sončna elektrarna

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.353
5.400
113
Komu bos prodal? Vsi bi prodajal, kje najdete koga, ki bi kupil. Cene stroma bodo regulirane 1 leto. Jaz enostavno ne poznam nikogar, ki bi bil na sonce energija in bi istocasno kupoval ne prodajal. Da pa nekoga nasamarim, da placa 500 evrov kavcije, meni strom pa se kar je sam porabil, ce ne pokrijem potreb ali pa se s 5 nakljucnimi kinjoh ne poznam, dajem... To se pa ne grem...

Torej nikogar na energijaplus, cakam se odgovor od njih... Ce bo slucajno niti ne dvoumen, ampak 6umen, kot znajo biti, bi rada nekoga z izkusnjami. Ce imam konec leta 3500kwh-4000kwh viska, mi to skoraj pokrije se prikljucnino ali kaj je tisto za 18,5€/mesec.
 

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.845
604
113
Mislim da to ni mozno? Torej enkrat prenesena se enkrat naprej?
Se bom pozanimal, ampak ne vem zakaj višek, ki ga prenesem v 2023 nebi mogel prodat?
Ker načeloma lahko rečem, ok ta višek bom porabil spomladi in mi bo posledično ostalo več (nanovo) pridelane energije v 2023, ki jo bom lahko prodal konec leta ?
 

irwin

Majstr
13. mar 2008
1.155
292
83
Tako je in potem se med samo dogovarjata, v startu pa obadva 500€ kavcije. Pa onega drugega moras fino pokriti, ker drugace je lahko v minusu...

Energijaplus placa kot placa ampak jaz imam trenutno 3700kwh viskov in se prihajajo mocni meseci. Vec kot 40€...
Zal nisem tolko hiter v mindu da bi razumel tvoj in drugi prvi stavek v celoti...
Mi je pa zanimiv tvoj visek....lahko vec v pm?
 

Schime

Guru
22. nov 2008
1.821
638
113
Jaz sem dobil info, da se da znotraj iste trafo postaje "podarjati" viške. Ko sem pa govoril s ponudniki sončnih elektrarn pa so rekli, da to ni mogoče.
Sem pa tudi nekje bral, da naj bi se dalo po 2024, ko naj bi se zgodile spremembe, tudi prek net meteringa prodajat viške. Kolikor sem razumel pa naj bi bilo to omejeno. Kje sem to prebral ali poslušal se pa ne spomnim.
Kar je pa trenutno obstoječega pa razen suncontracta ne poznam, da bi ali prodajal ali podarjal viške. Tudi tukaj je bilo napisano, da lahko uradno preko suncontract samo podariš viške ne moreš jih pa prodati, če sem si prav zapomnil. No kot je napisano se lahko to zdilaš verjetno preko fb in forumov.
 
  • Všeč mi je
Reactions: darjan

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.412
9.160
113
podari prvemu bogemu sosedu...drugače pa ne štekam ultra jamranja, saj se vse če imaš predemnizonirano, da bodo viški. Da boš pa služil s tem, pa ni bilo nikjer napisano.
Drugače pa v nič že ne gre, pač nekdo zapravi to elektriko, zasluži pa distributer. da ima za 14 in 15 plačo.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.412
9.160
113
sej se dobi, sam ne na tvoj račun...ampak na distributerjev (masaže, službena vozila, team buildingi in ostali bonbončni za posvečene)
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.353
5.400
113
Tole preracunano na energijaplus je cca 185€. Nekaj je... Ce nisem kje drobnega tiska falila. Zato sprašujem, ce je komu poznano in na kaj naj bom pozorna.

Petrol, kjer sem sedaj, da 40€.

Ne vem, kje je zdaj jamr za iskat. Porabljati vec na silo samo zato, da bom, ne mislim. In zdaj, dokler so viski, boste rekli, da sem posebna, ker gledam, kje bi vec za njih dobila. Viški pa, kot receno so, dokler ne kupim ali EV ali eloblock za 500€, ker je toplotka crknila. Kar prej pride, nekako pa vsaj enonod tega predvidoma v 2-3 letih.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ales85

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.412
9.160
113
torej EV. kredit 500 na mesec, je realno 300, ker boš free tankala. in podobna matematika.
 
  • Haha
Reactions: ales85

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.353
5.400
113
Matematika mi gre... Ce mi bos podrobneje razlozil tale stavek, ni hudic, da ne bi razumela.

Ce pa samo podjebavas, ker drugace ne ves, ker se nisi kaj dosti s tem ukvarjal, kamoli preracunaval, niti ne ves, kaj naj bi jaz v svojem primeru preracunavala, ampak ker si zacel, pa radi ega ne smes nehati... Pa neka ti bude, pa lahko nehava, ker je skoda cajta obeh.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.412
9.160
113
ce bos mela kredo za električarja 500, je to glede na fosilca 300 (200 je pa razlika od tankanja)..
ce imaš kredo za fosilca 500 je še mesečni strošek dodatni razlika registracije in tankanje , in te avto stane pač več.
kak pač obračaš, da lahko te zadeve opravičiš (ne velja zate, za vse) ..primer kone v prejšnem primeru. Za ev se obrača kak češ samo da opraviči nakup.
 
  • Haha
Reactions: ales85

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.353
5.400
113
Za kono ne vem, ker me ne zanima, povedala sem ti pa za c4e, ki (ko) je bil pac meni interesanten. da se vidi, kje smo kaj z EVji. S ceno z avto.net, brez krede, kmji, ki jih delam, s povprečno porabo, kot sem ti tudi ze povedala, kako jo jemljem s tistih portalov. In zaokrozeno navzgor vse skupaj in slaba letina s SE tudi ce bi bilo treba kdaj kaki kwh placati. Dasiravno v KR filam avto zastonj na parkiriscu, ki je par min hoje od sluzbe. Naceloma pa ne gledam nekih cen avtomobilov, ki jih niti v teoriji ne bi kupovala.

Ce takole racunas, kot si ti zdele, pa še velike besede v gemišt, kot so reala ipd, potem res lahko dobis ven kar ces. Ti, da se nikakor ne splaca, en drug pa pac na random izmisljene cifre notri, da se splaca.
 
Nazadnje urejeno:

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.412
9.160
113
no , sej men je bil interesanten twingo... pač najcenjši ev kar je možno, ker vse ostalo pač ne opraviči cene..ampak ta twingo je baje taki ološ, da bi se slabo počutil...torej, čakamo.
Pač 60+k€ ne dam za avto, pa če je nov, star, lesen zlat, ali pa na luft.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ales85 in ncnifrej

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.353
5.400
113
To bi bil spring... Twingo je dalec od poceni. Imas avant2go pa majo celga dreka teh malih jajckov, pa sprobas.

P.s.
Ce si ne lazeva... Koliko te je res zanimal twingo za kupit?
 

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.962
812
113
Moja logika - gorenc dela viske na SE
- al grem v TC namesto plina in “sparam” pol leta
- alpa grem v rabljen EV (za novega ni €€)

pa mi je bila ideja za rabljen EV bolj vsec - uporaben celo leto, delamo 2x25kkm - torej je vecji prihranek.. “problem” mi je nastal pri zimskem dosegu rabljenega EV (konkretno gledal golfa) - iskal sem nekaj z zimskim dosegom 150km - pa ne pri “90km/h” po AC.. kar naj bi bila baterija nekje 40 kW+.. kar pa ni vec golf ampak I3/I4.. in smo spet pri 30+ k€… oz. nazaj pri TC … ko bo pac dobavljiva..
Twingota in malih e-jajckov pa ne bi jemal.. omenjenih 25k km je 90% avtocestnih
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.412
9.160
113
To bi bil spring... Twingo je dalec od poceni. Imas avant2go pa majo celga dreka teh malih jajckov, pa sprobas.

P.s.
Ce si ne lazeva... Koliko te je res zanimal twingo za kupit?
me je zanimal, na konc z enim avtom delamo do 10kilo na leto, ena jajca, za lokalne fure, bi nam to pokrila. Ampak vedno ko sem se navdušil da bi mogoče bilo to to (sem imel par teh valung), sem se tudi hitro ohladil (pred firmo jih par gledam, navadne sicer), ker je enostavno ološ in to plačaš 15 do 18 jurjev tak al drugače. In to mi ni vredno. Da bom sebe skor 2metra noter zlagal, pač ne gre. In sem ga odmislil...potem pa je že tema...Točno ja spring je še tu. ...potem pa si že blizu C4e.... bomo vidli drugo leto, nekaj bomo naredili, zarad evolucije že. Realno gledano nima sicer smisla, ker trenutno vse štima in pač tankamo, koker pač tankamo, vsi avti so pa kamot.