sončna elektrarna

Ador

Majstr
7. avg 2019
840
469
63
A ne bi bilo dovolj, da s termokamero preveriš morebitne vroče točke?
Termokamera? Termokamera je kar precej uporabna naprava. Vendar najboljše rezultate dosežeš ko je zunaj mrak. Takrat pa sončne elektrarne ne delujejo na polno in težko najdeš kritične točke. Ko je pa sonce in obremenitev je pa itak vse vroče in ne vidiš šibkih točk. Mogoče je sedaj kaj drugače ampak pred leti je bilo še tako da se je termivizija delala zvečer.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.887
9.552
113
Lahko napišeš kaj več na to temo? Kdaj gledati, itd.?
Logika mi pravi, da zjutraj, ko sonce posije in počakaš cca. pol ure. Ker potem je vse pregreto.
Pa fajn je delati pregled spomladi ali jeseni, morda tudi pozimi, ko sonce užge. Ne pa poleti, ko je vse pregreto.
 
27. jan 2022
5.811
2.284
113
Jaz ne vem, vem pa da dela podnevi, verjetno cel dan in to z dron kamero posebej za te namene.

Firmo ima v GB, dela celo Evropo, pri nas samo za "prijatelje", ker imamo glupo dron zakonodajo:
 

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.452
367
83
Ker se mi dober kolega ukvarja s tem (termovizijske kontrole SE) ti povem da se motiš.

Je pa malo problem termovizija pod paneli. ;)
ja ni, saj pridejo gasilci streho odpret (osnovna šola Bistrica pri Tržiču), pa potem panel ofnajo, pa pleh od strehe, pa potem vidijo, da pod deskami 15cm globoko gori (iz ust kolega z intervencije)