V tem pogledu v Banki Slovenije in tudi širše v Evrosistemu uporabnikom priporočamo naslednji razmislek o uporabi različnih možnosti elektronskega plačevanja:
A banke nimajo dovolj dobička in naj zdaj namesto da plačujem en račun odprem kakšnih 5 in plačujem vseh 5? Cmon, pa bankovce nižjih vrednosti? Kot da ne bi bil bankovec za 200 največji …
- odprtje plačilnih računov pri različnih ponudnikih plačilnih storitev,
- uporaba različnih plačilnih aplikacij.
A banke nimajo dovolj dobička in naj zdaj namesto da plačujem en račun odprem kakšnih 5 in plačujem vseh 5? Cmon, pa bankovce nižjih vrednosti? Kot da ne bi bil bankovec za 200 največji …