Sonček ustrahuje na šoli

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik #488
  • Začetni datum

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Klofuto smo razumeli normalni otroki, morda je tu še kakšna psihična težava/bolezen in fizična kazen ne bo zalegla. Morda sodi otrok tudi v kak zavod...takih ne moreš tepst zaradi tega, prej starše.

Po verjetnostnem računu je bilo v naši (40+ let nazaj) šolski generaciji enako število bolezensko "prizadetih". Razlika je le v tem, da za veliko "psihičnih težav" niso obstajala fenci imena in fenci pomirjevala; so pa ostajale "pomožne šole" kjer so "gustijem" strokovno pomagali do tega, da so postali koristni družbi in sebi, sedaj pa te iste šole izobražujejo kulturno neprilagojene in dejansko invalidne otroke.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey, krko in B81

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.369
4.367
113
49
Na sončni strani ALP
Danes velja splošno prepričanje staršev, da NAŠ SONČEK PA ŽE NI TAK...

289510291021332699352254.jpg
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Pa
Ti delaj po tvoje (udri po siromaku), jaz bom pa po svoje (ne tepem ne svojih ne tujih). Če boš v bližini pa le dvigni glas, da se ti pravočasno ognemo.

W3
Ti delaj po tvoje (udri po siromaku), jaz bom pa po svoje (ne tepem ne svojih ne tujih). Če boš v bližini pa le dvigni glas, da se ti pravočasno ognemo.

Pa saj se ne gre za pretepanje vsepovprek. Včasih je enostavno treba zbiti ego na drastičen način!

Jaz zase vem, da sem jih dobil od fotra samo 2x, pa za obakrat vem da zasluženo. Tudi moji otroci prav tako. Ko je preveč, je preveč! Zadostuje samo rahel švrk čez ušesa, toliko da dušica zaskeli - nič več. Otroci sami pri sebi zelo dobro vedo kaj je prav in kaj ni. IN TO JE VSE !

Imaš otroke, ki hočejo na vsak način postati vodje. S pestmi si naberejo podložne slabiče okoli sebe. Taka banda je nevarna. Kako jo ukineš - tako da vodjo vpričo vseh "ponižaš". Če ga boš z macolo po zobeh, si naredil mučenika in še večjega junaka. Če mu pa pripelješ klofuto okoli kepe, tako da so vsi videli, je pa njegova avtoriteta uničena.

Ista zgodba velja za posameznike, ki bi radi s silo vladali v razredu. Če si mu vpričo vseh prisolil vzgojno, je tip v hipu ozdravljen. Drugi dan ko bo zadevo prespal, ne bo več napadalen. Če ga pa prepustiš "modernim vzgojnim prijemom", se bo pa agonija nadaljevala še nekaj let, dokler ne bo puberteta sama postorila svoje.

Žal, tako je to. Človek ni od včeraj ( od leta 1990 ali kasneje ), ampak še sami ne vemo od kdaj smo ... :fredi: . Na vsakih par let doživljamo vojne, kjer se je pa treba pretepat - kwa pa to ?
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.139
2.211
113
Ti delaj po tvoje (udri po siromaku), jaz bom pa po svoje (ne tepem ne svojih ne tujih). Če boš v bližini pa le dvigni glas, da se ti pravočasno ognemo.
Lepa beseda VEDNO lepo mesto najde. Le zate to ne velja@jello.
Sam NE uporabljam nasilja, kot mi je bilo privatno ponujeno tu na Alterju. In ne jello, ne boš slišal mojega glasu. SAM se te bom pravočasno ognil.
Si pa zagotovo eden izmet tistih staršev, ki se skriva za odvetnikom, medtem ko otrok dela - le to boš razumel - pi..z..d.a..ri..je. Če imaš problematičnega froca, ki si ga nesposoben spraviti v red s svojo filozofistično vzgojo, si problematičen in za okolico nesprejemljiv tudi TI!
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe in 8888

jello

Guru
22. sep 2008
9.568
3.437
113
A se mi skineš prosim dol s qrca in mi daš mir. Nihče ti nič noče zato nehaj delat dramo če kdo misli drugače kot ti oziroma če ne razumeš napisanega. Hvala.
 

