Sparkasse - net stik

guardy

Guru
3. avg 2007
8.446
1.016
113
Obišči stran
Citat:
Uporabnik geronimo pravi:


MC je šla iz 12,5 na 16? Če ne bi rabil enkrat na par let MC za rezeveracijo hotela, bi jo že zdavnaj skenslal, neteller/revolut so za ostalo čisto ok.

Sej me zanima kdaj bodo dokočno skenslali tale pozitivni račun, ker včasih si celo preračuno dobil ene 3€ obresti iz tistega jurja, danes pa kaj? Dejansko si imel "zastonj" račun. Razmišljam, da bi si odprl N26 račun, pa položnice plačujem od tam
smile-1.gif

Vzameš prepaid Viso od NKBM? Mislim da se navzven ne predstavlja kot prepaid?
 

Jordan

Fizikalc
5. jun 2009
2.839
-9
38
Ljubljana
Citat:
Uporabnik medo10 pravi:
Pa za Udobni pozitivni uvajajo plačilo položnic 0,21 EUR :p

Samo ta je pa "gnila", so se hvali s tem pred pol leta sedaj pa kontra
bonk.gif


Alternativa mislim, da je samo še DH, samo ne vem kako je pri tem če ti npr. v prvem letu spremenijo pogoje ali lahko prekineš brezplačno (po ceniku ne, samo tukaj gre za spremembo cen).
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.455
1.084
113
Celje
Citat:
Uporabnik Jordan pravi:
Citat:
Uporabnik medo10 pravi:
Pa za Udobni pozitivni uvajajo plačilo položnic 0,21 EUR :p

Samo ta je pa "gnila", so se hvali s tem pred pol leta sedaj pa kontra
bonk.gif


Alternativa mislim, da je samo še DH, samo ne vem kako je pri tem če ti npr. v prvem letu spremenijo pogoje ali lahko prekineš brezplačno (po ceniku ne, samo tukaj gre za spremembo cen).

Sem že več kot 10 let pri njih in sem tudi na "pozitivnem" računu, pa ko sem tole danes bral mi je malce dvignilo in bi iz principa šel prestaviti vse skupaj. Sej ne, da je problem teh 20 centov, samo gre se za princip.
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.446
1.016
113
Obišči stran
Citat:
Uporabnik igi pravi:


Sem že več kot 10 let pri njih in sem tudi na "pozitivnem" računu, pa ko sem tole danes bral mi je malce dvignilo in bi iz principa šel prestaviti vse skupaj. Sej ne, da je problem teh 20 centov, samo gre se za princip.

Viš, mene bi pa to najbolj bolelo... Ker to je edini razlog da sem še pri njih namesto na kaki delavski hranilnici...
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.924
3.447
113
40
Lj
Citat:
Uporabnik geronimo pravi:
Citat:
Uporabnik LeQuack pravi:
Pa podražil so Mastercard naročnino za 2x. Zgleda imajo dost strank. Za naslednjo podražitev jim priporočam da začnejo računati dvige na bankomatih tujih bank in začnejo posebej Net stik naročnino računat. Tako bodo najbolje posnemali NLB.

MC je šla iz 12,5 na 16? Če ne bi rabil enkrat na par let MC za rezeveracijo hotela, bi jo že zdavnaj skenslal, neteller/revolut so za ostalo čisto ok.

Sej me zanima kdaj bodo dokočno skenslali tale pozitivni račun, ker včasih si celo preračuno dobil ene 3€ obresti iz tistega jurja, danes pa kaj? Dejansko si imel "zastonj" račun. Razmišljam, da bi si odprl N26 račun, pa položnice plačujem od tam
smile-1.gif

Oni iz tistih 1000€ dobijo dosti več kot 3€, ko jih obrnejo. Tako da se jim valda splača.
 

ptil

Pripravnik
11. jun 2012
364
15
18
Oho, očitno je čas, da spet zamenjam banko. Še dobro, da so pri N26 podaljšali rok za brezplačen MC do aprila. Hvala vsem za te informacije.
 

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.190
275
83
Citat:
Uporabnik ynos pravi:
Imam vse na hitrih plačilih. Pogosto še vedno zahteva SMS...
To se je tudi meni dogajalo, ko so posodobili banko in sem imel hitra plačila že od prej notri. Ko sem tastaro hitro plačilo pobrisal in prvič shranil novega z SMS verifikacijo, je bilo ok. Torej tisto hitro plačilo, kjer dobiš SMS, pobriši in na novo shrani, pa bo. Upam, da pomaga.
 

_jfk_

Pripravnik
23. jul 2007
157
20
18
Enako,

Iz principa odprl n26 in danes plačal prvi položnici, pa da vidimo.
 

asko

Fizikalc
22. jul 2007
2.565
3
38
Se mi zdi, da je po 10 letih čas da zapustim Sparkasse..ker tele njihove podražitve so pa že malček preveč. Pa ko bi vsaj kaj novega naredili..mobilna aplikacija zastarela. Hvala vam za vse podražitve.
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.455
1.084
113
Celje
Citat:
Uporabnik asko pravi:
Se mi zdi, da je po 10 letih čas da zapustim Sparkasse..ker tele njihove podražitve so pa že malček preveč. Pa ko bi vsaj kaj novega naredili..mobilna aplikacija zastarela. Hvala vam za vse podražitve.

No povejte kam greste, da tudi mi ne bo treba raziskave delati...
 

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.388
1.792
113
Tudi jaz bom spakiral. Tole postaja pa že smešno, kot da bi se šli igro Kako se znebiti strank.

Jih je kdo slučajno kontaktiral? Verjetno bodo odgovori v stilu: "Smo naredili konkurenčno analizo in smo še vedno konkurenčni".

Škoda da ne vedo, da večina strank to razume kot analizo, koliko lahko še nabijemo cene, ne da bi nam folk spizdil...

Naj se jebejo, prekleti kreteni!
 
Nazadnje urejeno:

ptil

Pripravnik
11. jun 2012
364
15
18
Kolikor vidim, na Sberbank moraš dodatno plačati OTP čitalec za dostop do spletne banke, dodatno moraš plačati Mastercard, dvigi na BA drugih bank se plačajo (razen prvih 4 v mesecu), dodatno plačaš uporabo spletne banke vsak mesec, pa plačila položnic se plačajo razen prvih 4 v mesecu. Ne vem, meni se ne zdi prav posebej ugodno.
 

lithium

Pripravnik
18. avg 2007
579
5
18
Citat:
Uporabnik ptil pravi:
Kolikor vidim, na Sberbank moraš dodatno plačati OTP čitalec za dostop do spletne banke, dodatno moraš plačati Mastercard, dvigi na BA drugih bank se plačajo (razen prvih 4 v mesecu), dodatno plačaš uporabo spletne banke vsak mesec, pa plačila položnic se plačajo razen prvih 4 v mesecu. Ne vem, meni se ne zdi prav posebej ugodno.

V računu za 1€ ne rabiš OTP čitalec, ampak uporabljam free Sigenco.
Spletna banka je že vključena, dodatno pa se plača mobilna banka (0,5€), če bi jo želel uporabljati.
Ostalo si napisal prav, torej v tem evru so vključeni 4 dvigi na drugi banki in 4 plačila v ebanki.
 

Jordan

Fizikalc
5. jun 2009
2.839
-9
38
Ljubljana
Citat:
Uporabnik _jfk_ pravi:
Enako,

Iz principa odprl n26 in danes plačal prvi položnici, pa da vidimo.

Prvič slišim
bonk.gif



A kdo ve, če v prvem letu prekineš zaradi podražitve (sprememba pogojev) moraš plačati prekinitev?
 

_jfk_

Pripravnik
23. jul 2007
157
20
18
Citat:
Uporabnik Jordan pravi:
Citat:
Uporabnik _jfk_ pravi:
Enako,

Iz principa odprl n26 in danes plačal prvi položnici, pa da vidimo.

Prvič slišim
bonk.gif



A kdo ve, če v prvem letu prekineš zaradi podražitve (sprememba pogojev) moraš plačati prekinitev?

Sprašuješ za sparkasse ali N26?
Pri N26 je, če sem prav razumel, zapiranje 0,00.
 

Jordan

Fizikalc
5. jun 2009
2.839
-9
38
Ljubljana
Sprašujem za Sparkasse. Po ceniku je 0€ oz. v prvem letu 6.9€; Sedaj pa me zanima, če oni spremenijo pogoje ali je nato zapiranje 0€?

Drugače pa itak služijo s temi kalkulatorji za spletno banko, ko odpreš plačaš 20-30€ tako da s enobenemu ne splača zapreti v enem letu.