveniji se je pokojninska osnova ves čas nižala in povprečje let iz katerih se je računala, ves čas višalo. Dno je doživelo v Janševem Zujfu, kjer se je pokojninska osnova spustila na 57% in računala iz povprečja dohodkov zadnjih dvajsetih let. S tako penzijo težko preživijo tudi tisti, ki so imeli vedno povprečno ali malo višjo plačo. Kar malo preračunajte in se čudite, kakšno penzijo lahko pričakujete. Zadnja leta se po pravici rečeno stanje malo izboljšuje, toda avstrijskih pokojninskih pogojev (80% pokojninska osnova) ne bomo nikoli dosegli.
In kje po tvoje je glavni razlog za to nizanje?
 
  • Všeč mi je
  • Haha
Reactions: jonny77 in B81
Malo zgodovine. V Jugi je šel delavec v penzijo s 85% pokojninske osnove iz povprečja najboljših desetih let. V slavni samostojni Sloveniji se je pokojninska osnova ves čas nižala in povprečje let iz katerih se je računala, ves čas višalo. Dno je doživelo v Janševem Zujfu, kjer se je pokojninska osnova spustila na 57% in računala iz povprečja dohodkov zadnjih dvajsetih let. S tako penzijo težko preživijo tudi tisti, ki so imeli vedno povprečno ali malo višjo plačo. Kar malo preračunajte in se čudite, kakšno penzijo lahko pričakujete. Zadnja leta se po pravici rečeno stanje malo izboljšuje, toda avstrijskih pokojninskih pogojev (80% pokojninska osnova) ne bomo nikoli dosegli.

pa si upaš tud napisat kake plače so bile napram današnjim? Če pogledava Srbijo, danes delajo ta za koliko 400 €? koliko je 0,85x400? pa živi ti s temi penezi če ti rata
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
pa si upaš tud napisat kake plače so bile napram današnjim? Če pogledava Srbijo, danes delajo ta za koliko 400 €? koliko je 0,85x400? pa živi ti s temi penezi če ti rata
Primerjaš neprimerljivo. V Srbiji verjetno preživi, nekje v Afriki bi bil pa kralj. Našim starim upokojencem se pa prav dobro godi. Gospa, za katero občasno skrbim in je v penziji že 40 let, ima za 300€ višjo pokojnino od mene, pa sva delala v primerljivem delovnem okolju. Imam pač smolo, da sem padel v Zujf. :mad: Pa tudi z mojo penzijo bi bil v Srbiji verjetno gospod, v Avstriji pa socialni problem.
 
Primerjaš neprimerljivo. V Srbiji verjetno preživi, nekje v Afriki bi bil pa kralj. Našim starim upokojencem se pa prav dobro godi. Gospa, za katero občasno skrbim in je v penziji že 40 let, ima za 300€ višjo pokojnino od mene, pa sva delala v primerljivem delovnem okolju. Imam pač smolo, da sem padel v Zujf. :mad: Pa tudi z mojo penzijo bi bil v Srbiji verjetno gospod, v Avstriji pa socialni problem.

kaj je point? da ko gremo v penzijo grem nekam čim južneje, oz raje kar v Afriko?
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Point je v tem, če si celo življenje delal za spodobno plačo, da lahko v lastni državi tudi starost spodobno preživiš. :evil:
 

B81

22. jul 2007
34.524
8.970
113
Primerjaš neprimerljivo. V Srbiji verjetno preživi, nekje v Afriki bi bil pa kralj. Našim starim upokojencem se pa prav dobro godi. Gospa, za katero občasno skrbim in je v penziji že 40 let, ima za 300€ višjo pokojnino od mene, pa sva delala v primerljivem delovnem okolju. Imam pač smolo, da sem padel v Zujf. :mad: Pa tudi z mojo penzijo bi bil v Srbiji verjetno gospod, v Avstriji pa socialni problem.
In?
To gospo so prav tvoji dali v penzijo z odlicnim %, in v odlicnih letih. Zakaj? Ker so takrat gospodarji slovencev bili malo pred penzionom in so si uredili dobre % penzije.
Potem pa hudi jansa in % dol, ker ni nikjer za vzet.
Mar bi ze prej povisali leta in pocasi nizali %, bi blo veliko bolj humano.

Zdaj pa si ob 300 eur. In se kar jih podpiras. Neverjeten si.