Športna ura

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.502
6.241
113
Meni pa skoraj v istem casu vse, kaj je disalo po sportni/pametni uri ali gadgetu. In je to tudi edina stvar, ki odpove. Vse ostalo od cunj do gadgetov dalje mi ne shodi nikdar, ampak pac menjam predcasno. Kaj se me pa tu ena cudna karma drzi, pa pojma nimam.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.502
6.241
113
Vprašanje... Za garmin

Enkrat sem na koncu na hitro videla izpisan recovery time. Potem tega nisem nasla vec. Danes sem sla v hrib in nisem tega videla. Se ni izpisalo? Nisem videla? Ce sfalis, kje se to vidi? Malo se še lovim po tem connectu, ker mi malo konfuzno deluje.

In pa se... Katera dejavnost je najprimernejsa za funkcijski trening. Vaje za moč? Sicer mi je to malo vseeno, ampak ce je opcija (najbrz je) jo bom dala med fejvorits.
 

JakeTheSnake

Fizikalc
16. okt 2016
408
138
43
Recovery time izpiše po koncu aktivnosti, če nosiš HRM med aktivnostjo. Pa verjetno je isto, če deluje preko zapestja. Brez merilnika srčnega utripa tega ne izpiše.
 

JakeTheSnake

Fizikalc
16. okt 2016
408
138
43
Na F3 ne moreš. V connectu pa nisem nikoli preverjal, sem zmeraj takoj videl, ko sem shranil aktivnost.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.502
6.241
113
Takih, k tele ure zracunajo pa res ne... Sicer imam par dni, tako da se samo smejem, kva meni ta ura racuna. Bom pocakala en mesec normalnega zivljenja, ker tole ni nč... Se mora naucit najbrz malo...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.502
6.241
113
Ja, mende.... Tezo, spol, starost, max hr (ker default je vedno narobe). Vse... Sej sem rekla, povsod pise da cakaj 1 teden, pa 3 tedne pa tak, da se skalibrira. In bom. Do takrat bom pac zavila parkrat z ocmi, potem pa upam, da ne vec.

ribicija
Hvala, sem nasla...
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.861
5.626
113
Meh....mam instinct 1ko.....

Body battery je skos na 20% +/-....al vnasam vse sproti (vodo/spanje/sprehode/younameit) al pa če ne.....

Tko da meri to......sam vprašanje kaj meri :D

Razen če Fenix za 800eur to zna....instinct za 350 pa ne....?
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.502
6.241
113
OK po enem mesecu imam par vprašanj. sem pridna, ura se me je navadila, moti me pa naslednje. če se že gremo nekega spremljevalca športa, me moti, da nekatere stvari dela odlično, sploh ne razumem, kako lahko nekatere stvari "ve". Medtem pa kako drugo porazno. Gledam Connect IQ za kako izboljšanje, pa vidim samo neke face pa več ali manj gps appe, ki jih na uri niti ne rabim... Kaj uporabljate drugi, ker veliko je bilo govora o tem, jaz pa kar malo razočarana, mogoče ne gledam prav.

torej, moji problemi:
- če hočem slediti jahanje, potem imam možnost samo ustvariti neko dejavnost in ji dati ime jahanje, pri tem pa še izberem ali naj uporablja GPS ali ne? Je to to, sem prav nastavila? Ali je kje kaka bolj sofisticirana rešitev?
- katera dejavnost je najboljša za funkcionalne vaje za moč. Šteti itak ne zna nič, kjer zraven ni premikanja rok, da bi vpisovala sama posamezne vaje, ni govora. Kako sploh zaznava ta ura anaerobne vaje, glede na to, da naj bi jih spremljala? dejavnost "Moč" ne dela dobro. Je namen garmina slediti samo aerobne in kondicijske športe?
- problem imam s HR med plavanjem. Malo sem sicer brskala po netu, kaj bi lahko bil vzrok, pa je možno, da meri slabše, če človeka zebe. Ampak spet me ne zebe tok, me na smučanju bolj, pa tisto dela OK. Tudi pazim, da je ura nameščena, kot je treba, nobena voda mi ne svaljka ure sem pa tje... Kaka druga ideja? nekako so vse funkcije in parametri, ki bazirajo na HR, odveč, če ta ne meri, kot je treba.

Tako, malo mešani občutki vse skupaj. Sem pričakovala več, iskreno povedano. Dela pa res fantastično za športe kot so pohodništvo. najbrž tudi tek in kolesarjenje, prvo ne delam, drugo nisem imela še prilike. Smučanje tudi. GPS je odličen, najde takoj.

Z bonbončki kot so spanje, body battery, starost telesa ipd se pa ne ukvarjam dosti. pač malo zabave.
 

JakeTheSnake

Fizikalc
16. okt 2016
408
138
43
Ali pa ne znaš prav iskati po IQ STORE. Že za F3 mi ponudi dve aplikaciji za jahanje. Za HR je pa ze žnjitič bilo povedano, da zadeva boljše deluje z nameščenim pasom, kot pa preko ure, ki meri na zapestju. Zakaj misliš, da športniki uporabljajo pas, kljub temu, da ima meritev na zapestju ?
 

JakeTheSnake

Fizikalc
16. okt 2016
408
138
43

Horseback riding​

Dovoljenja​

Program potrebuje dostop do:
  • Pošiljajte podatke senzorjem drugih proizvajalcev in jih prejemajte od njih s programom ANT Radio
  • Datoteke FIT (posnetki dejavnosti)
  • Beležite dodatne informacije v datoteke dejavnosti
  • Lokacija GPS
  • podatkov senzorja (tj. ANT+, srčni utrip, kompas)
  • Srčni utrip, barometer, temperatura in zgodovina nadmorske višine
  • Vaš vadbeni profil v storitvi Garmin Connect™

Ali pa v iskalnik napiši samo "horse" in ti prikaže vse, kar ima na razpolago s tem imenom.