Štajerska vojska

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik #488
  • Začetni datum

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
33.394
15.354
113
Pa dobro no, vsaka stvar v vojni in takoj po vojni pride z ukazom.
Domobranstvo in kler se načrtno opravičuje od leta 91 naprej, vendar so si sami zabili žebelj v krsto, ko so začeli uradno sodelovati z okupatorjem.

Problem je v pobojih otrok in žena, drugega problema ni.
Pa ravno v tem je problem, da eni vidite ta problem preveč na ozko. Ni problem zgolj v pobijanju otrok in žena ampak tudi v vsesplošni čistki ljudi, ki sploh niso imeli veze z domobranstvom ampak so bili na tak ali drugačen način nekomu odveč pa naj bo to zgolj želja po imovini te osebe ali pa da gre za politično drugače mislečega.
Ženske in otroci so zgolj pika na i pri vseh teh grozotah. Moje informacije prihajajo iz prve roke s strani enega od sodelujočih pri teh pobojih. Je pa ta človek dobro vedel kako in kaj (v smislu, da je bilo to zelo narobe) in je o tem tudi spregovoril na pričanju pred pučnikovo komisijo po osamosvojitvi Slovenije. Je šlo to kam dlje naprej? Ni. Le zakaj.
Ja, saj se ve kaj dejansko se je vse dogajalo takrat ampak za to ve veliko premalo ljudi in uradna zgodovina teh dogodkov (čistke, ki dejansko niso imele veze z domobranstvom) še vedno ne priznava.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: Gavran, Pepe in B81

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
33.394
15.354
113
Hvala bogu noben narod ni izginil, ima pa vsak narod svoje povojne "poboje", s tem da jih imamo slovenci še zaradi spremembe političnega sistema.
Naša preobrazba v demokracijo, je nažalost šla po krvavi poti in je sovpadala z II sv. vojno.

Upam, da je jasno zakaj toliko pobitih na slovenskih tleh in ne drugod po SFRJ.
Aa preobrazba v demokracijo je bilo to s temi povojnimi poboji? Ja hvala za informacijo no.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.843
5.627
113
Sej razumem Johnnya....napitan z ZZBNob zgodbicami...nikoli se mu pa ni dalo pogledat še kaj ven iz linije....

In potem si zarad takih kimavčkov ZZBNob lahko lasti vso zgodovino od 45&91 naprej....ironično smo vsi ostali ki ne kimamo opranoglavci :D

Apollo8 je 1x lepo razložil....ko je po 91 se dogajalo da so se SV veterani izgovarjali kako bi eskivirali kazni v ZCP (prometne prekrške itd)....lepo da, si veteran....ampak boril si se zase in za, svoje otroke....ne pa za (večne) zasluge....
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe

jonny77

Guru
16. sep 2007
11.246
2.418
113
Pomurje
To potem ni bila demokracija....
Takrat še ne, je pa zadnjih 30 let...
Pa ravno v tem je problem, da eni vidite ta problem preveč na ozko. Ni problem zgolj v pobijanju otrok in žena ampak tudi v vsesplošni čistki ljudi, ki sploh niso imeli veze z domobranstvom ampak so bili na tak ali drugačen način nekomu odveč pa naj bo to zgolj želja po imovini te osebe ali pa da gre za politično drugače mislečega.
Ženske in otroci so zgolj pika na i pri vseh teh grozotah. Moje informacije prihajajo iz prve roke s strani enega od sodelujočih pri teh pobojih. Je pa ta človek dobro vedel kako in kaj (v smislu, da je bilo to zelo narobe) in je o tem tudi spregovoril na pričanju pred pučnikovo komisijo po osamosvojitvi Slovenije. Je šlo to kam dlje naprej? Ni. Le zakaj.
Ja, saj se ve kaj dejansko se je vse dogajalo takrat ampak za to ve veliko premalo ljudi in uradna zgodovina teh dogodkov (čistke, ki dejansko niso imele veze z domobranstvom) še vedno ne priznava.
Ti bi spremembo družbeno političnega sistema ali zamenjavo oblasti brez žrtev? Kdaj v zgodovini je to bilo izvedeno?

