Štajerska vojska

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik #488
  • Začetni datum

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.628
14.325
113
Pa saj sem napisal - pomoje je uspela zaradi kombinacije več stvari in ne zgolj ter samo zaradi tega, ker je bila raja sita "višjih kast". To poznamo že od nekdaj pa se zgolj in samo zaradi tega niso vedno spreminjali sistemi. Pomaga pa k spremembi, to pa nedvomno.
 

B81

22. jul 2007
34.527
8.970
113
Oba človeka, ki ju jaz "poznam", sta bila spoštovana v svoji okolici in zaposlovala samo domače ljudi (in en celo 90).
Pa to se kar nekaj na pamet menite jebovas, saj vas ne moreš niti resno jemat...vse kar napišeš, je brezveze, ker kar z lufta nekaj potegneš, brezveze..
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.742
2.349
113
Pomurje
Oba človeka, ki ju jaz "poznam", sta bila spoštovana v svoji okolici in zaposlovala samo domače ljudi (in en celo 90).
Pa to se kar nekaj na pamet menite jebovas, saj vas ne moreš niti resno jemat...vse kar napišeš, je brezveze, ker kar z lufta nekaj potegneš, brezveze..
Hahaha, na ta zapis ti bo Matey prav odgovoril.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.791
-247
113
Pa dobro no, vsaka stvar v vojni in takoj po vojni pride z ukazom.
Domobranstvo in kler se načrtno opravičuje od leta 91 naprej, vendar so si sami zabili žebelj v krsto, ko so začeli uradno sodelovati z okupatorjem.

Problem je v pobojih otrok in žena, drugega problema ni.

Dajte rešitev takratne problematike. Kako rešit tako sranje in kako postopat, da spet ne pride do takšnega sranja.
Zakaj pa bi bil problem v pobojih žensk, ali nismo enakopravni? Ali ženske ne morejo kolaborirat, ovajat, ubijat, izdajat....... enako kot moški?
Pa otroci, če imamo v slovenski vojni med veterani (takrat) otroke, a med 2.sv vojno pa otroci niso mogli povzročat "sovražniku" škode.
Ok, pa če za otroke lahko najdemo olajševalne okoliščine zaradi mladosti, ne vem pa, zakaj bi morale imet ženske imuniteto in jih nebi smeli obravnavat enako kot moške?


Rešitev te problematike je čisto enostavna.
Za vedno pospraviti s politične scene tiste, ki te povojne poboje pogrevajo za pridobitev tekočih političnih prednosti pred političnimi nasprotniki, ter čisti namensko pogrevajo te stare zadeve z namenom, da bi sprli ljudi med sabo.

Koliko je bilo žrtev na kateri strani so se prešteli že zdavnaj. Čisto v nulo pa ne bo nikoli za vsakega znano, pa saj tudi za 1.sv vojno ni, pa se zato noben ne sekira. Pa je bilo vseh žrtev na naših tleh navseh straneh cca 10x več kot v 2. sv. vojni.
Ampak ni namen tega raziskovanja ugotovit kakšna dejstva, ampak kako očrnit nasprotno politično opcijo za pridobitev tekočih političnih koristi. In podpihujejo staro sovraštvo, ki je bilo v 70-80-tih letih prejšnjega stoletja že pozabljeno.
 
  • Všeč mi je
Reactions: bizi

B81

22. jul 2007
34.527
8.970
113
Butec mrsa, nonstop bereš po netu, da je treba pazit, da se "kaj takega" ne ponovi, in to tupijo po TV ravno levaki.

V resnici pa je treba pazit, da se ne ponovijo stvari, ki so jih prav levaki počeli z ljudmi in to nekateri kar lepo zagovarjajo in planirajo....(bajonet pa morje itd).
Pred svojim pragom pometi.
 
Nazadnje urejeno:

piagolo

Guru
22. nov 2009
6.173
3.092
113
Butec, nonstop bereš po netu, da je treba pazit, da se "kaj takega" ne ponovi, in to tupijo po TV ravno levaki.