darko11

Majstr
21. jul 2007
1.201
183
63
Lepa beseda VEDNO lepo mesto najde. Le zate to ne velja@jello.
Sam NE uporabljam nasilja, kot mi je bilo privatno ponujeno tu na Alterju. In ne jello, ne boš slišal mojega glasu. SAM se te bom pravočasno ognil.
Si pa zagotovo eden izmet tistih staršev, ki se skriva za odvetnikom, medtem ko otrok dela - le to boš razumel - pi..z..d.a..ri..je. Če imaš problematičnega froca, ki si ga nesposoben spraviti v red s svojo filozofistično vzgojo, si problematičen in za okolico nesprejemljiv tudi TI!
Glede na to, da je tatino zlato butl, so starši isto debili in ti bi z lepo besedo ? Resno ? :D
Saj zato pa nas guzijo pri arbitraži: mi bi tkole majčken protestiral a ne, pa diplomatsko noto bi majčken poslal, pa tkole a veš... Ko mamine cmere. :D
 

tdi

Fizikalc
7. dec 2011
1.693
11
38
Pa


W3


Pa saj se ne gre za pretepanje vsepovprek. Včasih je enostavno treba zbiti ego na drastičen način!

Jaz zase vem, da sem jih dobil od fotra samo 2x, pa za obakrat vem da zasluženo. Tudi moji otroci prav tako. Ko je preveč, je preveč! Zadostuje samo rahel švrk čez ušesa, toliko da dušica zaskeli - nič več. Otroci sami pri sebi zelo dobro vedo kaj je prav in kaj ni. IN TO JE VSE !

Imaš otroke, ki hočejo na vsak način postati vodje. S pestmi si naberejo podložne slabiče okoli sebe. Taka banda je nevarna. Kako jo ukineš - tako da vodjo vpričo vseh "ponižaš". Če ga boš z macolo po zobeh, si naredil mučenika in še večjega junaka. Če mu pa pripelješ klofuto okoli kepe, tako da so vsi videli, je pa njegova avtoriteta uničena.

Ista zgodba velja za posameznike, ki bi radi s silo vladali v razredu. Če si mu vpričo vseh prisolil vzgojno, je tip v hipu ozdravljen. Drugi dan ko bo zadevo prespal, ne bo več napadalen. Če ga pa prepustiš "modernim vzgojnim prijemom", se bo pa agonija nadaljevala še nekaj let, dokler ne bo puberteta sama postorila svoje.

Žal, tako je to. Človek ni od včeraj ( od leta 1990 ali kasneje ), ampak še sami ne vemo od kdaj smo ... :fredi: . Na vsakih par let doživljamo vojne, kjer se je pa treba pretepat - kwa pa to ?



Če mu pa pripelješ klofuto okoli kepe, tako da so vsi videli, je pa njegova avtoriteta uničena.

Mogoče si jo bo pa pridobil nazaj z maščevanjem tebi. A misliš, da je morija po šolah v ameriki kr tako??? tukaj so zamere zaradi poniževanj in zbijanj avtoritet teh poznejših morilcev.
 

B81

22. jul 2007
34.268
8.816
113
Vcasih je bilo ohoho pretepov po solah. Vse se je pozabilo (razen pri mogoce psihopatih).
Streljat se je zacelo z razvojem nasilnih igric in filmov. Jbg, tako je. Primerjaj samo film Terminator 1 iz leta '84 in serijo GoT ali Dexter.
Nasilje je na vsakem koraku, danes ga je mnogo vec, kot vcasih.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.150
4.596
113
tukaj so zamere zaradi poniževanj in zbijanj avtoritet teh poznejših morilcev.
In zato je bolje, da se z nasilneži dela v rokavicah, da se jim ne bi kdo zameril in bi postali morilci? Potem smo samo ščepec oddaljeni od teorije, da so si ženske, ki so jih ubili njihovi ljubosumni bivši moški same krive, kaj pa so prijavljale nasilje, zahtevale prepoved približevanja in podobno.
Meje morajo biti JASNE in doseči jih je potrebno. Kako, je odvisno od posameznika. Enotnega recepta NI. Rekel pa bi, da če ne gre drugače, naj bo pa priklenjen na stol med poukom. Ampak običajno gre za zdravstvene težave, ki zahtevajo posebno obravnavo in šolanje izven normalnega izobraževanja. Žal pa to pogosto blokirajo starši, brez katerih to ni mogoče ne raziskati in ne otroka prestaviti v posebno šolo.
 

endvatri

Guru
2. mar 2018
18.428
3.180
113
V Mariboru je še enkrat več umorjenih kot v New Yorku na stotisoč prebivalcev. Torej pisat o nasilnih američanih je ogromen mimosun.
 

