Smučanje 2010

Dumber

Fizikalc
19. feb 2008
1.017
4
38
Ptuj
Torej, to zima sva se odločla, da grema za par dni malo smučat v sosednjo avstrijo v predbožičnem času. Do sedaj sva par let bila na Kopah, ampak lani naju je vreme razočaralo.

Zdaj pa bi proso kakšen nasvet, kam it v avstriji, da še imaš potem kakšno tako vasico božično okrašeno pa da lahko greš kam na kuhano vino itd. Koliko gledam je Salzburg pravi za kaj takega, samo bi proso, da mi še kakšno smučišče priporočate tam v bližini in kako pametno preničišče. Vglavnem dajte se malo razpisat kdo je že bil kje tam.

lp
 

der_Starke

Pripravnik
22. jun 2010
881
5
18
Vzhodna - MB
Schladming - zrihtano mestece, blizu, gondola s centra mesta, dosti smucisc ter dostopni apartmaji po mestu ter najvecja party holcer uta v EU - Tenne (tako reklamirajo)

Mi poleg drugih - variabilnih variant - vsako leto potegnemo gor za min. 4 dni. Stalno isti apartma ca. 120m od spodnje postaje gondole.

http://www.schladming.at/
 

KStoner

Majstr
31. dec 2007
2.130
190
63
zakaj ravno avstrija? jaz bol prisegam na it.dolomite.
v predbožičnem času imaš akcijo plačaš 3, bivaš 4 (velja za prenočišča in sm. karta)...tako da te pride kar poceni.
 

smetka

Pripravnik
24. jul 2007
332
2
18
Citat:
Uporabnik KStoner pravi:
zakaj ravno avstrija? jaz bol prisegam na it.dolomite.
v predbožičnem času imaš akcijo plačaš 3, bivaš 4 (velja za prenočišča in sm. karta)...tako da te pride kar poceni.

Jaz v Italiji še nisem bila, jo kr hvalijo. Sam po mojih podatkih so apartmaji ki so zraven smučišča zelo dragi, meni je pa eden od pogojev da sem locirana zraven.
 

Dumber

Fizikalc
19. feb 2008
1.017
4
38
Ptuj
Citat:
Uporabnik KStoner pravi:
zakaj ravno avstrija? jaz bol prisegam na it.dolomite.
v predbožičnem času imaš akcijo plačaš 3, bivaš 4 (velja za prenočišča in sm. karta)...tako da te pride kar poceni.

Kakšen konkreten kraj, prenočišče ? Spletna stran.?
 

Tahudfirbc

Pripravnik
3. maj 2010
304
0
16
Za mizo
Vse je odvisno od tega kako globoko misliš pobrskati po denarnici, ampak za kuhanega in okrašeno vasici pa ni problem.
In do 23.12. so cene zelo ugodne, važno je da si dovolj visoko, da ni dežja in megle predlagam pa lahko Heiligenblut, St.Johann Alpendorf no če pa želiš orto božično vzdušje pa http://www.serfaus-fiss-ladis.at/de/winter/
cheer.gif
 

medvedka

Pripravnik
26. jul 2007
553
0
16
Če se vam ni odveč vozit, poglej Risoul, majo akcijo za predbožično smuko za 99 €.. Mislim da preko Mount vacation..
 

Company

Pripravnik
7. okt 2007
787
6
18
Citat:
Uporabnik smetka pravi:
Citat:
Uporabnik KStoner pravi:
zakaj ravno avstrija? jaz bol prisegam na it.dolomite.
v predbožičnem času imaš akcijo plačaš 3, bivaš 4 (velja za prenočišča in sm. karta)...tako da te pride kar poceni.

Jaz v Italiji še nisem bila, jo kr hvalijo. Sam po mojih podatkih so apartmaji ki so zraven smučišča zelo dragi, meni je pa eden od pogojev da sem locirana zraven.

Ni ravno grozno. Nočitev v apartmaju za 4 osebe pride 30€ po osebi/noč, karta je pa 106€ za 4 dni. Apartma je pa 50 m od sedežnice.
LP!
 

pelinkovec

Pripravnik
1. mar 2009
38
0
6
Citat:
Uporabnik KStoner pravi:
italija je nasplošno cenejša kot avstrija...francija je decembra res poceni...ampak ponavadi je bol bogo s snegom tam+dolga vožnja.

Bom malo izkoristil temo. Z ženo greva letos smučat že v decembru (predvidoma 11.-18.12.).
V igri sta Kronplatz in Les 2 Alpes.

Na Kronplatzu sem bil že nekajkrat in ga dobro poznam. Vem, da so proge vedno urejene, ipd... vendar ne vem, kakšne so snežne razmere sredi decembra
confused-1.gif


Za Les 2 Alpes sem brskal po netu, ga kar hvalijo. Enkrat sem že bil v FRA (Valmeinier), vendar ni bila ravno najboljša izkušnja - proge švoh urejene in urejane, enih sploh niso urejali kljub novzapadlemu snegu. Potem je tukaj še doooolga vožnja...
rolleyes-1.gif


Zanima me, kakšne so običajno snežne razmere v Les 2 Alpes sredi decembra? Kaj je bolj zihr glede prog & vremena sredi decembra - Kronplatz ali Les 2 Alpes?

Hvala vsem za odgovore.
 

