Športna ura

JakeTheSnake

Fizikalc
16. okt 2016
403
136
43
Ko kupujete Garmin zadevščine, morate najprej imeti razščiščene pojme, za kaj bo zadeva uporabljena. Če nekdo kupuje strikno zadevo za kolo, potem je treba gledati pod kolesarske izdelke....če se kupuje ročna naprava za neko namensko dejavnost, potem je treba gledati pod ročne naprave.....kdor rabi uro, bo gledal pod ure, itd, itd....Skupno vsem tem zadevam je, da vsi podpirajo osnovo za vse ostalo, ampak vseeno "premalo" za tisto, kar bi lahko imel še več, če kupiš namensko napravo.. To se pokaže že takrat, ko zadevo spariš z GarminConnect. Ali z aplikacijo ali na PC. Ni isto. Ne prikaže ti istih možnosti. Imam Fenix 3, s katerim pridobim vse potrebne podatke med kolesarjenjem. Ampak ne morem nalagat drugih poti, treningov, zemljevidov, itd, itd...Kar omogoča Edge, recimo.
In tako je tudi pri vseh ostalih Garmin napravah.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Marxon

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.776
5.720
113
Iščem tako splošno uro za beleženje raznih aktivnosti. Nič profi se ne bo beležilo. Malo pohodov, plezanje, bicikl, plavanje...

Moje izkusnje v preteklem mesecu, ko sem res bila picajzlasta:

pohodi so kar OK. Tezko ocenim gps in višinomer, ampak meni je dost vseeno, a zabelezi 5km ali 4,9. Visince pa ne vem, nekako se mi zdi, da ce se usede v avto kjer sem startala, da bi moralo biti gor metrov enako, kot dol, pa jih tudi kar nekaj fali. Spet, cist ok, kolikor jaz nucam. Za spremljati to ne igra neke silne vloge. Pulz pa dela OK po moji oceni. Vem priblizno, koliko ga imam kdaj in nic ne preseneca.

Bicikel je tudi najbrz dobro pokrit. To pa tek (hoja) najbrz ni tezav. Oziroma podobno marginalno odstopanje.

Plezanje ne vem. Sem sprobala se smucanje in fitnes. Smučanje - hja no, bi tudi rekla, da hitrost fali. Fitnes pa itak ne more vedeti, je pa malo tako ko vse peče, pa rece, da je bila vadba bolj uboga :eek: ker seveda pulz ni nabijal nekam v visave.

Plavanje pa nisem najbolj zadovoljna z merjenjem pulza. Nazadnje sem si jo se malo bolj zategnila med treningom, se mi zdi, da je bilo malo bolje, ampak drugace pa fali fejst. Razdalje pa steje kar vredu v bazenu.

Kaj naj recem, pricakovala sem vec, ker sem bila nahypana okoli tega Garmina, kak je fajn, ampak ce bi sla brez nekih pricakovanj v nakup, bi bila pa najbrz bolj zadovoljna.

Zdaj, kaki fenix ima kako funkcijo vec, ne verjamem pa da meri kaj bolj natancno stvari, ki naj bi jih znal FR255 meriti. Enako brzkone velja za venu ali vivoactive. Nekaj je v gpsu najbrz razlike, kok hitro najde, ampak kar meri in formule s katerimi operira pa so brzkome enake.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Zgaga in aljoman

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.065
399
83
44
dolenska
Prej sem imel fenix3, meni služila odlično in prodal sem jo pred novem letu odlično. kako leto sem imel huawei gt3 pro, dobra ura sam se z jabčkom ne razume. Za šport tudi kr uredu. Mesec nazaj sem si fenix 7 nabavil. Kaj čem rečt, napredovala hudo napram F3. Funkcij malo morje. Kaj še po forumu iščem, tolk je tega. zakaj jo imam? Meni je oblikovno tako huda, da sem jo mogel met. Da bi jo popolnoma izkoristil pa ni šans.
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.437
4.420
113
49
Na sončni strani ALP
Od Garmina sem imel še "pradedana" današnjih nosljivih naprav Forerunner 50 s pasom za srce in dodatno senzor za kadenco na biciklu. Za kar sem rabil je bil vrh glave. Pa še na jadranju pred regato sem si nastavil odštevanje, da nisem bil prehitro na startu... Sedaj imam na roki GT2PRO in več kot pa gledat podatke na telefonu ne morem. Niti nimam namena nalagat poti, analizirat podatke, nalagat v stravo itd. Kar mi sedaj manjka je mogoče samo virtualni partner, da vidim kako sem se izboljšal glede na prejšnje ture. Tale Vivoactive je zanimiv predvsem zato, ker je 4s velikost do 40mm. Pri ostalih ponudnikih športnih ur tako malega displeja ne najdem, sploh pa ne za ceno pod 200€. Sicer uro iščem za darilo ampak, če bo zadeva na mestu, morda še zase vzamem ta veliko urco.
 