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.046
389
83
44
dolenska
V Mariboru je še enkrat več umorjenih kot v New Yorku na stotisoč prebivalcev. Torej pisat o nasilnih američanih je ogromen mimosun.
Sej veš kje je glavno mesto štajerske, ane :D?
Smešno se mi zdi, da v tej temi modrujejo ljudje, ki so brez otrok. Ko jih imaš, šele vidiš kje si. Koliko vas se upa priznat, da imajo vaši otroci težave? Se je že kdo kogel obrniti na strokovno pomoč? Verjetno ne, zato so taki posti.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.755
5.384
113
Zakaj bi morala bit posest otroka nujna za udejstvovanje v tej temi? Saj si dobil (ali pa na žalost tudi ne) vzgojo skozi otroštvo...
In kar si dobil tako boš vzgajal tudi naprej...

Tukaj trdim da je en redek primer ko je bila juga dobra...pri vzgoji po JUS standardu :) Če si si res zaslužil vzgojne si jih tudi dobil in stvar je bla rešena :)

Dokler otrok ve zakaj jih je dobil ne vidim problema....drugo je če kak pijanc random pretepa celo familijo
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Tako so poročali ja in ena sestra dvojčica naj bi bila mrtva, mati v bolnici, druga sestra pa v priporu.


Okoli sedmih zjutraj je policiste dosegla vest, da se je znotraj družine v tem naselju zgodila tragedija. Vpletene naj bi bile tri ženske: mati in dve hčerki dvojčici, stari 39 let. Umrla je ena hčerka, ranjena pa je še mati, je povedal sosed Bojan Emeršič.

Na hodniku je srečal močno okrvavljeno hčerko, ki mu je povedala, da v stanovanju poteka še obračun med sestro in materjo. Emeršič je poklical mater, naj pride ven, in vstopil v stanovanje, kjer je videl, da se prerivata. Mater je uspel potegniti iz stanovanja in ji pomagal priti do pritličja, hkrati pa je poklical na pomoč reševalce in policiste.
Mater so uspeli spraviti do reševalcev, do ranjene hčerke v bloku pa reševalci niso mogli, ker na kraju še ni bilo policistov, pojasnjuje sosed. Hčerka je nato umrla, mater, ki naj bi bila stara 59 let, so nato odpeljali v bolnišnico.
Sosed je povedal še, da je v šoku, na vprašanje, ali se je počutil ogroženega, pa je odvrnil, da o tem niti ni razmišljal.

Policjia je sporočila, da je eni osebi že odvzela prostost in jo pridržala.
 

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.046
389
83
44
dolenska
Zakaj bi morala bit posest otroka nujna za udejstvovanje v tej temi? Saj si dobil (ali pa na žalost tudi ne) vzgojo skozi otroštvo...
In kar si dobil tako boš vzgajal tudi naprej...

Tukaj trdim da je en redek primer ko je bila juga dobra...pri vzgoji po JUS standardu :) Če si si res zaslužil vzgojne si jih tudi dobil in stvar je bla rešena :)

Dokler otrok ve zakaj jih je dobil ne vidim problema....drugo je če kak pijanc random pretepa celo familijo
Sej tle te podpiram. Sam ne položim roke nad otrok in žensami. Je mrzel tuš tudi rešitev. To smo mogel uporabit pri obema 2x. Nasvet je bil pa od enega doktorja.

Pa zelo odgovorno je bilo, da se omeni v tej temi komunizem. Pozabl ste še na ostale barve in smeri.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.755
5.384
113
:) pa ni bil namen nekaj politike not vlečt...sam JUS vzgoja pač...

Saj je 100% kopija DIN..."avstroogrske"...pač stare NEpermisivne vzgoje če hočeš / hočete ;)
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
Kot je nekdo že napisal, si mularija zapomni samo "pravice" in nič "dolžnosti".
In če bi jim v prvi vrsti starši, učitelji.... znali in hoteli razložiti, da pravica ni brezmejna in da se vsaka pravica konča tam, kjer se začne pravica od drugega. In to ponavljali samo tolikokrat, kolko so govorili o pravicah, bi bilo drugače.
Torej, nekdo nima pravice imeti mir, ker nekdo ima pravico delati svoje pi...rije!! Vem pa, da bi bila obrazložitev nekaterih staršev o dolžnostih in prenehanju pravic misija nemogoče.
PS. Ja... sam sem otroku doma pokazal, kako se primaže ena "zidarska". Po poskusih umiritve preko učiteljice uspeha ni bilo. Celo še slabše.
Otroku sem pokazal, da mora primazati dve.... prvo.... in ko šok še ne popusti še drugo..... tretjo pa samo nakaži....
In potem je bilo še kar nekaj let OŠ lep mir. Učiteljica je celo organizirala piknike razreda s starši (seveda smo financirali starši) z namenom, da se tudi mi bolje spoznamo. "Sončki" so pa tudi videli, da se starši med sabo poznamo in se pogovarjamo. Tako da kasneje večjih problemov ni bilo več.
 
  • Všeč mi je
Reactions: zakon