KStoner

Majstr
31. dec 2007
2.130
190
63
jaz grem zmeraj sredi decembra na kronplatz...še zmeraj je bilo dovolj snega in vse proge odprte. mislim da ima malo smučišč tako urejeno za umeteno zasneževanje kot ravno kronplatz....tako da ni strahu če slučajno ne bi bilo dovolj naravnega.

francija je pa zadnja leta kar problem v decembru in januarju glede snega...
če imaš rad izvrstno urejene proge potem pa sploh ni za razmišljat...
 
Nazadnje urejeno:

ojanez

Fizikalc
2. sep 2007
260
30
28
Francija bi znala imeti v decembru kar precej težav s količino snega. Kronplatz po drugi strani teh težav verjetno ne bo imel.

Kar pa se tiče "kakovosti" smučišč v Franciji - bil sem tako v Les2Alpes, kot v Valmenieru. Ni primerjave, Valmenier je bil tudi pri meni in prijateljih deležen precejšnjih kritik. Les2Alpes pa je povsem druga zgodba. Super smučišče, le snega mora biti dovolj, kar pa bi v decembru znal biti problem.
 

matix

Fizikalc
22. jul 2007
2.132
0
36
35
Citat:
Uporabnik Dumber pravi:
Citat:
Uporabnik KStoner pravi:
zakaj ravno avstrija? jaz bol prisegam na it.dolomite.
v predbožičnem času imaš akcijo plačaš 3, bivaš 4 (velja za prenočišča in sm. karta)...tako da te pride kar poceni.

Kakšen konkreten kraj, prenočišče ? Spletna stran.?


Tudi jaz bi prosil tiste, ki so se oglasili v tej temi, da poveste, kje konkretno ste vzeli apartma in da nalimate link, kjer si je mogoče ogledati cene in rezervirati. Jaz tudi iščem neko varjanto in sicer bi šla dva za ene 3 dni, tam nekje v sredini decembra, pa sem malo zgubljen glede tega, k temu pripomore še to, da sploh ne vem, katero smučišče bi izbral (v Avstriji, no v poštev pride tudi Kronplatz), ko jih je pa toliko... tako da čimveč konkretnih predlogov, prosim! Pa da je pocen
smile-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

KStoner

Majstr
31. dec 2007
2.130
190
63

smetka

Pripravnik
24. jul 2007
332
2
18
Citat:
Uporabnik Company pravi:
Citat:
Uporabnik smetka pravi:
Citat:
Uporabnik KStoner pravi:
zakaj ravno avstrija? jaz bol prisegam na it.dolomite.
v predbožičnem času imaš akcijo plačaš 3, bivaš 4 (velja za prenočišča in sm. karta)...tako da te pride kar poceni.

Jaz v Italiji še nisem bila, jo kr hvalijo. Sam po mojih podatkih so apartmaji ki so zraven smučišča zelo dragi, meni je pa eden od pogojev da sem locirana zraven.

Ni ravno grozno. Nočitev v apartmaju za 4 osebe pride 30€ po osebi/noč, karta je pa 106€ za 4 dni. Apartma je pa 50 m od sedežnice.
LP!

Za katero smučišče to pišeš oz apartmaji.
 

SPICEK

Pripravnik
2. nov 2007
182
13
18
Mi hodimo že nakaj let zaporedoma v Kronplatz - Stefansdorf v decembru na otvoritveno. Apartmaji so oddaljeni od gondole od 1km pa nekje do 3km. Z snegom še ni bilo težav, tudi 3 leta nazaj ko je bil december nadpovprečno topel so v Kronplatzu zagotovili sneg. Zasneževanje imajo res dobro organizirano. Otvoritvena pride 163€ apartma + karta po osebi (3nočitve in 3dnevna karta).
Za kuhan vin in okrašeno mesto pa se zapelješ do Brunica cca 10min od Stefansdorfa. Lepo staro okrašeno mestno jedro + štanti.
Za zabavo je pa vedno dobro poskrbljeno ob vznožju smučišča http://www.giggeralm.com/apresski.php
 

Tahudfirbc

Pripravnik
3. maj 2010
304
0
16
Za mizo
Ma kot izgleda K Stoner dobiva procente od Kronplatza, ker ga tako hvali ali pa ni smučal še nkjer drugje.Kronplatz je čisto v redu a sploh ni neka strašna špica.
Kar se pa tiče zasneževanja, pa so najboljiš v http://www.skiwelt.at/de/winter/skiwelt-wilder-kaiser-brixental.html
Če pa iščet najboljšo ponudbo, ne hodite po naših agencijah, ampak
http://si.bergfex.com/oesterre...=&pricemax=
in pa
http://www.tiscover.com/at/scout/hdps/5,de,SCH1/DESTLINK,search,a,2,c,0,d,5,ed,24.12.2010,fls,1,folder,HDP_CACHE,modulId,holipack,r,RGN16at,rc,1,ref,0,rlse,1,sd,30.11.2010,season,at2,sr,hp_all,y0,0,y1,0,y2,0,y3,0/hdpresult.html?flt9_44=1
Pa brez skrbi Avstrijci so tko zlo prijazni, ko hočejo zaslužit
evil.gif
 

paci

Fizikalc
19. jul 2007
1.573
8
38
Obertaurn ima decembra že sigurno sneg .Možnosti za nastanitev pa ogromno.