V resnici pa je treba pazit, da se ne ponovijo stvari, ki so jih prav levaki počeli z ljudmi in to nekateri kar lepo zagovarjajo in planirajo....(bajonet pa morje itd).
Pred svojim pragom pometi.
Če repliciraš meni: zakaj dojemaš, da bi to lahko kot normalo počela le ena stran?
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.628
14.325
113
Zakaj pa bi bil problem v pobojih žensk, ali nismo enakopravni? Ali ženske ne morejo kolaborirat, ovajat, ubijat, izdajat....... enako kot moški?
Pa otroci, če imamo v slovenski vojni med veterani (takrat) otroke, a med 2.sv vojno pa otroci niso mogli povzročat "sovražniku" škode.
Ok, pa če za otroke lahko najdemo olajševalne okoliščine zaradi mladosti, ne vem pa, zakaj bi morale imet ženske imuniteto in jih nebi smeli obravnavat enako kot moške?


Rešitev te problematike je čisto enostavna.
Za vedno pospraviti s politične scene tiste, ki te povojne poboje pogrevajo za pridobitev tekočih političnih prednosti pred političnimi nasprotniki, ter čisti namensko pogrevajo te stare zadeve z namenom, da bi sprli ljudi med sabo.

Koliko je bilo žrtev na kateri strani so se prešteli že zdavnaj. Čisto v nulo pa ne bo nikoli za vsakega znano, pa saj tudi za 1.sv vojno ni, pa se zato noben ne sekira. Pa je bilo vseh žrtev na naših tleh navseh straneh cca 10x več kot v 2. sv. vojni.
Ampak ni namen tega raziskovanja ugotovit kakšna dejstva, ampak kako očrnit nasprotno politično opcijo za pridobitev tekočih političnih koristi. In podpihujejo staro sovraštvo, ki je bilo v 70-80-tih letih prejšnjega stoletja že pozabljeno.
Še en, ki ne razume dejanskega problema in piše kot po nareku PR pranja zadnjih 70 let, zakaj me to ne preseneča....

- Ni problem v (ne)enakopravnosti in wannabe imuniteti nekaterih pobitih ampak v tem, da so si pri nekaterih "pravičen razlog" za smrt enostavno izmislili.
- Ni catch v pogrevanju na račun pridobitve političnih točk. Se strinjam, take odstranit ampak kaj bi pa s tistimi, ki se jim gre zgolj za navajanje oz. priznanje dejanskega dogajanja z navedbo (čimveč) akterjev in dejanskih vzrokov?
- Po koncu 1.sv.vojne niti približno ni bilo povojnih pobojev v stilu kot se je to izvajalo po drugi svetovni, ko so bile to navadne čistke z morebitnimi ali pa dejanskimi politično drugače mislečimi in to zgolj z namenom priprave (političnega) terena za vnaprej.
- Pravi namen vsega skupaj je (če odstraniš pridobivanje političnih točk) uradno priznanje izvajanje neupravičenih pobojev tistih, ki z dejanskim izdajstvom Slovenije oz. kolaboracijo v kakršnemkoli pomenu niso imeli nobene veze ter še par stvari zraven, ki bi morale biti vsem samoumevne že iz samega spoštovanja pomorjenih.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.628
14.325
113
Oba človeka, ki ju jaz "poznam", sta bila spoštovana v svoji okolici in zaposlovala samo domače ljudi (in en celo 90).
Pa to se kar nekaj na pamet menite jebovas, saj vas ne moreš niti resno jemat...vse kar napišeš, je brezveze, ker kar z lufta nekaj potegneš, brezveze..
Niti ne toliko "na pamet". Moja pisanja med drugim slonijo na uradnih dokumentih in zaslišanjih prisotnih pri teh pobojih, ki pa so splošni javnosti žal bila bolj ali manj skrita, saj se niso ujemala z vsesplošnim PR-om, ki je več kot očitno dosegel svoj cilj. Imam vse skupaj na papirju in resno razmišljam o objavi tega. Morda odprem kak topic prav v ta namen pa še kakšnemu mediju posredujem zadevo, da to vidi širši krog ljudi. Samo kaj, ko bi bilo pa to takoj označeno za ponaredek s strani nekoga, ki želi zgolj pogrevati stare že pozabljene teme.

