Satasta "mreža" pod drobnimi prodniki za dovoz

mcn

Majstr
3. sep 2007
1.819
204
63
Slovenija
Pripravljam si prostor za parkiranje, in bi namesto tlakovcev ali plošč raje uporabil prodnike (16-23 ali 10-16). Našel sem tole:, kar bi naj preprečevalo nastajanje kolesnic in izrinjanje materiala. Ali obstaja kaj podobnega v Slo? Dupontov GroundGird naj bi se dobil, ampak mi je rahlo drag :)
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.577
283
113
Pripravljam si prostor za parkiranje, in bi namesto tlakovcev ali plošč raje uporabil prodnike (16-23 ali 10-16). Našel sem tole:, kar bi naj preprečevalo nastajanje kolesnic in izrinjanje materiala. Ali obstaja kaj podobnega v Slo? Dupontov GroundGird naj bi se dobil, ampak mi je rahlo drag :)

kolikor sem videl pri drugih... tole je bolj tko... sčasoma postane grdo. Ko je peska tok, da je čez satje, so pokrivijo robovi satja, potem se pesek usede in se vidi te robove in satje...
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.221
4.700
113
Razmere v katerih mora ta mreža "živeti", so zelo zahtevne. V trajnost reciklirane plastike zunaj, s pritiski, UV sevanje, ne bi bil prepričan. DuPoint je slabih 20 € / m2 in obljubljajo, da bi naj vzdržal nekaj desetletij.
Osebno sicer menim, da je asfalt optimalna rešitev za parkirišče glede cene in glede trajnosti. Mogoče sicer izgled res ni top, se pa lahko vsaj otroci s skirojem vozijo po njem. Če je kolikor toliko narejeno vse skupaj s podlago vred, bo pod osebnimi vozili zlahka preživel desetletja.
 
  • Všeč mi je
Reactions: msenjur

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.577
283
113
Razmere v katerih mora ta mreža "živeti", so zelo zahtevne. V trajnost reciklirane plastike zunaj, s pritiski, UV sevanje, ne bi bil prepričan. DuPoint je slabih 20 € / m2 in obljubljajo, da bi naj vzdržal nekaj desetletij.
Osebno sicer menim, da je asfalt optimalna rešitev za parkirišče glede cene in glede trajnosti. Mogoče sicer izgled res ni top, se pa lahko vsaj otroci s skirojem vozijo po njem. Če je kolikor toliko narejeno vse skupaj s podlago vred, bo pod osebnimi vozili zlahka preživel desetletja.

sej zdrži že, sam kakšen je izgled?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.221
4.700
113
Misliš za asfalt? Tast je sicer delal na avtocesti in se je na asfalt in pripravo podlage spoznal. Ko sem prvič videl tisto dvorišče leta 1990 in danes nekih razlik ni. Dvorišče je staro 40 + let, kolikor sem videl neke stare slike, je delal v lastni režiji z malim valjarjem in ne ravno s top stroji iz podjetja. Vozijo osebna vozila in le redko kak kamion do 7 ton.
Izgled res ni mogoče top. Ampak tudi tlakovci čez desetletja niso ravno top, ko je praviloma vsaj tu in tam neko posedanje, mah, travica po kotih ...
 

mcn

Majstr
3. sep 2007
1.819
204
63
Slovenija
Saj zato pa bi vzel prodnike, v bistvu samo za pod nadstrešnico za avto in dovoz iz ceste do nje. Asfalt in tlakovci mi žal niso preveč všeč. Blizu mene so si eni pred cca 3 leti naredili celotno povozno površino okoli podjetja s 16-32 prodniki, izgleda vrhunsko, kot prvi dan.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.221
4.700
113
3 leta ni neka doba. Skoraj ne verjamem, da se z leti med prodniki ne nabere dovolj prahu, kjer potem začnejo uživati rastline, ki jih ne bi želel videti in se moraš z njimi začeti ukvarjati.
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.394
4.393
113
49
Na sončni strani ALP
Si na primorskem kjer je 365 dni na leto sonce, brez snega?!
Ne znam si predstavljati odstranjevanje snega iz teh kamenčkov...


Če bi že šel v to, bi izbral betonske travne plošče.

1686222820449.png


EDIT:

Tu imaš nekaj rešitev:
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.877
5.145
113
Prodniki so jeba čez par let ko se svašta nabere not in se zamulji in začne poganjat. Tega ne spučeš več nikoli. Dvomim pa, da imaš vse tako rešeno, da ne bi prišlo nič zraven. Čene druga en vredi naliv in ti spre iz okoliških površin gor.
 

mcn

Majstr
3. sep 2007
1.819
204
63
Slovenija
saj pravim, da gledam pri daljnem sosedu, a je po 3h letih še vedno vrhunsko. Moram pa vprašat, če kaj šprica proti plevelu. Mene sicer bolj matra, če bi nastale kolesnice. sem pa se pogovarjal z gospodom iz robniki.si in če je podlaga pripravljena in utrjena kot za tlakovce, potem naj ne bi bilo težav, če bi uporabil Gesup 50
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.221
4.700
113
Pri dobri izvedbi po treh letih še ni straha, da bi moral s kemijo na plevel. Nekaj let že traja, da se iz zraka usede dovolj prahu, prinese semena ustreznih rastlin, ker vse zlepa ne bodo rastle in da narava začne kolonizirati prazno površino.
Teoretično bi lahko vsako desetletje sistem razdrl, rešetke pobral ven, opral pesek, ponovno sestavil in bi bil mir glede svinjarije in rastlin. Ali kdo to dejansko počne, pa ne vem.