Smučanje 2010

KStoner

Majstr
31. dec 2007
2.130
190
63
Citat:
Uporabnik Tahudfirbc pravi:
Ma kot izgleda K Stoner dobiva procente od Kronplatza, ker ga tako hvali ali pa ni smučal še nkjer drugje.Kronplatz je čisto v redu a sploh ni neka strašna špica.

švica: Verbier, Veysonaz
avstrija: Nasfeld, Gerlitzen, Flachau, Bad Kleinkirchheim, Moeltal, Turacher
italija: kronplatz, alta badia, arraba, val gardena, madona di campiligno, passo tonale, folgardia, sestriere, civetta
pa še kakšnega sem spustil,...pa pri nas seveda...

zakaj ravno kronplatz?
-je blizu nas...
- 4dni smučanja me stane okol 160 eur (karta+apartma)
- v predbožičnem času je malo ljudi in so proge frej
- vrhunsko urejene proge in žičnice
- za moj okus odlične konfiguracije prog (široke in ne preveč strme)
- če se naveličaš prog imaš pol urce vožnje do sella ronde (alta badia, val gardena, corvara,...)

ne bi pa šel tja v februarju...takrat grem raje drugam.

pač sem podal svoje mnenje ter predlagal mogoče še komu.
izbira je pa itak tvoja...
 

alfist555

Fizikalc
4. okt 2007
1.823
1
38
160€ za 4 dni?? Kaj apartma 20€in karta 20€? Mas kak link do apartmajev oz do ponudbe? Ker za tak dnar....je Nassfeld samo dnevna karta!

LP
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Italija ima precej cenejše karte kot Avstrija, še posebej na zahodu. 3 dnevna za Sestriere je 90 evrov, pa je največje italijansko smučišče. Naše gmajne za 29 evrov na dan so žalosten smeh proti tujini.
 

Company

Pripravnik
7. okt 2007
787
6
18
Citat:
Uporabnik smetka pravi:
Citat:
Uporabnik Company pravi:
Citat:
Uporabnik smetka pravi:
Citat:
Uporabnik KStoner pravi:
zakaj ravno avstrija? jaz bol prisegam na it.dolomite.
v predbožičnem času imaš akcijo plačaš 3, bivaš 4 (velja za prenočišča in sm. karta)...tako da te pride kar poceni.

Jaz v Italiji še nisem bila, jo kr hvalijo. Sam po mojih podatkih so apartmaji ki so zraven smučišča zelo dragi, meni je pa eden od pogojev da sem locirana zraven.

Ni ravno grozno. Nočitev v apartmaju za 4 osebe pride 30€ po osebi/noč, karta je pa 106€ za 4 dni. Apartma je pa 50 m od sedežnice.
LP!

Za katero smučišče to pišeš oz apartmaji.

Alta Badia, natančno Colfosco poleg Corvare. Našel sem tule: Colfosco
Če pokličeš, dobiš še boljšo ceno, no, vsaj jaz sem jo.
LP!
 

hudpire

Zelenc'
21. sep 2010
27
0
1
Jo, da malo obudim temo me zanima, če ima še kdo kakšen pametni predlog za smučanje v decembru. Limit je pa okoli 150€ na osebo za vikend.
Ter prosil bi za kakršne kol linke.
 

afroC

Majstr
6. jun 2009
2.771
351
83
Turracher Höhe bil danes - celodnevna karta 15 €, delata sicer šele dve napravi, vendar je smuka kar OK (bolj tak spomladanski občutek).
smile-1.gif


Priporočam!
 

KStoner

Majstr
31. dec 2007
2.130
190
63
Citat:
Uporabnik afroC pravi:
Turracher Höhe bil danes - celodnevna karta 15 €, delata sicer šele dve napravi, vendar je smuka kar OK (bolj tak spomladanski občutek).
smile-1.gif


Priporočam!

vse kar imaš od take smuke je to da lahko rečeš da si že oktobra začel 'smučat'.
 

natko45

Fizikalc
1. nov 2010
1.017
3
38
Kronplatz je super smučišče samo izogibajte se otvoritve sezone in pa datumov ko imamo mi in ostali počitnice, ker potem je gori tak kaos da smučat ne moreš. Precej navala je s strani hrvatov na te otvoritve in takoj po novem letu.

Zelo dobro je smučati v Dolomitih in sicer v vseh letoviščih okrog Sella Ronde, meni zelo všeč je v ALta Badiji in Corvari, pa tudi Val Gardena ni slaba.

