Smučanje 2010

Dumber

Fizikalc
19. feb 2008
1.017
4
38
Ptuj
Evo, sem rezervial schladming za 4 dni pred božičem. 135€ apartma za 2 osebi.
Upajmo da bo fajn
wink-1.gif


lp
 

natko45

Fizikalc
1. nov 2010
1.017
3
38
Ravno včeraj sem poslušal da vremenarji spet na veliko pametujejo kako bo zima mrzla vendar suha kao, ampak itak so se še vsako zimo z svojimi napovedmi ušteli. Mislim, da bo letos zma una ta prava z veliko snega, glede na to da za drugi teden napovedujejo sneg spet v hribih ni bojazni da se letos ne bo smučalo!
 

HEPAN

Majstr
5. sep 2007
2.889
155
63
Citat:
Uporabnik smetka pravi:
Citat:
Uporabnik KStoner pravi:
zakaj ravno avstrija? jaz bol prisegam na it.dolomite.
v predbožičnem času imaš akcijo plačaš 3, bivaš 4 (velja za prenočišča in sm. karta)...tako da te pride kar poceni.

Jaz v Italiji še nisem bila, jo kr hvalijo. Sam po mojih podatkih so apartmaji ki so zraven smučišča zelo dragi, meni je pa eden od pogojev da sem locirana zraven.

ce bi rada bla locirana polek smucisca potem si si zbrala narobe smucisce...v bad gasteinu se bos zagotovo vozla do gondole oziroma vlakeca...pa se apartmaji so dosti dražji kot v dolomitih...isti termin dolomiti 660 €(50 metrov od smucisca) - bad gastein 1200€ (avtobus do smucisca)...

mores pa obvezno it na sport gastein...tam je zakon
 

matix

Fizikalc
22. jul 2007
2.132
0
36
35
Imam šanso it 4. decembra na Nassfeld ski opening. Mislte da bo sploh kaj snega?
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.756
-8.630
113
Citat:
Uporabnik matix pravi:
Imam šanso it 4. decembra na Nassfeld ski opening. Mislte da bo sploh kaj snega?
Drugi teden pride ohladitev. Koliko snega bo padlo/ga bodo uspeli napacati je pa druga stvar.
 

Notranjc

Marco Polo
6. sep 2007
11.976
12
38
V Schladmingu so meni najlepše proge v Hausu (lepe karving piste, sonce čez cel dan), najslabše pa v Reiteralmu.
Vmes je pa Planai(Schladming center) in Hochwurzen (precej strmo in čez dan večinoma v senci)

 

Notranjc

Marco Polo
6. sep 2007
11.976
12
38
Citat:
Uporabnik Dik pravi:
Začetek januarja rezerviran Tignes
cheer.gif

Odlična izbira! Greš prvič?
BTW: vsekakor doplačaj za Espace Killy vozovnico. Ti ne bo žal tistih par € doplačila.
Mene tudi spet matra Tignes
smile-1.gif
 

ovca

morfy
Osebje foruma
18. jul 2007
5.881
3
38
36
Cvičkova dežela =)
www.alter.si
ksz..

Evo, mi smo tudi vplačali Puy Saint Vincent, France, od 22.1 za teden dni..

Mogoče kdo ve,kako prevozne stroške lahko računamo? (cestnine, tunelnine, etc...?)

Drugače pa, za 4 osebe, 3x 6-dnevne smučarske karte, 740€
smile-1.gif
 

Notranjc

Marco Polo
6. sep 2007
11.976
12
38
Če greste 4-je z nekim normalnim dieslom (1,9) računajte med 60 in 70€ po glavi (gorivo, cestnine, tunelnina)
 

ovca

morfy
Osebje foruma
18. jul 2007
5.881
3
38
36
Cvičkova dežela =)
www.alter.si
Bojda zavijemo pred zadnjim tunelom pred smučiščem dol z AC in gremo čez prelaz (?), tako da načeloma čez zadnji tunel ne gremo
smile-1.gif
. Seveda odvisno od razmer na cestah...

Za avto me je pa čedalje bolj strah,da bomo šli z A8, ker noben nima ali pametnega avta z velkim gepekom, ali pa nima strešnih nosilcev na strehi za trugo
grin1.gif
..
Bo očitno treba en avto na hitr kupt
smile-1.gif
...
 

Notranjc

Marco Polo
6. sep 2007
11.976
12
38
Ja vem kater prelaz misliš.
2 leti nazaj je kolega tam obtičal v snežnem viharju za ene 4 ure, ker sta se v ovnikh srečala avtobus in plug, s tem, da je še ketne moral montirat na avto, da je šlo sploh naprej (A6 quattro na zimskih gumah).
Ne vem no..., jaz se vedno raje peljem čez tunel, kot, da bi rinil sredi zime čez neke 2500m visoke prelaze v Alpah.
 
Nazadnje urejeno:

KStoner

Majstr
31. dec 2007
2.130
190
63
Citat:
Uporabnik ovca pravi:
ksz..

Evo, mi smo tudi vplačali Puy Saint Vincent, France, od 22.1 za teden dni..

Mogoče kdo ve,kako prevozne stroške lahko računamo? (cestnine, tunelnine, etc...?)

Drugače pa, za 4 osebe, 3x 6-dnevne smučarske karte, 740€
smile-1.gif

računaj na slabih 300€ za normalen avto.

po kakšnih prelazih ga pa ne srat....drži se ceste po dolinah.
tam niso takšni klančki kot pri nas.
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Citat:
Uporabnik ovca pravi:
Mogoče kdo ve,kako prevozne stroške lahko računamo? (cestnine, tunelnine, etc...?)

cca 250 € na avto tja in nazaj (bencin+cestnine), ker greš mimo Sestriera, torej čez prelaz (drugje se itak ne da, razen daaaaleč naokoli čez Grenoble ali pa čez Azurno obalo). Ketne pa le imej v prtljažniku, dve leti nazaj je bila avtocesta na italijanski strani celo 2 dni po sneženju komaj za silo spucana. Oni prelaz je pa na okoli 1900 m.

No, jaz pa januarja v Alpe d'Huez.
cheer.gif