Jaz gledam zelo na široko ta problem, očitno preveč.
Se strinjamo, da poboji, nacionalizacija so bili, bila so pa tudi plodna tla za spremembo takratnega režima, kjer so očitno zajebali ti, ki so na koncu morali bežati ali celo umreti. In teh pobitih ni na tisoče, ampak so jih tu pa tam pobili, da so ostali pokleknili in kimali s takrat novim režimom.
To spremembo sistema lahko poimenujte kakor želite, zgodila se je, veliko stvari je šlo na bolje, veliko bi še jih lahko šlo na bolje, le glejte skozi prespektivo celotne SFRJ in bo jasno zakaj bilo kot je bilo in zakaj je v Sloveniji največ jam.

Kaj naj mi zdaj leta 2021 naredimo? "Opravičili" se so (sodit jim ne moreš, so pokojni), zgodovinarji kopljejo po jamah, otroci se več ne učijo Titove zgodovine, večina otrok ne ve naštet barve slovenske zastave od zgoraj na vzdol, pa sralci nam vodijo državo, ker so v 30 letih naredili bore malo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: bizi

jonny77

Guru
16. sep 2007
11.246
2.418
113
Pomurje
Kdo so bili demokrati? Ljudje so bili siti meščanske gospode, podeželski veleposestnikov in klera, zato je preobrazba sistema tudi uspela.
 

Vadim

Guru
2. jul 2020
4.729
6.158
113
Kdo so bili demokrati? Ljudje so bili siti meščanske gospode, podeželski veleposestnikov in klera, zato je preobrazba sistema tudi uspela.

Never go full retard:

Če je samo ena opcija za obrkožiti na listku ali pa se sliši v katero skrinjico je volilec vrgel kroglico se to težko smartra za demokracijo.

Oz ne, sem jaz kreten. Seveda se. Tudi Severna Koreja je demokratična država.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
33.394
15.354
113
Ljudje so bili siti meščanske gospode, podeželski veleposestnikov in klera, zato je preobrazba sistema tudi uspela.
Močno dvomim, da je zato uspela. Je pa to (poleg drugih totalitarnih prijemov) res pomagalo pri dosegu končnega cilja. Če se ne bi na tak ali drugačen način odstranilo (povojni poboji "izdajalcev" ipd.) ali utišalo drugače mislečih bi se to doseglo veliko težje, če sploh. Odstranjeni so imeli namreč kar veliko moč oz. vpliv na marsikaj, zato pa tudi so bili ovira za nekatere.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
8.178
-2.014
113
Ne govor neumnosti. Ne morem ti z prve roke povedat, pa tudi z druge ne. Lahk ti pa z 1,5 roke povem. Moj star fotr je bil nasilno mobiliziran v nemško vojsko. Poslan na fronto v Leningrad. Ko je bil ranjen je pristal v ruskem ujetništvu. 8 mesecev preležal v njihovi bolnici ker mu je granata odpalila eno celotno mečo in ene 3/4. Nato 5 mesecv delal v ruskih taboriščih. Večinoma na polju kjer so nek ješpren obirali. Je povedal, da je blo huje kot v nemških koncetracijskih. Če nebi tistega ješprena na njivah kradli in skrivaj kuhali bi vsi pocrkal ko štakori. No nato je prišlo do imenjave ujetnikov med zahodom in rusijo. V trenutku ko so jih dobili v roke amerikanci so bili v nebesih. Neomejeno hrane, žvečilnih, čokolad, cigaretov, ravnanje kot z ljudmi, kar za ruse ni mogel nikakor reči. Še pre smrtjo je ponavljal če ne bi bilo amerikancev se nikoli nebi vrnil domov. Do smrti jim je bil hvaležen.
A da če nebi bilo Nemcev, bi pa z zdravimi nogami v miru tlačil domačo zemljo mu pa ni potegnilo? Itak da so krivi rusi.
 
Nazadnje urejeno:

jonny77

Guru
16. sep 2007
11.246
2.418
113
Pomurje
Zakaj pa je uspela?
Ne mi rečt, da je par samodržcev uspelo prepričat 100-tine miljonov ljudi zgolj z ustrahovanjem in lepimi besedami po celi V Evropi.

Enostavno je bilo življenje za veliko večino ljudi v V Evropi in Rusiji za en drek, I vojna, nepredstavljiva lahkota in recesija po I vojni, zato priložnost za vse izme.

Krivi so takratni oblastniki, industrijalci, kler, ker so vindišarje, hlapce, mezdne delavce, male kmete preveč in pregrobo izkoriščali, zato upanje v nov sistem, ki pa vedno pokaže zobe, po par letih, desetletjih.
 
  • Všeč mi je
Reactions: mirsi in bizi