Pišeš, kot bi živel v delu zemlje, kjer sonce sveti praktično nonstop. Sicer pa vklop indukcije, pralnega in pomivalnega stroja na enkrat ni noben WCS, ampak čisto realen proces, in kle bi ti sistem enostavno počepnil. Pa pri ogrevanju sploh še nismo. Ljudje, ki so navdušeni nad temi sistemi (so tud v začetku te teme) radi pozabjo, kje vse jim doma laufajo grelci. Ko bo, če bo na voljo 100kwh hranilnik za ceno 10 jurjev in garancijo 10 let, pol se pa lahko pogovarjamo o delni avtonomnosti, ki se bo dejansko splačala. Za ogrevanje boš še vedno rabil mrežo, ki jo bo gnala parna turbina.Pišeš precej v worst-case-scenario. SPloh pa nihče ne pravi, da je hranilnik 5kWh dovolj. Glede na tvoj način bivanja si preračunaj, kaj potrebuješ. Če ima nekdo dnevno porabo v povprečju 25kWh na dan, potem je menda ja jasno, da s 5kWh baterijo nima kaj počet.
Sicer pa glede na to, da lahko večino takšnih opravil delaš podnevi, ko od SE dejansko nekaj dobiš, ti baterija takrat k ničemur ne pripomore. Verjetno kuhaš ne sredi noči, pralni, pomivalni stroj lahko tako komot furaš sredi dneva. Hladilnike, zamrzovalnike, TV in luči bo pa menda ja peljalo celo noč BP.
Tud na splošno, ko prideš nekam dimenzionirat omarico, al pa ko prideš v kako staro gradnjo, kjer prideta v kuhinjo, če je bil štromar radodaren, dve fazi po 16A, ljudje bi pa zdej na to radi fural pečico, pomivalca, indukcijo.... kr naenkrat zmanjka amperov in težko dopoveš, da bo treba za indukcijo kopat čez pol bajte. Podobni optimisti bi zdej na 5kw elektrarni in šestih ritar akumulatorjih fural bajto of grid (začetek te teme).
Mi je pa recimo ena zadeva jako zanimiva, da bi mel sončno elektrarno in hranilnik s katrim b ponoč lohk filal avto in se tko vozil praktično za amortizacijo akujev. To bi pa šlo men v računico.
Nazadnje urejeno: