Smučanje 2010

YuGec

Fizikalc
18. avg 2007
2.801
0
36
Februarja grem za tri dni na smučanje v Nassfeld. Rezervirane so sobe, ampak par kilometrov vstran. Kje, v katerem kraju se avto parkira, če greš smučat na smučišče Nassfeld? Parkiranje se plača?
 

YuGec

Fizikalc
18. avg 2007
2.801
0
36
A v Nassfeldu majo kako finto (kot recimo na Krvavcu, ko več ne dela, če greš enkrat z gondolo dol) s kartami ali jo lahko komu daš, če recimo smučaš samo pol dneva?
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Ne vem, kako je na Krvavcu, ker tja hodit je brezveze.
evil.gif


Ampak vseeno: karto v Nassfeldu lahko (sicer ne legalno) daš/prodaš komurkoli in se lahko poja gor in dol po čisto vseh napravah do njihovega zaprtja. Na koncu dneva si lahko po želji izišeš še vzdolžni profil tvojega smučanja, če hočeš:
http://www.skiline.cc/home
(nekaj, kar pri naših magnetnih karticah na trakec
hysterical-1.gif
še dolgo ne bomo videli)
 

YuGec

Fizikalc
18. avg 2007
2.801
0
36
Zakaj je to nelegalno? Sej karta ni na ime in ne piše da je neprenosljiva.
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Jaz sem vedno zastopil, da so karte neprenosljive, tudi če to ne piše na kartah.
 

Tahudfirbc

Pripravnik
3. maj 2010
304
0
16
Za mizo
Ja. karte so neprenosljive, ampak če se gremo mi smučat z mulci ( 3 in 5 ) kupiva samo eno karto in si jo menjava, eden smuča, drugi pa se zabava z mulci.
Edino to je, če je razmak med vstopi prekratek ti jo zablokira.To vem iz lastne tzkušnje, ko sem pozabil nahrbtnik v avtu z očali, rokavicami
redface-1.gif
 

sergio

Fizikalc
21. jul 2007
2.563
36
48
41
Ljubljana
Je kdo smušal v Marillevi in Madonni di Campiglio tam okoli 15-25 marec?

Kakšna so kaj smučišča, je snega še zadosti? nekje sem zbrskal ponudbo za 250 eur po osebi za 7 dni apartma (v marillevi 1400), 6 dni skipass (za oboje), samo nikoli še nisem bil tam marca, pa mi ne bi ugajalo, da je pol prog brez snega..
 

YuGec

Fizikalc
18. avg 2007
2.801
0
36
Nikjer ne piše, da so neprenosljive (ni kupljena na ime), tako da če imaš tri mulce in se izmenjuje ne bo nič narobe, eden gre dol, se pelje, dol, nato se lahko druge pelje gor itd. Normalno pa da ne morete iti trije eden za drugim skozi avtomat z eno karto.
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.657
329
83
www.kacnje.eu
Citat:
Uporabnik YuGec pravi:
Nikjer ne piše, da so neprenosljive (ni kupljena na ime), tako da če imaš tri mulce in se izmenjuje ne bo nič narobe, eden gre dol, se pelje, dol, nato se lahko druge pelje gor itd. Normalno pa da ne morete iti trije eden za drugim skozi avtomat z eno karto.

Kar pogosto piše, da so neprenosljive. Recimo na Voglu piše: "Vozovnice so neprenosljive, razen prenosnih sezonskih in letnih vozovnic."
 

HEPAN

Majstr
5. sep 2007
2.889
155
63
marileva je Ok dostop do Madonne di campiglio, pa enostavn in se hitro pripeljes kar po progah. Jaz sem sel preko kompasa pa smo meli apartma ko je mel zagotovo 100 kvadratov, verjetno sreca :D.

naprave so dokaj stare, vendar so smucisca urejena, prekohriba v madoni pa bolj moderno in vesoljsko, smucisca pa nic kaj posebnega, pa cene 2x visje.

marca je bilo še vse Ok za smucat, brez pomanjkanja snega.

karta za oba smucisca se vsekakor splaca, da malo menjavaš

kot zanimivost pa ti povem da boš vido več bernandincev in njihovih pomladkov kot do sedaj v celem življenju.
 

sergio

Fizikalc
21. jul 2007
2.563
36
48
41
Ljubljana
hvala za odgovor. Sama smucisca poznam, sem bil tam 2-3x po 7 dni, vendar nikoli kasneje kot v zacetku februarja.