Saj res, to je tudi mirsi prej nasral, da gre za podpihovanje starega sovraštva, ki je bilo v 70ih in 80ih letih prejšnjega stoletja pozabljeno. Ne, ni bilo pozabljeno, bilo je potlačeno, skrito in zakopano v 3PM ampak tako kot vsak drek prej ali slej priplava na površje, tako tudi ta ogabna dejanja poveličevanega režima in domnevnih herojev prihajajo na dan vedno znova in znova.
 
  • Všeč mi je
Reactions: cappy in B81

B81

22. jul 2007
34.527
8.970
113
Niti ne toliko "na pamet". Moja pisanja med drugim slonijo na uradnih dokumentih in zaslišanjih prisotnih pri teh pobojih, ki pa so splošni javnosti žal bila bolj ali manj skrita, saj se niso ujemala z vsesplošnim PR-om, ki je več kot očitno dosegel svoj cilj. Imam vse skupaj na papirju in resno razmišljam o objavi tega. Morda odprem kak topic prav v ta namen pa še kakšnemu mediju posredujem zadevo, da to vidi širši krog ljudi. Samo kaj, ko bi bilo pa to takoj označeno za ponaredek s strani nekoga, ki želi zgolj pogrevati stare že pozabljene teme.
Mislil sem "cloveke" tipa bizi, mrsa, msenjur ipd...
Sem tudi sam pregledal pucnikova zaslisanja, evo to je blo iz prve roke + seveda Pricevalci, spet iz prve roke... v arhivih se pa malo tezje kaj najde, se je pravi cas pospravilo..
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.628
14.325
113
Saj vem ampak sem vseeno moral še to dopisat, ker nekateri res niti približno ne dojemajo realnega problema in bolj kot ne vse vidijo zgolj kot igro današnje politike.

P.S. Normalno, da so arhivi "takšni kot morajo biti". Saj so imeli 70 let časa, da se to uredi.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Spajky in Kamele0N

Fonzl

Guru
5. sep 2007
6.757
4.904
113
Saj vem ampak sem vseeno moral še to dopisat, ker nekateri res niti približno ne dojemajo realnega problema in bolj kot ne vse vidijo zgolj kot igro današnje politike.

P.S. Normalno, da so arhivi "takšni kot morajo biti". Saj so imeli 70 let časa, da se to uredi.

mi še prve svetovne vojne nismo pospravili tako kot se zagre...
v mariboru nimamo samo titove ceste ampak tudi principovo, recimo

kako bo šlo z drugo, niti ugibat ne upam... ampak slabo kaže
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.791
-247
113
Kolk bi to blo v številkah, prosim lepo? Za WWI na naših tleh mislim.
1. sv vojna. Na Soški fronti so našteli 1.492.209 žrtev na obeh straneh.

2. sv.vojna: Po Slovenski novejši zgodovini 1848-1992, knjiga 1, strani 791-795, ki jo je pripravil inštitut za novejšo zgodovino, je po vseh evidentiranih smrtnih žrtev II. svetovne vojne med prebivalci Slovenije, po stanju raziskave na dan 1.1.2005 bilo pobitih 94012 oseb.

Od tega skupnega števila so jih povzročili okupatorji in njihovi sodelavci(belogardisti, domobranci, črnorokci...) : 64 064 ali 68,1%.

Enote in organi NOB(vključno s povojnimi poboji) pa 20302 ali 21,6%, drugi so še nerazvrščeni.

Od 28 tisoč padlih partizanov je bilo ubitih po zajetju kar 3963, v taboriščih, zaporih in na prisilnem delu je od vseh umrlo 11 tisoč Slovencev, 4233 so jih postrelili kot talce, med neposredne žrtve kolaborantov je vštetih 1500 civilnih žrtev.
 

Fonzl

Guru
5. sep 2007
6.757
4.904
113
1. sv vojna. Na Soški fronti so našteli 1.492.209 žrtev na obeh straneh.
U, madona... kdo je pa to štel?

en namig, da bo matematika mal lažja:

Italijani, padli na soški fronti so pokopani v treh kostnicah:

redipuglia: dobrih 100.000
oslavje: 57.000
kobarid: dobrih 7000

pišem na pamet, ampak dost se nisem zmotil... če ne verjameš pa poguglaj, ampak ne tam, kjer si najdu milijon pa pol
 
Nazadnje urejeno: