Športna ura

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.772
5.720
113
Ja, hvala... Ker pac to delam, preberem tudi opise:
Description
CIQ app for Horseback riding. It is almost same like my other app for Inline skating but it can Save Your activity like Horseback ride
Torej spremeni ime dejavnosti.

In druga daje poudarek na GPSu. To je v bistvu to, kar sem naredila sama, samo da hočejo se par evrov za to.

Ampak, saj je kul... Bom pustila, kot imam sedaj. Dve dejavnosti, ena z GPS, ena brez...

Da pas dela bolje, mi je jasno. Ampak na splosno ne rabim natancnosti pasu. Zelela bi natancnost zapestne meritve v vodi. Kot deluje izven nje. Torej, ali lahko kaj naredim, da bo ura v vodi natancna, kot je izven nje? Ce ne, je to hendikep. Kdor plava, ga mogoce to zanima...
 

JakeTheSnake

Fizikalc
16. okt 2016
403
136
43
Po moje, da ne, saj ti v vsakem primeru naredi vodno plast med zapestjem in uro. Zato pa obstaja pas, ki si zapomni aktivnost in se samodejno sinhronizira, ko se približaš napravi, če recimo nimaš ure na zapestju. V vsakem primeru mora za plavanje biti pas, če hočeš imeti točne podatke.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.403
2.480
113
še v SLO - ampak komaj
HR na zapestju pod vodo pozabite. Tudi če zategneš, da maš plave prste ne pomaga - deloma zaradi vode spodaj, deloma zaradi preveč stisnjenega pasu.

Prsni pas pa mora biti tudi ta prav (podvodni), obenem pa mora ura podpirati naknadno "dolaganje" HR podatkov.

Jabe - kaj že imaš? Da ne listam nazaj.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.403
2.480
113
še v SLO - ampak komaj
Klinc - premalo poznam. Še na svoji F6 več ne vem kaj vse gre in kaj ne … Odkar je G začel tekmovati z japko in hkrati za “Androidom” (modelov, da več ne veš kaj je kaj) smo vsi samo zgubili.
Je pa tak, da o teh ur ne smeš pričakovati medicinske točnosti - bolj pomembno je, da sam svoje “rezultate” primerjaš.
Svojo bom moral reklamirati - kljub temu, da kar migam, ne morem več dosegati takšnih časov kot še 10 let nazaj.
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.337
1.354
113
Zapestna vrednost je pri meni skoraj vedno cca 15 udarcev manj kot na pasu. Pa lahko uro zategnem, pobrijem dlake na zapestju in ni bistveno bolje. Je pa res da je to skoz nekje isto, kar pomeni, da ti potem tudi ura skoz rnako meri in na podlagi tega prilagaja tvoje fitness level.
Je pa res, da imam sam v hribih in pri teku pas okrog prsnega kosa. Tam mi je vazno, da je rezultat tocen. Manj zaradi sporta, bolj zaradi srca s katetim sem imel probleme pred leti.
Tako, da za tocne rezultate pas in samo pas. Za v vodi je oni, ki ima modro okrog senzorja.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.772
5.720
113
vedno enako narobe bi bilo OK. zunaj prav (udarec gor dol, pa kaj pol), da v vodi včasih bolj narobe kot drugikrat, je pa smotano. Ampak nič hudega, tako pač je, malo priokusa, ker nisem bila pripravljena na to, ampak bomo preživeli
 

dem

Fizikalc
4. avg 2011
1.931
13
38
Katero uro priporočate.

Pomemben je dober merilec srčnega utripa in baterija, ter da ni prevelika. Uporabljala se bo predvsem za kolo. Povezljive s Stravo so verjetno vse? Budget: čim manj (300~). Ali pa če mogoče obstaja HR pas ki je povezljiv z telefonom?
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.772
5.720
113
Zdaj, ko ste spet dvignili temo... Kako ste zadovoljni z garmini med smucanjem? Glede pulza in stevil voženj (lepo zavibrira v prvih 50m sedeznice) je kar ok, ampak ne vem kaj naj si mislim o GPSu ali kaj za eno tehnologijo uporablja za hitrost. Za razdaljo pa tudi nimam obcutka. Vam to dela realno?