corsol

Guru
11. mar 2010
2.726
862
113
Od Garmina sem imel še "pradedana" današnjih nosljivih naprav Forerunner 50 s pasom za srce in dodatno senzor za kadenco na biciklu. Za kar sem rabil je bil vrh glave. Pa še na jadranju pred regato sem si nastavil odštevanje, da nisem bil prehitro na startu... Sedaj imam na roki GT2PRO in več kot pa gledat podatke na telefonu ne morem. Niti nimam namena nalagat poti, analizirat podatke, nalagat v stravo itd. Kar mi sedaj manjka je mogoče samo virtualni partner, da vidim kako sem se izboljšal glede na prejšnje ture. Tale Vivoactive je zanimiv predvsem zato, ker je 4s velikost do 40mm. Pri ostalih ponudnikih športnih ur tako malega displeja ne najdem, sploh pa ne za ceno pod 200€. Sicer uro iščem za darilo ampak, če bo zadeva na mestu, morda še zase vzamem ta veliko urco.
FR255S= 41mm (je pa res da je več kot 200€)
 
  • Všeč mi je
Reactions: Zgaga in jonny77

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.927
414
83
Zakaj pa si sploh kupil uro za na kolo? A ni potem kak večji kolesarski računalnik bolj priročen?
Mogoče sem pa le jaz že prestar in rabim večji display Nekajkrat sem uporabil Polarja za mtb s trackom za po gmajni, pa mi je bil zelo neuporaben, kjer je več poti ali se križajo, stalno sem se ustavljal da sem ugotovil katera pot je prava. Skratka, meni je na uri premajhna sled, sploh če voziš hitreje.
Zdaj imam za kolo Wahoo Bolt.
Kupil sem jo, ker mi je to bilo takrat nekaj novega. Eno daljšo turo sem šel s telefonom in sem videl, da to ni to. Baterija, ne vidiš na soncu, on/off za vsak ovink... Kolega je imel uro in ko mi je povedal kako deluje so se mi odprla nebesa v primerjavi s telefonom. Kupil sem rabljenga forerunerja (še vedno ga imam) in se z njim vozim kot sem že prej opisal. Ja se zna zgodit, da kako križišče zajebeš, ker nima zemljevida.
Pa rad imam univerzalne stvari. Ker kolesarski števec bi mi pol leta stal. Ura mi sedaj tudi zelo prov pride za obvestila v službi in za hribolazenje.

Želja je bila po novem fenixu z zemljevidi. Hkrati pa me ceneje pride če kupim samo nov števec in dobim veliko večji display in obdržim staro uro.
 
  • Všeč mi je
Reactions: aljoman

luka51

Guru
16. avg 2007
14.077
5.379
113
Katero uro priporočate.

Pomemben je dober merilec srčnega utripa in baterija, ter da ni prevelika. Uporabljala se bo predvsem za kolo. Povezljive s Stravo so verjetno vse? Budget: čim manj (300~). Ali pa če mogoče obstaja HR pas ki je povezljiv z telefonom?
Za kolo si kupi namenski rač. Neprimerljivo več funkcij (dejansko uporabnih) kot ura. Že segmenti so fajn če ne druga.
 

corsol

Guru
11. mar 2010
2.726
862
113
Za kolo si kupi namenski rač. Neprimerljivo več funkcij (dejansko uporabnih) kot ura. Že segmenti so fajn če ne druga.
Glede namenskega za na kolo se strinjam,....ampak vsak ima druge zahteve/želje. Jaz npr. imam možnost segmentov pa nisem nikoli imel želje jih vklopit/gledat.
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.822
2.569
113
Mene je motiviralo, da sem en segment imel pa sem vsak dan se zagnal.

