Sparkasse - net stik

Realman

Pripravnik
21. maj 2008
389
1
18
S takim pristopom znajo izgubiti, kar neki strank. Kalkulatorček, tako kot piše jaz razumem da ima neomejeno življensko dobo. Baterijo, si lahko pomoje sam menjaš in dela naprej. To je dolgoročno res najcenejša rešitev, samo definitivno ni praktična. Potem, bo vseeno bolje GEG aplikacija na telefonu.
 

asko

Fizikalc
22. jul 2007
2.565
3
38
Jaz sem preko net stika dal zahtevek za GEG aplikacijo, v roku 2 ur so mi jo aktivirali in mi poslali po mailu in SMSju kode za aktivacijo...iz AppStora in Google Playa sem si prenesel in namestil aplikacijo. Dobro je da imaš aplikacijo na dveh napravah, če ti ena crkne, ali menjaš telefon/tablico, da ni treba v banko, ampak si jo namestiš/aktiviraš s pomočjo delujoče. Ni nič časovno omejeno. Pri certifikatih je problem, ker se izdajajao za 4 leta. Saj dobijo dost evrčkov od vodenja računa
evil.gif
 

Realman

Pripravnik
21. maj 2008
389
1
18
A je možno obstoječo aplikacijo, aktivirati na več telefonih, oz. tablicah? Ker to je potem dobra rešitev, da imaš zadaj backup, v primeru sesutja. Si siguren, da je to možno z isto kodo?
 

drevored

Pripravnik
11. jul 2013
104
8
18
Citat:
Uporabnik Realman pravi:
A je možno obstoječo aplikacijo, aktivirati na več telefonih, oz. tablicah? Ker to je potem dobra rešitev, da imaš zadaj backup, v primeru sesutja. Si siguren, da je to možno z isto kodo?

Mislim, da imaš na začetku (ob aktivaciji storitve) na voljo določen čas, v katerem lahko aplikacijo aktiviraš na osmih različnih napravah.

Kot backup je to v redu, ni pa najbolj praktično. Če na primer zamenjaš telefon, moraš še naprej uporabljati starega, da lahko dostopaš do banke.
uf-1.gif
 

doktor

Pripravnik
24. sep 2007
167
0
16
Ni treba. Lahko aktiviras novo napravo s pomocjo enake kode, ki jo zgeneriras za dostop do net.stika. In to kadar koli. Govorim iz prve roke.
 

doktor

Pripravnik
24. sep 2007
167
0
16
Pri aktivaciji vpišeš svojo številko, potem pa klikneš na drugo možnost (Aktiviraj preko OTP/GEG). Nato vneseš enkratno vstopno geslo iz druge naprave. To je vsa umetnost.
 

Realman

Pripravnik
21. maj 2008
389
1
18
Hvala obema za odgovor. Samo koliko razumem, ne moreš uporabljati obeh naprav istočasno?! Hočem reči, enkrat se prijavim z telefonom, naslednji dan recimo z tablico, na kateri imam tudi nameščeno aplikacijo. Če 1 teden, pa se recimo zopet prijavim z telefonom. Je potrebno vedno aktivirat napravo, po zgoraj opisanem postopku, ali se lahko uporabljata obe napravi istočasno?
 

slo91

Pripravnik
26. jul 2007
435
2
18
Ljubljana
Citat:
Uporabnik ynos pravi:
Jaz bom verjetno menjal banko zaradi slabo poštimane mobilne banke in zaradi faking SMS avtorizacije preko spletne banke. Convenience uporabe modernih bančnih poti popolnoma izgubi na pomenu.

Tudi sam razmišljam točno tako. Imaš že kak predlog kam? Za podjetje mi je DH fenomalna, tako da jo mogoče vzamem še za osebni račun.

Še najboljša stvar, ki je drugi ne ponujajo je bonus račun, to bom zagotovo pogrešal.
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.323
3.753
113
davorinm.wordpress.com
Citat:
Uporabnik asko pravi:
SMS avtorizacijo se da lepo urediti, da ti več ne teži. Ko plačaš en položnico jo avtoriziraj preko SMS in si jo shrani med hitra plačila. Tako ti za hitra plačila ne bo več težil z SMSji. Za plačila, ki jih nimam kot hitra mi je pa kar všeč, da je potrebna avtorizacija.

Bolj je res problem mobilna banka. Najbolj me moti, ker v mobilni verziji ni eRačunov. Malček jim je razvoj res zaspal.

Imam vse na hitrih plačilih. Pogosto še vedno zahteva SMS...
 

drevored

Pripravnik
11. jul 2013
104
8
18
Citat:
Uporabnik doktor pravi:
Pri aktivaciji vpišeš svojo številko, potem pa klikneš na drugo možnost (Aktiviraj preko OTP/GEG). Nato vneseš enkratno vstopno geslo iz druge naprave. To je vsa umetnost.

Hvala. Tega mi v njihovem klicnem centru niso povedali, zato se takrat nisem odločil za aplikacijo.
10.gif
Če je tako enostavno, bi seveda izbral to možnost, ker je najcenejša.
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.448
1.028
113
Obišči stran
Citat:
Uporabnik Narodnjak pravi:
KSZ:

spet so podražl storitve

Evo, zopet sledi podražitev pri Sparkasse. To pot dražijo zopet vodenje računa in hkrati manjšajo obresti za denar na računu...

Citat:

Spoštovani!

Obveščamo vas, da 3. 4. 2017 stopi v veljavo nov cenik bančnih storitev za fizične osebe. Cenik je na vpogled na spletni strani banke Sparkasse. Spremembe v ceniku so označene z rumeno barvo.

Banka Sparkasse d. d.

CENIK s 3.4.2017
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.927
3.448
113
40
Lj
Pa podražil so Mastercard naročnino za 2x. Zgleda imajo dost strank. Za naslednjo podražitev jim priporočam da začnejo računati dvige na bankomatih tujih bank in začnejo posebej Net stik naročnino računat. Tako bodo najbolje posnemali NLB.
 
Nazadnje urejeno:

geronimo

Fizikalc
9. sep 2007
2.442
73
48
Citat:
Uporabnik LeQuack pravi:
Pa podražil so Mastercard naročnino za 2x. Zgleda imajo dost strank. Za naslednjo podražitev jim priporočam da začnejo računati dvige na bankomatih tujih bank in začnejo posebej Net stik naročnino računat. Tako bodo najbolje posnemali NLB.

MC je šla iz 12,5 na 16? Če ne bi rabil enkrat na par let MC za rezeveracijo hotela, bi jo že zdavnaj skenslal, neteller/revolut so za ostalo čisto ok.

Sej me zanima kdaj bodo dokočno skenslali tale pozitivni račun, ker včasih si celo preračuno dobil ene 3€ obresti iz tistega jurja, danes pa kaj? Dejansko si imel "zastonj" račun. Razmišljam, da bi si odprl N26 račun, pa položnice plačujem od tam
smile-1.gif
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.776
5.720
113
Samo zdaj mastercard tudi ni več zastonj tam. samo do 31.1.2017. je pa debeten. Kakorkoli, če moraš plačevati članarino za kreditno kartico, jo lahko tudi samo to. ne rabiš imeti računa na banki odprtega. Vsaj včasih je to tako bilo... vse ostalo preneseš kam drugam...

EDIT:
vzamem nazaj, zdaj je v sosednji temi info, da so brezplačno podaljšali do 1.4.
 
Nazadnje urejeno: