Štajerska vojska

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik #488
  • Začetni datum

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.628
14.325
113
U, madona... kdo je pa to štel?
Sem pred časom naredil to "domačo nalogo", ko sem bolj v podrobno študiral bitke v posočju - te številke izhajajo iz zapisnikov oz. poročil o posameznik bitkah, ki so bili spisani bolj kot ne takoj po njih. Plot wist - kasneje se je ob študijah različnih zgodovinarjev izkazalo, da je sama številka nedvomno previsoka in nerealna, saj so poveljniki želeli z visokimi številkami prikazati resnost dogajanja ter s tem pridobiti večjo pozornost oz. pomoč v obliki dodatnih vojakov, orožja in hrane. Nedvomno je bilo v posočju res ogromno žrtev ampak manj kot se navaja. Poleg tega pa v posočju ni bilo nikakršnih povojnih pobojev kot so bili po koncu druge svetovne vojne.
 

Fonzl

Guru
5. sep 2007
6.757
4.904
113
U, madona... kdo je pa to štel?

Sem pred časom naredil to "domačo nalogo", ko sem bolj v podrobno študiral bitke v posočju - te številke izhajajo iz zapisnikov oz. poročil o posameznik bitkah, ki so bili spisani bolj kot ne po njej. Plot wist - sama številka je nedvomno previsoka in nerealna, saj so poveljniki želeli z visokimi številkami prikazati resnost dogajanja. Nedvomno je bilo v posočju res ogromno žrtev ampak manj kot se navaja. Poleg tega pa v posočju ni bilo nikakršnih povojnih pobojev kot so bili po koncu druge svetovne vojne.

številka je blesava do skrajnosti, glej zgoraj

na wikipedii imaš preko 300.000 pa še to je pretirano,
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.628
14.325
113
Ja, sem videl, da si malo dopolnil, jaz pa tudi malenkost. O milijon+ žrtvah na soški fronti se drugače že dolgo govori ampak so res daleč od realnega.
Če koga zanimajo zadeve bolj v podrobnosti priporočam branje knjige "Cvetje in mengore, v viharju vojne", ki je med vso slovensko literaturo na to tematiko meni najbolj všečna in zelo podrobna.
 

Fonzl

Guru
5. sep 2007
6.757
4.904
113
Ja, sem videl, da si malo dopolnil, jaz pa tudi malenkost. O milijon+ žrtvah na soški fronti se drugače že dolgo govori ampak so res daleč od realnega.
Če koga zanimajo zadeve bolj v podrobnosti priporočam branje knjige Cvetje in mengore, v viharju vojne.

ta milijon je bil že milijonkrat "debunkan" pa se še vedno vleče naokol
zato pa pravim, da smo z ww2 totalno v kurcu

pa tud hemingwaya ni blo nikol na soški fronti
pa tud to ni bila največja gorska bitka vseh časov
rommel je bil en ****** nadporočnik in ni vodil nobenega preboja
nobenega prvega blitzkriega v zgodovini ni blo itd itd
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.791
-248
113
Še en, ki ne razume dejanskega problema in piše kot po nareku PR pranja zadnjih 70 let, zakaj me to ne preseneča....

- Ni problem v (ne)enakopravnosti in wannabe imuniteti nekaterih pobitih ampak v tem, da so si pri nekaterih "pravičen razlog" za smrt enostavno izmislili.
- Ni catch v pogrevanju na račun pridobitve političnih točk. Se strinjam, take odstranit ampak kaj bi pa s tistimi, ki se jim gre zgolj za navajanje oz. priznanje dejanskega dogajanja z navedbo (čimveč) akterjev in dejanskih vzrokov?
- Po koncu 1.sv.vojne niti približno ni bilo povojnih pobojev v stilu kot se je to izvajalo po drugi svetovni, ko so bile to navadne čistke z morebitnimi ali pa dejanskimi politično drugače mislečimi in to zgolj z namenom priprave (političnega) terena za vnaprej.
- Pravi namen vsega skupaj je (če odstraniš pridobivanje političnih točk) uradno priznanje izvajanje neupravičenih pobojev tistih, ki z dejanskim izdajstvom Slovenije oz. kolaboracijo v kakršnemkoli pomenu niso imeli nobene veze ter še par stvari zraven, ki bi morale biti vsem samoumevne že iz samega spoštovanja pomorjenih.
Japajade.
Gre se izključno za pridobivanje tekočih političnih točk, ter da sprejo narod med sabo. In popolnoma nič drugega.

