Sonček ustrahuje na šoli

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik #488
  • Začetni datum
I

Izbrisan uporabnik #488

http://www.slovenskenovice.si/iz-tiskane-izdaje/clanek/enajstletnik-z-nozem-napadel-sosolko33694

Na OŠ Valentina Vodnika petošolec ustrahuje sošolke in sošolce, med starši vre. Dodelili so mu spremljevalko, a izkoristi že trenutek, ko gre ta na stranišče.

Pred slabim letom smo tako pisali o hudem pretepu na osnovni šoli Valentina Vodnika, ko je četrtošolec, torej komaj desetletni fant, močno s pestjo udaril v obraz sošolca in ga poškodoval. Kot so nam povedali razburjeni starši, se sploh ni prvič znesel nad vrstnikom, ampak se je to ves čas dogajalo, grozil je tudi z nožem.

Marca lani je bila Žagar Gabrovškova prepričana, da bodo našli skupno pot in da morajo fantu intenzivno strokovno pomagati zaradi primanjkljaja na vedenjskem področju.

A nedavno smo izvedeli, da se nasilje na OŠ Valentina Vodnika še kar nadaljuje, saj da je zdaj petošolec eno od učenk po pouku napadel z nožem, vendar se je na srečo končalo brez poškodb. Malo pred zimskimi počitnicami se je s psovkami lotil druge učenke in se fizično znesel nad fantom, ki jo je hotel braniti, ter ga zbrcal. Med starši je seveda zavrelo, saj se kljub ukrepom nasilje samo še stopnjuje.

Da ne govorim, da vsakodnevno zmerja punce s kurbami in kravami, a so one raje tiho, saj se bojijo njegovega izbruha. Hči mi je rekla, da je vsa srečna, ker vsaj njo pusti pri miru, kar je grozno. A ni to žalostno, da se mu nihče ne upa zoperstaviti, ker bi jih drugače fasal,« je še ogorčena.

»Menda so po zadnjem napadu hoteli, naj se fant opraviči, a je zagrozil, da bodo prej vsi mrtvi ležali, kot da bi se opravičil. Ko se je lani tisti fant, ki je bil žrtev, moral izpisati iz šole, je prišla na šolo grozit celo njegova starejša sestra, da ne bi kdo kaj grdega rekel njenemu bratu. A mi od razredničark izvemo samo to, da fanta obravnavajo,«

Je pa potrdila, da razmišljajo o tem, da bi ga, če bi se nasilni dogodki nadaljevali, torej če bi fant, kljub temu da so vključili tako center za socialno delo kot zunanjo pomoč pri strokovnem delu, lahko prepisali na osnovno šolo za otroke z vedenjskimi in čustvenimi težavami, to je v Mladinski dom Jarše: »Učenec ima do zdaj dva vzgojna ukrepa na predlog razrednika, in če nam kljub trudu z njim ne bo uspelo do konca tega šolskega leta, ga bomo morali prepisati. To vedo tudi njegovi starši, ki sodelujejo in se vedno takoj odzovejo. Še prej bomo poskusili tudi v Mladinskem klimatskem zdravilišču Rakitna, kjer imajo programe za takšne otroke.«

»Učenec se zelo hitro razburi, zato smo mu tudi takoj na začetku leta, ko je po pouku tekel s pipcem za učenko, skupaj s centrom za socialno delo dodelili spremljevalko. Ta je pri tem zadnjem pretepu tudi takoj posredovala. V vseh primerih smo takoj vključili CSD, ti pa so prijavili dogodke policiji. Glede opravičila in groženj pa lahko rečem, da se takoj po dogodku res ni hotel opravičiti, a po enem tednu, ko smo ga umaknili iz razreda, se je le zavedel, da je naredil narobe in da je zelo neprimerno eksplodiral. Razumem starše, da se bojijo za svoje otroke, a vsaka šola ima tudi otroke s čustveno-vedenjskimi težavami.

Samo hišnika naj na šoli zamenjajo, pa bo red.

Sicer pa noro, kam smo prišli. Sonček dobi spremljevalko...
 