Če pa greste za en teden pa se cene v Franciji ne morejo primerjati s temi tukaj v Italiji in Avstriji. Mi gremo v Francijo za en teden in smo dobili 7 dnevno karto in 7 dnevni najem apartmaja za 156€. Edina jeba je dolga pot do tja, sam je pa smučarija v Franciji zakon!
 

calabria

Pripravnik
24. mar 2010
56
0
6
Bila lani decembra na Ski openingu v Risoulu (Fr) in mi je blo kul. Snega je bilo dosti. Res, da so ga meli tisti, ki so prišlo, ko smo mi odhajali 1m več, ampak ni blo panike. S progami je blo tko. Glede na to, da so šele začel sezono so ble dnevno nove proge odprte. Sredi sezone, ko so odprte vse proge, je pa baje super. To je res za Francoska smučišča med slabšimi, ampak meni, ki sem vajena Krvavca, Pohorja in Cerkna, je bila majka.

Cena pa smešna. Za 6 nočitev in celotedenska karta = 99€. Je pa res dolga vožnja.
 

Tahudfirbc

Pripravnik
3. maj 2010
304
0
16
Za mizo
Ja enkrat , mislim da 2003, teden pred božičem.Snega v dolini ni bilo niti za povohat, smučat, se je dalo samo čisto na vrhu, ampak je bilo noro ledeno..Ujeli smo eno čudno kombinacijo čez dan je rahlo deževalo, rosilo in megla, zvečer pa se je zjasnilo in zmrznilo, zjutraj pa ista zgodba tako vse štiri dni.
Tako da nisem ravno faktor, bili pa smo v enem hotelu kilometer od gondole, na osnovi polpeziona, hrana v redu, zajtrki nasploh, pa še karte smo kupovali na osnovi nekih kuponov ki smo jih dobili pri gazdarici( 20% off)
Če imaš dobro ponudbo poizkusi.
 

natko45

Fizikalc
1. nov 2010
1.017
3
38
Letos so začela naše agencija promovirati tudi smučišče Chramousse in sicer je malce dlje, se pa dviga takoj na mestom Grenoble, super smučišče in če imaš slučajno kak slab dan lohk letiš dol do Grenobla, ki je super mesto. Majo kar novejše naprave in odlične proge, najdeš vse od težkih do lažjih prog. Edino ob sobotah zna bit gužva, ker pridejo smučat tisti enodnevni smučarji iz Grenobla.
 

SPICEK

Pripravnik
2. nov 2007
182
13
18
Citat:
Uporabnik natko45 pravi:
Kronplatz je super smučišče samo izogibajte se otvoritve sezone in pa datumov ko imamo mi in ostali počitnice, ker potem je gori tak kaos da smučat ne moreš. Precej navala je s strani hrvatov na te otvoritve in takoj po novem letu.

Na otvoritveni še nikoli ni bilo gužve, sploh pa ne kaosa kot ga ti omenjaš (si že bil kdaj na Cerknem ali v Kranjski gori), pa sm bil že velikokrat gor na otvoritveni pa nisem na nobeni napravi čakal več kot 30sekund. Hrvatov je res dosti, prav tako pa tudi slovencev sploh zvečer v bifejih. Bil sem tudi v visoki sezoni gor in največja gužva je bila na vrhu smučišča in na položnejšem delu smučišča, na strmih delih pa se je dalo smučat brez problema.
 

KStoner

Majstr
31. dec 2007
2.130
190
63
hrvatov ni več toliko kot včasih...jaz kakšne gužve še nisem doživel na otvoritvi sezone (decembra)..tudi kones januarja jo ni bilo. mogoče se je kdaj zabasalo na kakšni progi..ampak na žičnicah nikoli.
 

natko45

Fizikalc
1. nov 2010
1.017
3
38
Glej, že če sam pomislim da moram v vrsti za sedežnico čakat in poslušat hrvate me mine...bil sem že na skoraj vseh smučiščih v Dolomitih na otvoritvah sezone in to ne enkrat in je bla največja gužva na Kronplatzu...
 

tmy

Zelenc'
6. avg 2010
25
0
1
za par dni je optimalen kronplatz, simpatična vasica je Olang - blizu imaš gondolo ki pelje na vrh (mislim da sta celo dve).
Druga opcija je da se zapeljete do Corvare - si bolj v osrčju Sella ronde ali pa izbereš kraj Colfosco - zracen Corvare ni tako fancy je pa malo ceneje.

Če vzameš Dolomiti Supreski karto pa se zadnji dan zapelješ do Olanga in presmučaš cel dan na Kronplatzu po smučariji pa greš domov - to prakticiramo mi
 

zakajaltersuxu

Fizikalc
19. jul 2007
1.608
88
48
Žijo, če bi kdo rad šel smučat v Les 2 Alpes od 11. do 18. decembra imamo še en plac. Prevoz zrihtan.

Piši na pvt