Športna ura

Steve

Guru
13. avg 2007
9.817
1.721
113
Počasi bom kupil novo uro, rad bi jo koristil kot kolesarski števec na belanci.
Vidim pa da imajo ene tudi zemljevide, kar je res super, ker nekaj krat na leto zalutam po novih poteh, večinoma po pohorskih gozdovih, takrat na belanco vržem zgodovinskega garmina dakota 20 :) Pot si splaniram na Komoot, potem pa gpx prenesem na napravo.
Njegova glavna pomanjklivost je ekran...na soncu vidiš točno 0.

Pa me zanima katere ure bi prišle v poštev da to imajo?

Mogoče ve kdo iz prve roke ali je to sploh uporabno, glede na mali ekran?
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.331
1.350
113
Jaz na Pohorju še nisem našel gozda, kjer moj fenix 5+ ne bi imel signala ;) Vsi Fenixi naprimer znajo to kar rabi Steve, res pa je da sistem nalaganja gpx datotek neroden, ker poteka samo preko garmin connecta.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.817
1.721
113
No ja, v primerjavi z mojim zdajšnjim sistemom...SD kartica ven iz naprave, v adapter, v računalnik...je to kar napredna tehnologija :)
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.762
5.711
113
Kamoot dam zdaj lahko jaz na svojo. Pa ne vem kaj se vse, pac android ura. Pa zemljevide ipd. Ampak meni je to na uri strasno nerodno. Tudi konec koncev prikazi na uri. Vedno vse gledam na telefonu. Ura so senzorji + dober in zanesljiv in userfriendly prenos podatkov na telefon in gledam tam.
 
  • Všeč mi je
Reactions: B81

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.559
10.149
113
kod Džej-Zija
Jaz bi ti predlagal raje kaj iz edge kolesarske serije. Ekrani večji in odlično vidni. Komoot dela. Ura na balanci bo vedno švoh rešitev že zaradi velikosti ekrana in postavitve gumbov.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.817
1.721
113
Rabim 5x letno max, zato mi je edge overkill. Zato me zanima če je to na uri vsaj za silo uporabno
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.910
2.354
113
Pomurje
Jaz na Pohorju še nisem našel gozda, kjer moj fenix 5+ ne bi imel signala ;) Vsi Fenixi naprimer znajo to kar rabi Steve, res pa je da sistem nalaganja gpx datotek neroden, ker poteka samo preko garmin connecta.
Za gps ne morem potrditi ne za F3 in F6.
Je pa res da govorim o hitrosti in ne direkt o navigaciji.
Če je brez točne hitrosti je tudi brez pozicije
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.817
1.721
113
Res je, samo to je štorasto. Itak menjavam uro, nova bo veliko na belanci, kjer bo nadomestila gps števec in če ima zraven navigacijo, bi to bila zmagovalna kombinacija.

Sem malo raziskal, 2 padeta v oko: suunto in garmin. Prvi ima samo sled kateri slediš, drugi res fancy zemljevide zraven. Edino izgleda da pri garminu imajo to samo top modeli od ca. 500€ naprej, suunto 9 peak pa se dobi za 370€, pa še stajliš je za razliko od veliko garminov, ki izgledajo preveč hardcore
 

Matjaz1974

Fizikalc
10. okt 2007
1.732
33
48
49
Nekje po sloveniji
Obišči stran
Res je, samo to je štorasto. Itak menjavam uro, nova bo veliko na belanci, kjer bo nadomestila gps števec in če ima zraven navigacijo, bi to bila zmagovalna kombinacija.

Sem malo raziskal, 2 padeta v oko: suunto in garmin. Prvi ima samo sled kateri slediš, drugi res fancy zemljevide zraven. Edino izgleda da pri garminu imajo to samo top modeli od ca. 500€ naprej, suunto 9 peak pa se dobi za 370€, pa še stajliš je za razliko od veliko garminov, ki izgledajo preveč hardcore
lej, če rabiš za navigacijo, potem je Garmin enostavno boljši. Sam sem bil ljubitelj Suuntojev že kar veliko let, ampak Fenixi z zemljevidi so res super zadeva pr navigaciji. Sled na Suuntoju je seveda ok, ampak ko enkrat vidiš vsako rekico, potko, ipd na Garminu, postane sledenje gpx-u res užitek.
Glede financ pa...vzemi Fenix 6, so kar cenejši kot 7. Recimo :)
 

