sončna elektrarna

27. jan 2022
5.159
1.921
113
Saj piše, za vse ki so vlogo oddali po 1.1.2024 in je elektrarna že izvedena in priključena, ter pogodba o odjemu po novem sistemu - verjetno mesečni netmetering.
Me zanima koliko novih vlog so že rešili, če še lanskih niso vseh.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.762
5.711
113
s tem se bodo ukvarjali, ko bodo prvo priklopili, pa bo treba neki :zavijazocmi:

trenutno gredo še vse in nadaljnjih ne vem koliko na netmetering.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Samo Izoliranc

sad

Guru
24. avg 2007
20.631
9.302
113
Kakšne so kaj izkušnje s Huawei hibridnimi razsmerniki? Kar seveda potegne za seboj tudi Huawei optimizatorje.
Dolgoročno se znajo zgoditi kakšne težave, tudi v smislu podpore?
Verjetno je tukaj SolarEdge v boljše položaju ali se motim?
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.762
5.711
113
pa ne vem, če je kaka resna razlika, razen tega, da je pač SolarEdge boj zastopan pri nas. Razlika se je delala v ceni pri dovolj velikih SE oziroma z dovolj paneli, ko (tako so mi povedali, v secifikacije nisem šla preverjati) pri Solaredgu lahko daš 2 panela na en optimizator, pri Hjuaveju je pa vedno 1 optimizator na 1 panel.

pol3ni ima Huawei, če se prav spomnim... Mogoče bo lahko kaj več povedal.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.927
9.613
113
na hitro še vprašam, sej lahko da smo že predebatirali..
ali ima kdo SE na nadstrešku poleg hiše...je bila kakšna papirna vojna? so kakšne posebnosti... če se kaj komplicira?
ker Na streho od hiše je ne damo.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.762
5.711
113
jaz jo imam pol na garaži, ki se sploh ne dotika hiše. Razsmernik je v garaži. Ni težav in tudi papirno ni mutenja. Lahko se da na pritikline, če je elektrika namenjena za gospodinjstvo in primarno hišo. Samo neko izjavo podpišeš, da je res tako in to je to.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.762
5.711
113
Ker je grda kt smrtni greh. Ker, ceprav minimalna, je verjetnost pozara SE se vseeno visja, kot ce je ni... Jaz bi celo na garazo dala, ce bi jo gor spravila.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.927
9.613
113
lovilec strele, odpiranje strehe, "sevanje", morebitni požar... pač tole nič ne govori v +, tako da to smo že predelali, raj dam poleg pa rešeno. če že.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.927
9.613
113
še eno vprašanje se mi je porodilo, spet če kdo iz prakse ve.
Lahko paneli nadomestijo streho na nadstrešku,...al mora obvezno neka pločevina bit spodaj...ker neke logike ne vidim...
 

B81

22. jul 2007
35.047
9.316
113
Ker je grda kt smrtni greh. Ker, ceprav minimalna, je verjetnost pozara SE se vseeno visja, kot ce je ni... Jaz bi celo na garazo dala, ce bi jo gor spravila.
Aja izgled...ok
lovilec strele, odpiranje strehe, "sevanje", morebitni požar... pač tole nič ne govori v +, tako da to smo že predelali, raj dam poleg pa rešeno. če že.
Ok
Sam nameravam dat en javljalec dima gor, to pa je to, kar nameravam ze 5 let :D
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.762
5.711
113
Moram paziti pri tebi na vrstni red izjav? Dostikrat imam občutek, da ali nimas koncentracije ali si ne mores pomagat skocit na prvo kost, kakorkoli, preberes do konca ne...

P.s.
Zdaj sem ze mogla vprašanje s konca premakniti na začetek. Za vsak slucaj...
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.662
6.056
113
pri taščici
Kakšne so kaj izkušnje s Huawei hibridnimi razsmerniki? Kar seveda potegne za seboj tudi Huawei optimizatorje.
Dolgoročno se znajo zgoditi kakšne težave, tudi v smislu podpore?
Verjetno je tukaj SolarEdge v boljše položaju ali se motim?
Kolikor berem to sceno na EV forumu, bo Deye, sunsync... Boljsa izbira.
Problem je pri neakomerno fazni obremenitvi..huawei ne vem ce sploh podpira 3 fazno obremenitev , potem času preklopov med on/off grid itd....
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad