Športna ura

SpEkTr

ex mroizo
19. jul 2007
1.549
36
48
44
AHa, no ja pol pa epix 3 :) To bi bilo top, če bi bila še solar opcija. Sicer moram pa probat tole 51mm v praksi, zdej imam obično samsungovo, ki ima sicer dober display to je pa bolj ali manj vse. :)
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.399
3.791
113
davorinm.wordpress.com
V praksi ne doda solar kaj extra, sploh ne pri amoled zaslonu. Ker kuri precej hitreje kot pa fila. Že pri Garminu se pozna mogoče če ugasneš vse zadeve, BT, Hr itd...
 
  • Všeč mi je
Reactions: gr69

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.856
10.560
113
kod Džej-Zija
Solar ima res smisel na Instinctu, kjer je poraba štroma tako majhna, da dejansko ob dovolj sonca nikoli ni treba priklapljati na polnjenje. Pri ostalih modelih se učinkovitost povečuje, ampak še vedno je vse skupaj v rangu 10 - 20 % povečanja avtonomije. Če komu to dovolj pomeni, super, meni je brezveze.
 
  • Všeč mi je
Reactions: gr69

SpEkTr

ex mroizo
19. jul 2007
1.549
36
48
44
V čem je pa fora, najbrž solar da enak output samo poraba je toliko nižja?
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.856
10.560
113
kod Džej-Zija
Razlik je več. Garmin uporablja dve različni tehnologiji sončnih celic. Ob robu ekrana je manjša celica, ki je soncu prosto dostopna in zato zelo učinkovita. Pod glavnim ekranom ima pa drugi tip celice, ki pokasira toliko svetlobe, kolikor je ekran nad njo prepusti skozi.

Pri instinctu je robna površina, ki največ prispeva, bistveno večja kot pri ostalih modelih zaradi dizajna ekrana (manjši ob enako velikem ohišju). Pa še MIP monokromatski ekran ima boljšo prepustnost kot barvni, da o OLEDu sploh ne govorimo.

Zato je pri ostalih modelih sončno polnjenje bolj gimmick, pri instinctu pa dejansko ima smisel. Res pa je, da tehnologija napreduje iz generacije v generacijo, poraba MIPa je že zdaj zelo majhna, OLED se pa tudi skokovito izboljšuje. Je za premislit, če to res rabiš glede na 100 € doplačila.
 
  • Všeč mi je
Reactions: p4pe in gr69

SpEkTr

ex mroizo
19. jul 2007
1.549
36
48
44
Hja sliši se dobro, recimo pri f7 ali enduro 2 - nekaj doprinosa vsaj na papirju je. Bi pa to res moral stestirat,da bi videl če se res splača, sam takrat je že prepozno :) Grem zdele mal v a2u, da vidim kako in kaj.
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.856
10.560
113
kod Džej-Zija
Na novih modelih so baterije že itak izredno vzdržljive. Na moji FR255 (non music) traja preko 14 dni, večinoma se sploh ne spomnim, kdaj sem jo zadnjič filal. Če bi jo menjal, bi jo kvečjemu za Instinct 2X zaradi trpežnosti. Ostalo (barvitost ekrana, kup neuporabnih metrik, ...) me ne gane.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jtfc in ynos

SpEkTr

ex mroizo
19. jul 2007
1.549
36
48
44
Jah, izkupiček je ta, da sem domov nesel enduro2 :) Ura res ni velika, sem mislil da bo hujše, v bistvu je pa filing na roki precej boljši kot s staro galaxy watch.
Epix2, ko sem jo imel na roki je v bistvu delovala majhna, res pa da nisem zdej limal dol vseh nalepk in prižigal ure...

Displej je pa...hja, se bo treba navadit, al kaj naj rečem :) Če ne bom šel pa nazaj v trgovino.. :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: mosseero

SpEkTr

ex mroizo
19. jul 2007
1.549
36
48
44
Čestitke za nakup!

A navodila si dobil zraven? In jih boš prebral?
Sprašujem, da se pripravimo na novo kalvarijo kako je ura zanič, ker nič ne dela.

(moral sem)

Hvala, ma navodila sem že prej malo preletel, še preden sem jo kupil :) Ura ima itak precej funkcionalnosti - zame sicer je malo overhead ampak ok. Kot sem pa rekel, se moram pa navadit na display, to je še najbolj taka stvar, nad katero sem bil presenečen. Vedel sem da ni amoled, sem pa vseeno upal na malce več kontrasta in barv, my bad.
Itak neke pametne alternative razen epix 2 trenutno niti ni.
 
  • Všeč mi je
Reactions: gr69

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.856
10.560
113
kod Džej-Zija
Zunaj je vidljivost odlična. Svojčas se je na MIP ekranih v močnem soncu bolje videlo kot na OLEDu. So pa v najnovejših generacijah OLEDa to že konkretno popravili.
 

SpEkTr

ex mroizo
19. jul 2007
1.549
36
48
44
Ja, to morm še preverit :) Sem dobil preblisk, če bi mi lahko zamenjali, ker v bistvu ni nič rabljena :), ampak žal ne gre. Tako da, se bo treba navadit, če pa res ne, pa prodat...Je pa tako, da se na koncu velikokrat izkaže, da je že prav kot je :)
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.856
10.560
113
kod Džej-Zija
Pravzaprav vse živo, ki ni povezano s športom. EKG recimo. Pa LTE. Globinomer. Nove in nove metrike, s katerimi ne vemo, kaj početi. Me ne skrbi, da bi jim zmanjkalo idej.
 

JakeTheSnake

Fizikalc
16. okt 2016
408
138
43
Globinomer že ima ura za potapljanje. Ne vem modela, ker ne rabim. Še moj predpotopni F3 noče "crknit", pa je dnevno na roki + vse aktivnosti...Dobim iz njega vse, kar rabim....Ajd, nima amoled zaslona :cool: