Sparkasse - net stik

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.020
6.709
113
Ima kdo izkušnje z limitom pri sparkasse, recimo do koliko ga dajo "brez problema" in naprezanja komitenta? Višina plače? Več?
 

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.388
1.792
113
Dajo ti ga kr brez težav, ampak ti zaračunajo 20€ za odobritev limita in potem še vsako leto 20€ za podaljšanje. Barabe tatinske.
 

slo91

Pripravnik
26. jul 2007
435
2
18
Ljubljana
Kdo kaj ve ali bo Sparkasse v slo naredil kakšno aplikacijo za mobilno banko? mStik mi je obupen in resno razmišljam, da jih zato zamenjam.
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.323
3.753
113
davorinm.wordpress.com
Jaz bom verjetno menjal banko zaradi slabo poštimane mobilne banke in zaradi faking SMS avtorizacije preko spletne banke. Convenience uporabe modernih bančnih poti popolnoma izgubi na pomenu.
 

asko

Fizikalc
22. jul 2007
2.565
3
38
SMS avtorizacijo se da lepo urediti, da ti več ne teži. Ko plačaš en položnico jo avtoriziraj preko SMS in si jo shrani med hitra plačila. Tako ti za hitra plačila ne bo več težil z SMSji. Za plačila, ki jih nimam kot hitra mi je pa kar všeč, da je potrebna avtorizacija.

Bolj je res problem mobilna banka. Najbolj me moti, ker v mobilni verziji ni eRačunov. Malček jim je razvoj res zaspal.
 

ptil

Pripravnik
11. jun 2012
364
15
18
Vprasanje: kmalu mi potece Postarca, s katero dostopam do netstika. Kaksne so po novem opcije za dostop in koliko me bo to kostalo? A ne morem vec uporabljat npr. Sigence?
 

ptil

Pripravnik
11. jun 2012
364
15
18
Na ceniku za netstik imajo namrec kot opcijo za dostop le Halcom ali Postarco, pa se to na pametnem usb kljucu. Ali pa tisti GEG generatorji. Ne eno ne drugo mi ne disi, sploh po taki ceni kot bi je radi zaracunali.
 

Crna_Ninja

Fizikalc
25. dec 2007
512
79
28
Imaš tri opcije, nek kalkulatorček, kartico in usb ključ in če hočeš vstopit v spletno banko, moraš to imeti vedno pri sebi. Najcenejši je kalkulatorček in je tako, da ko vstopiš moraš pretipkat neko kodo iz strani in ti vrže ven številko, ki jo vpišeš za vstop. Ja naj bi blo varno samo je res korak nazaj glede uporabnosti.

Tega pa ne rabiš delat, če plačaš usb ključ (najdražji), nekih 60 eur, vendar ga vedno moraš imeti pri sebi....

Ravno zaradi tega sem jih menjal.
 

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.190
275
83
Glede Mercatorjevih 80 EUR - konec leta boste dobili ta znesek v vašo dohodnino:)... oz. toliko se vam bo osnova povečala - to je pač davkarija...
 

ptil

Pripravnik
11. jun 2012
364
15
18
Citat:
Uporabnik Crna_Ninja pravi:
Imaš tri opcije, nek kalkulatorček, kartico in usb ključ in če hočeš vstopit v spletno banko, moraš to imeti vedno pri sebi. Najcenejši je kalkulatorček in je tako, da ko vstopiš moraš pretipkat neko kodo iz strani in ti vrže ven številko, ki jo vpišeš za vstop. Ja naj bi blo varno samo je res korak nazaj glede uporabnosti.

Kaj pa aplikacija za smartphone (na dnu strani)? Ima kdo izkušnje z njo?
 

Realman

Pripravnik
21. maj 2008
389
1
18
Samo koliko razumem, je možnost tudi uporaba GEG aplikacije. To potem ne rabiš certifikata, ali se motim?
To se mi ne zdi, tako pretirana cena (10€). Težava je edino, da če ti crkne telefon, se sesuje aplikacija, pa je spet 5€.
ne-ne-1.gif
 

ptil

Pripravnik
11. jun 2012
364
15
18
Za ceno kalkulatorčka ali pametnega usb ključka se mi lahko telefon sesuje kar nekajkrat.
wink-1.gif
Pa se mi je do zdaj 0-krat. Zdi se mi veliko bolj praktično kot skoz s sabo vlačit usb ali kalkulator.
 

asko

Fizikalc
22. jul 2007
2.565
3
38
Jaz imam GEG aplikacijo na Androidu in iOS, deluje stabilno. Meni je všeč, certifikatov na mašini ne maram, prej sem moral nositi s seboj "pametni" ključek, sedaj je pa aplikacija na telefonu, katerega imam skoraj vedno s seboj. GEG aplikacije ne propagirajo na veliko, jim je treba mal težit.
 

ptil

Pripravnik
11. jun 2012
364
15
18
A dolgo traja, da ti je aktivirajo? Če prav razumem, jo namestiš, potem pa jih pokličeš, potem pa... kaj?

Pa a je slučajno kaj časovno omejeno, da je moraš plačevat vsake toliko časa, tako kot certifikati na 4 leta? Kalkulatorčkom se sprazni baterija pa moraš nabavit novega, pri aplikaciji pa ne vidim nekega denarcuzajočega poslovnega modela za njih, zato mi je sumljivo.
wink-1.gif