ALTF4

Fizikalc
8. apr 2017
627
177
43
V petem razredu smo znali fantje ze stopiti skupaj in koga nauciti kozjih molitvic. Jaz ne vem a se nihce vec ne tepe v razredu? Se pa res pocutim kot, da stopim v norisnico, ko pridem po tamalo v solo. Pri nas je bil mir od prvega razreda dalje. Nobenega razgrajanja po hodnikih.

Feminizacija druzbe, uciteljev ni vec, ravnateljev ravno tako, tisti, ki so ostali so zapitki. Vse prevzemajo zenske, ki nimajo avtoritete. Obsedene z emancipacijo in new age oslarijo.
 

asteliks

Fizikalc
5. mar 2013
1.439
92
48
Še malo pa kot v Ameriki, bodo z orožjem začeli hoditi okrog. Preveč so zaščiteni te problematični mulci.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Smajo

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.150
5.754
113
pri taščici
Malo opazujem gardeorobo v dveh lokalnih šolah. Ne vem, ali smo tudi mi imeli tako vse razmetano v šoli, ali?
Pol stvari leži po tleh, obešalniki prazni, čevlji vsepovsod. Pa ne pričakujem sedaj red iz vojašnice, ampak...

Muca copatarica bi imelia precej dela.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

zino

Guru
3. sep 2007
6.681
2.473
113
V petem razredu smo znali fantje ze stopiti skupaj in koga nauciti kozjih molitvic. Jaz ne vem a se nihce vec ne tepe v razredu? Se pa res pocutim kot, da stopim v norisnico, ko pridem po tamalo v solo. Pri nas je bil mir od prvega razreda dalje. Nobenega razgrajanja po hodnikih.

Feminizacija druzbe, uciteljev ni vec, ravnateljev ravno tako, tisti, ki so ostali so zapitki. Vse prevzemajo zenske, ki nimajo avtoritete. Obsedene z emancipacijo in new age oslarijo.

Učitelji so, ampak si z plačo ne more privoščiti dobrega odvetnika, ko ga starš toži, ker je njihovega sončka, ki je motil pouk, poslal za 5 minut v kot stat.
Tak da, če mene vprašaš so starši tukaj problem.
Vsekakor avtoritete v šoli ni, ki je pa pomembna za uspeh pri vzgoji.
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.681
2.473
113
Malo opazujem gardeorobo v dveh lokalnih šolah. Ne vem, ali smo tudi mi imeli tako vse razmetano v šoli, ali?
Pol stvari leži po tleh, obešalniki prazni, čevlji vsepovsod. Pa ne pričakujem sedaj red iz vojašnice, ampak...

Muca copatarica bi imelia precej dela.

Mi smo znali pazit na stvari, ker si vedo, da če boš nekaj uničil ali izgubil, dolgo ne boš imel nove stvari.
 

B81

22. jul 2007
34.264
8.814
113
V nasih casih si dobil klofuto, naenkrat si gledal na drugo stran in je bil mir :)
To danes pa ni nicemur vec podobno, seveda pa bi blo treba starse poslat na pogovor nekam.
 

Gavran

direktor!
22. jul 2007
9.015
4.933
113
Nuku`Alofa
Otroke že v prvem razredu učijo pravic, o dolžnostih v šoli nikoli nisem slišal besede. Je pa otrok iz prvega razreda v prvem tednu prinesel telefonsko številko, kamor naj pokliče, če se mu bo zdelo, da doma ni tako, kot on hoče...
 

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.046
389
83
44
dolenska
V petem razredu smo znali fantje ze stopiti skupaj in koga nauciti kozjih molitvic. Jaz ne vem a se nihce vec ne tepe v razredu? Se pa res pocutim kot, da stopim v norisnico, ko pridem po tamalo v solo. Pri nas je bil mir od prvega razreda dalje. Nobenega razgrajanja po hodnikih.