Sem pa opazila, da mi je v zadnjih 2 tednih zacel meriti vo2max. Nisem tekla ze 7 let in definitivno od novega leta nisem kolesarila. Nobene izmed teh dejavnosti nisem ne delala, ne pomotoma startala na uri. V navodilih sicer pise, da meri vo2max samo pri teh dveh dejavnostih, ceprav sem zdaj google obrnila in naj bi nekaj povzemal tudi s celodnevnega HR ali nekaj takega. Vsekakor dobrodoslo, ce je kolikor toliko resnicno. Kar spet malo dvomim. Ampak za trend meriti bo pa najbrz OK.
 

aljoman

Majstr
16. dec 2013
2.127
-1.420
63
Katero uro priporočate.

Pomemben je dober merilec srčnega utripa in baterija, ter da ni prevelika. Uporabljala se bo predvsem za kolo. Povezljive s Stravo so verjetno vse? Budget: čim manj (300~). Ali pa če mogoče obstaja HR pas ki je povezljiv z telefonom?
Če jo boš uporabljal na kolesu, namesto kolesarskega računalnika in za navigacijo, boš razočaran. Ure oz. zasloni so premajhni, za uporabno navigacijo na kolesu.
Sam uporabljam Polarjev Vantage V. Super ura, z dobro baterijo, ravno prav velika (v primerjavi z Fenixom ali Spartanom), zadovoljiv vmesnik Flow in povezljivost s Stravo. HR pas pa prav gotovo med boljšimi. Za merjenje utripa prek zapestja pa, vseeno če ne. Je zelo nenatančen, sploh pri kolesarjenu, pohodništvu, ko imaš v rokah palice, kjer je roka v drugačnem položaju kot pri teku ali hoji.
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.927
413
83
Če jo boš uporabljal na kolesu, namesto kolesarskega računalnika in za navigacijo, boš razočaran. Ure oz. zasloni so premajhni, za uporabno navigacijo na kolesu.
Sam uporabljam Polarjev Vantage V. Super ura, z dobro baterijo, ravno prav velika (v primerjavi z Fenixom ali Spartanom), zadovoljiv vmesnik Flow in povezljivost s Stravo. HR pas pa prav gotovo med boljšimi. Za merjenje utripa prek zapestja pa, vseeno če ne. Je zelo nenatančen, sploh pri kolesarjenu, pohodništvu, ko imaš v rokah palice, kjer je roka v drugačnem položaju kot pri teku ali hoji.
sam se ne bi čisto strinjal.
Imam garmin uro, ki sem jo vbistvu v 99% kupil za na kolo (mtb, vožnja po brezpotjih...). Gor si dam gps track in pičim.
Dosedaj sem še vedno prišel domov:) Na kakem čudnem križišču moram narediti kak meter več in se morda vrniti. Ravno zato me mika, da bi naslednjo vzel model z zemljevidi. Če finance ne dopšpuščajo pa si na telefionu odpreš locus map in preveriš križišče.
Enako uporabljam tudi za hribolazenje. Sem ravno ta vikend imel dober test. Brez ure bi morda še zdaj lutal:))
Kar je morda nekomu minus, da ne more hkrati gledat in track in podatkov. V teh primerih je kvadratni števec boljši.
 

aljoman

Majstr
16. dec 2013
2.127
-1.420
63
sam se ne bi čisto strinjal.
Imam garmin uro, ki sem jo vbistvu v 99% kupil za na kolo (mtb, vožnja po brezpotjih...). Gor si dam gps track in pičim.
Dosedaj sem še vedno prišel domov:) Na kakem čudnem križišču moram narediti kak meter več in se morda vrniti. Ravno zato me mika, da bi naslednjo vzel model z zemljevidi. Če finance ne dopšpuščajo pa si na telefionu odpreš locus map in preveriš križišče.
Enako uporabljam tudi za hribolazenje. Sem ravno ta vikend imel dober test. Brez ure bi morda še zdaj lutal:))
Kar je morda nekomu minus, da ne more hkrati gledat in track in podatkov. V teh primerih je kvadratni števec boljši.
Zakaj pa si sploh kupil uro za na kolo? A ni potem kak večji kolesarski računalnik bolj priročen?
Mogoče sem pa le jaz že prestar in rabim večji display Nekajkrat sem uporabil Polarja za mtb s trackom za po gmajni, pa mi je bil zelo neuporaben, kjer je več poti ali se križajo, stalno sem se ustavljal da sem ugotovil katera pot je prava. Skratka, meni je na uri premajhna sled, sploh če voziš hitreje.
Zdaj imam za kolo Wahoo Bolt.