Res, da sem bil mogoče 20-30 šele na koncu, samo vseeno.

1677255571142.png


Seveda, ko so začel računat... sem nehal s stravo.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.776
5.720
113
Zdele sem si nalozila par treningov... Se ze vidim, kako bo slo tole v maloro, ko bom pozabila tipkat na gumb... No, pustimo se presenetiti. Ce se bom navadila, bo fajn. Ni treba memorizirati.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.776
5.720
113
Ne bom... Sem probala med fitnesom, kako naj bi to delovalo, pa sem obupala. Tam je res karneki... Tule pa si bom tudi trening pač na pamet naučila, če bodo zadeve preveč moteče.
 

kapadimul

Fizikalc
10. avg 2007
649
26
28
Dravograd
Mene je motiviralo, da sem en segment imel pa sem vsak dan se zagnal.

Res, da sem bil mogoče 20-30 šele na koncu, samo vseeno.

Poglej priponko 63940

Seveda, ko so začel računat... sem nehal s stravo.
Si pa narediš ta isti segment na Garmin connect.
Je zastonj. Tudi sam sem letos prekinil z naročnino na stravi in si počasi na garminu segmente ustvarjam, kjer "rabim".
 
  • Všeč mi je
Reactions: corsol

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.776
5.720
113
da se ne boš na koncu bol jz uro ukvarjala kot s športom.
:)

Zadeva laufa perfektno! Ni nekega silnega dela s tem, sploh ko mi bo (upam) v navado prislo. Itak tapknem, da mi pokaze, kaj moram naprej delat.

In se en update, uro med plavanjem je treba res zategniti in je bolje. Ce bi imela skos tako zategnjeno, bi me resimo kar srbelo pod njo, tako mocno mora biti. Ampak za med treningom v vodi ni se motece, potem se pa zrahlja.

Saj počasi bo...
 
  • Všeč mi je
Reactions: corsol

corsol

Guru
11. mar 2010
2.726
862
113
Jaz sem nekajjčasa razmišljal katero uro in sem bil v dilemi FR255 ali Polar Pacer Pro, odločil sem se ta slednjega, predvsem za to, ker že imam kolesarski Polar in so mi zadeve poznane(tipke imajo isti/podoben layout, aplikacija flow z večletno zgodovino,....).... vsi Polarjevi senzorji so se ob sinronizaciji ure z app. V uri sami nastavili',.....
Ura mi je zaenkrat OK, edino ekran bi lahko bil svetlejši.
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.822
2.569
113
Po dolgih 4 mesecih odrekanja in šparanja sem tudi jaz zdaj vzel 255. Zgleda uredu, tudi ta normalna verzija ni prevelika.

Mal se bom moral na menije in knofe navadit, bo že. Gps je pa takoj najdlo. Kar se ni nikoli zgodilo pri Huawei-ju. Aplikacija je pa tudi na telefonu svetlobna leta pred huawei-jem.

Display zgleda malo spran, pri teh defoult nastavitvi. Me ne moti sploh.

:cheer:
 
  • Všeč mi je
Reactions: map

guardy

Guru
3. avg 2007
8.448
1.031
113
Obišči stran
Po dolgih 4 mesecih odrekanja in šparanja sem tudi jaz zdaj vzel 255. Zgleda uredu, tudi ta normalna verzija ni prevelika.

Mal se bom moral na menije in knofe navadit, bo že. Gps je pa takoj najdlo. Kar se ni nikoli zgodilo pri Huawei-ju. Aplikacija je pa tudi na telefonu svetlobna leta pred huawei-jem.

Display zgleda malo spran, pri teh defoult nastavitvi. Me ne moti sploh.

:cheer:

Škoda ker nisi omenil, sam se ogrevam za 965 zaradi OLED zaslona, pa imam 14 dni staro hehe :)