O kakšnem priznanju ti bluziš? A še kaj ni jasno? Ali kdo zanika povojne poboje?
Čak ali ni tista spravna slovesnost in maša in opravičilo že bilo 30 let nazaj v kočevskem rogu????
A sedaj čakamo še na priznanje Cerkve, da prizna vlogo na drugi strani, ko se je tudi pobijalo nedolžne ljudi, in čakamo da bo Cerkev priznala narodno izdajstvo in sodelovanje s fašizmom al kaj bi ti še rad rešil po 70+ letih?
 
  • Haha
  • Všeč mi je
Reactions: bizi in Matey

Fonzl

Guru
5. sep 2007
6.757
4.904
113
Seveda, da ne - preboj je vodil Franc Sever Franta :fredi:

no za rommla točno vemo kaj je pa kaj ni

za tegale franto bi pa jest srčno rad videl, da gre kdo mal v arhive pa pogleda kako pa kaj
pa za jelenov žleb
pa za pokljuko decembra 1943 tud...

same zgodbice, po pet različnih vsaj, za vsako reč ampak vse na pamet in strici so mi povedali
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.791
-248
113
U, madona... kdo je pa to štel?

en namig, da bo matematika mal lažja:

Italijani, padli na soški fronti so pokopani v treh kostnicah:

redipuglia: dobrih 100.000
oslavje: 57.000
kobarid: dobrih 7000

pišem na pamet, ampak dost se nisem zmotil... če ne verjameš pa poguglaj, ampak ne tam, kjer si najdu milijon pa pol
Tudi mene zanima, kdo je to štel, sem pač pogooglal.
Pa ne bomo se zdej tu kregali, ali je bil žrtev 1.492.208 ali 289.304, mi tu ne bomo ugotovili točne številke.
Je pa tudi najmanjša cifra večja od cifer za 2.sv. vojno.

Ampak glede na takšno razliko v številkah mi da mislit, da tudi v 1.sv. vojni nimajo vse urejeno, in prešteto, da so kje kaka skrita grobišča.....
če bi bile vse žrtve lepo pokopane, bi bile številke jasne.
Ampak nihče ni nikoli delal nobene drame iz tega. Ker se pač tekočih političnih točk iz tega ne da potegnit.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.911
5.461
113
Težka bo! Že prečastiti marshall je mel 5 al 7 datumov ko se je spustil dol iz kometa na zemljico....
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.911
5.461
113
Ne ne...un vaš!

"naš" se je pa tud že parx na nov rodil.....glede na to za kaj vse ste ga že obsodl!

Nakonc v peMziji vam bo mogu še v Avstralijo pobegnt da bo mel mir :p
 
  • Haha
Reactions: B81

Fonzl

Guru
5. sep 2007
6.757
4.904
113
Tudi mene zanima, kdo je to štel, sem pač pogooglal.
Pa ne bomo se zdej tu kregali, ali je bil žrtev 1.492.208 ali 289.304, mi tu ne bomo ugotovili točne številke.
Je pa tudi najmanjša cifra večja od cifer za 2.sv. vojno.

Ampak glede na takšno razliko v številkah mi da mislit, da tudi v 1.sv. vojni nimajo vse urejeno, in prešteto, da so kje kaka skrita grobišča.....
če bi bile vse žrtve lepo pokopane, bi bile številke jasne.
Ampak nihče ni nikoli delal nobene drame iz tega. Ker se pač tekočih političnih točk iz tega ne da potegnit.

nobenih skritih grobišč ni
po vojni so italijani vse lepo prekopali in prešteli

za svoje so naredili tri monumentalne grobnice, avstroogrske vojake so pa prenesli iz hribov in uredili pokopališča, ki so potem veselo propadala ves čas ljudske oblasti, ker se za to ni nihče brigal...

se je občasno kje visoko v hribih še našel kak okostnjak, še posebej ko se začelo globalno segrevanje, ampak tud ta je bil že prej nekje preštet in zabeležen

kar pa za ww2 glih ne moremo rečt
še padli partizani niso niti prešteti kaj šele da bi imeli imena na grobovih... glih pokljuka, ki sem jo prej omenil je tipičen primer

revolucija ne rabi mrtvih razen če jih

da o nasprotni strani niti ne bi... ta pa itak ne obstaja v naši zgodovini
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.791
-248
113
Ko že toliko pišemo o povojnih pobojih, kdaj se je pa končala 2. sv vojna za domobrance?
Vemo da so nemci podpisali brezpogojno kapitulacijo 9.5 1945, japonci 2.9 1945, kdaj pa domobranci????
Da se vemo pogovarjat, do katerega datuma je veljala vojna in kdaj je po vojni. ?

Ve kdo to povedat?