Matjaz1974

Fizikalc
10. okt 2007
1.732
33
48
49
Nekje po sloveniji
Obišči stran
lej, če rabiš za navigacijo, potem je Garmin enostavno boljši. Sam sem bil ljubitelj Suuntojev že kar veliko let, ampak Fenixi z zemljevidi so res super zadeva pr navigaciji. Sled na Suuntoju je seveda ok, ampak ko enkrat vidiš vsako rekico, potko, ipd na Garminu, postane sledenje gpx-u res užitek.
Glede financ pa...vzemi Fenix 6, so kar cenejši kot 7. Recimo :)
ali pa...uporabi telefon, pa Komoot aplikacijo. Če odštejem porabo baterije je res super, ker imaš velik ekran ;)
Uro pa nekaj po želji ;)
 
  • Všeč mi je
Reactions: Jabe

Steve

Guru
13. avg 2007
9.817
1.721
113
To sem že prakticiral, pa je neuporabno. Tel je absolutno prevelik za na belanco, baterijo požere takoj. Ker to rabim samo takrat, ko grem na dolge ture.

Mislim da sem odkril zmagovalno kombinacijo obeh svetov: Garmin Venu 2...lep dizajn, odličen zaslon, vsi garmin bomboni + po novem komoot aplikacija, ki se jo da gor inštalirat
 

JakeTheSnake

Fizikalc
16. okt 2016
403
136
43
Počasi bom kupil novo uro, rad bi jo koristil kot kolesarski števec na belanci.
Vidim pa da imajo ene tudi zemljevide, kar je res super, ker nekaj krat na leto zalutam po novih poteh, večinoma po pohorskih gozdovih, takrat na belanco vržem zgodovinskega garmina dakota 20 :) Pot si splaniram na Komoot, potem pa gpx prenesem na napravo.
Njegova glavna pomanjklivost je ekran...na soncu vidiš točno 0.

Pa me zanima katere ure bi prišle v poštev da to imajo?

Mogoče ve kdo iz prve roke ali je to sploh uporabno, glede na mali ekran?

Karkoli od garmina, ki podpira zemljevide in ti je cenovno dosegljivo. Pika. Sam isto uporabljam F3 za kolesarstvo in dobim vse podatke ven, ki jih rabim in me zanimajo. Pa ni premajhen ekran. Vse novejše garmin ure so pa itak še večje, sploh F7. Pa imam F3 nekje od 2016, pa me še ni razočaral na nobenem področju. Tudi signala ne izgubi, če si v gozdu. Stestiral večkrat ravno zaradi tega in firbca, ko sem nabiral kostanj. Pa še "tafajne" lokacije sem si shranil za drugič. Vključena imam oba ponudnika. Tudi, ko sem se ustavil, je šla ura v pavzo in takoj, ko je zaznala premik, je nadaljevala s sprejemom signala, itd.
Sem že tudi večkrat mislil menjat za F7 zaradi zemljevidov, pa mi je preprosto škoda denarja, saj bom kljub vsemu ven dobil iste podatke, kot sedaj z F3. Ni računice. Uro imam od prvega dne nakupa na roki, snamem jo samo pred spanjem. Uporabljam jo tudi za naključno shranjevanje kakšne zanimive lokacije. Itak potem vse prenesem v BaseCamp, kjer vidim vse sledi, shranjene lokacije, dodajam lepše ikone, itd.
Za potrebe kolesarskega števca je že profil prednastavljen, lahko si narediš povsem svojega, lahko dodaš še dodatna polja iz ConnectIQ....Ni da ni.Kar si zaželiš lahko nastavljaš, spreminjaš, dodajaš...
Če že vse to zmore F3, ne dvomim, da so novejše ure še boljše.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Steve

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.762
5.711
113
Jaz samo upam, da bo delala leta, kot eni govorite tu. Se nobena ura mi ni delala dlje kot kaki mesec po koncu garancije. Polar 2x ali 3x, Fossil, Samsunga imam šele dobro leto in sicer se dela, upam da dlje kot predhodniki. Pas od Garmina mi je šel v enem letu...