Feminizacija druzbe, uciteljev ni vec, ravnateljev ravno tako, tisti, ki so ostali so zapitki. Vse prevzemajo zenske, ki nimajo avtoritete. Obsedene z emancipacijo in new age oslarijo.
Hja. Mi smo in vedno red naredili. Ali v razredu ali v šoli.
Lani je pub mal pokazal interes, da bi rad imel mir in pa prijatelje, ki se razume z njimi. Ker je bil en mal težak in žleht, je puba to motilo. Pa se je obračal stran, pa je šel do vzgojitlce in nama teživ. En dan sem mu lepo povedal, da ko te ne bo ubogal in vzgojiteljica ne bo nič naredila, ga nalomi. In ga je. Seveda so bili kaj hitro v vrcu :D. Kako to, da sem to dovolil in mu sam rekel? Po sicer mali pridigi meni, sem jim dal mislit s vprašanjem, če se fantje v njihovi mladosti niso tepli in za sebe postavljali....
No, epilog. Vse to je bilo skoraj pozabljeno. Pub s tem sošolcem nima težav. Na žalost edini v razredu. Potem si je pa mali še status uredil, ker je soseda, ki mu je skoz težil in zaničeval mal po Softijevo asfaltiral. Sosed je bil v 3 razredu, mali v vrcu. Ja hvalim se ampak mali nima težav v šoli. Druži se s fanti, katerimi hoče in nihče mu ne utruja.
Prav vzgajam otroka? Ne vem, vem pa, da če mu kdo teži naj se postavi za sebe. Če imajo probleme v razredu, jih naj reši a na koncu so pesti. To je hitro zakopčal in res vse naredi, da ne pride do pretepa. Tudi učiteljicam pove, kar mi ni najbolj všeč.
Pa tudi je res, da na naši šoli kr hitro reagirajo, če je kdo mal bolj lump. Starši se pa po večini poznamo in tut na ulici rečemo in skušamo rešit situacije.
Na tej šoli bi pa najprej starše na kak pogovor povabil.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.568
3.437
113
Jaja. V prvem stavku bi nalomil in lastnonožno opravil z vsakim težakom, že v naslednjem pa razlaga kako si 8 let ni upal niti pisnit in je vse pospravil za sabo še predno so mu drugi razmetali (in kako da danes takih ne delajo več. Ok, razen njegovega sončka, ki je, jasno, po njegovi zaslugi popolnoma tak kot on). Same princeske. Vedenje odlično pet in hkrati zajeban in najjači pod soncem. Eh ja, alter.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.139
2.211
113
Osebno odgovarjam za dejanja mojega 10 letnika. Pred sodiščem oz. podobnimi državnimi instucijami.
Ga bom pa še branil. Osebno! Saj ga Ciganinske familije tudi, pa Muslimanske tudi, pa Bosanske tudi.
Iz prve roke. Pa so bili njegovi zraven :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: capl

Runo

Guru
11. avg 2013
2.031
704
113
Ko je mali Janža prvič prišel domov iz šole z razbitim nosom, mu je oče dejal: "Še enkrat te vidim, da tak prideš iz šole, pa jih boš dvakrat bolj fasal od mene."

Mali Janža si je krepil samozavest s tepežem. Danes, pri dobrih 30ih, je alkoholik, ki v gostilni samo čaka, kdaj se bo pojavila priložnost, da naredi hajko.
 

jurek1973

Guru
3. sep 2007
3.886
805
113
A to je sin vrhovnega (al ustavnega sodnika), ki je delal težave na Poljanah, al je to drug model?
 

jekleni

Guru
1. avg 2007
2.468
804
113
Pred slabim letom je bil star 10; torej dvomim, da je obiskoval Poljane (kot gimnazijo).
 

jekleni

Guru
1. avg 2007
2.468
804
113
O tem petošolcu beremo v medijah. Moj ne kaže agresije, večkrat zatoži kaj na sploh je po duši bolj pička. Predvidevam, da si vse dobr prebral, kar sem napisal. Hmm
Vse sem prebral. Ti povzamem: tvoja vzgoja je: "Sine, če vidiš idiota, bodi večji idiot kot on." Težava s to vzgojo je, da bo enkrat v življenju srečal po naravi večjega idiota (tale z VV je že kandidat). Plus to, da vzgajaš idiota iz normalnega človeka.