Slovenske železnice

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.879
6.182
113
pri taščici
Samo se nomago baje, ne vem tocne ure zjutraj mislim da je bil prvi mal.prej drugi pa okol polsedmih. Nisem pa siguren, ker ju nisem nikdar uporabljal.
 

krko

Guru
5. sep 2010
2.594
1.268
113
Uf, če so ukinili tista dva jutranja od Arrive bodo morali hitro najti nek dogovor. Ker ta dva sta se kar pošteno "nafilala" do LJ (večinoma s šolarji, kakor se je dalo videti na avtobusnih postajališčih).
 

Tenforest

Guru
3. sep 2007
5.721
530
113
42
povsod malo
2. Septembra gre otrok v Lj šolo.
"Bus" do vlaka, vlak, LPP.
Grem na ZP da to urediva,(nimam pojma kako zraj to laufa) tam pa mi povejo da do 22.8. to ne bo možno naredit. Niti se ne ve vozni red busa.
Bus ki je do letos vozil "direkt v lj" tudi zjutraj dvakrat,je sedaj ukinjen in prvi avtobus pelje mal pred 12 uro direkt za Lj.
Do vlaka je pa 7km...pol pa se od vlaka pa do šole ene 5
Ene šolske buse plačujejo občine in jih ni na voznih redih.
Drugače so pa vsi zbrani tukaj bus/vlak https://www.atob.si/
 

Ador

Majstr
7. avg 2019
755
394
63
2. Septembra gre otrok v Lj šolo.
"Bus" do vlaka, vlak, LPP.
Grem na ZP da to urediva,(nimam pojma kako zraj to laufa) tam pa mi povejo da do 22.8. to ne bo možno naredit. Niti se ne ve vozni red busa.
Bus ki je do letos vozil "direkt v lj" tudi zjutraj dvakrat,je sedaj ukinjen in prvi avtobus pelje mal pred 12 uro direkt za Lj.
Do vlaka je pa 7km...pol pa se od vlaka pa do šole ene 5
Zdaj veljajo počitniški vozni redi ki pa so res prava katastrofa. Zato so pa rekli da je potrebno kaj in kako bo po 22. 08. Sploh z voznim redom (ki je nov in "moderen" je sedaj prava loterija da sploh najdeš kakšen bus za bilo kam......
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.879
6.182
113
pri taščici
Mah, pustimo vozni red, nogoce bodo naumili kaj do septembra.
Stos je v tem da niti karte ne mores kupiti 2 tedna pred zacetkom sole.
Potem bodo pa zadnje dneve najbrz spet kolone cakajocih na tiste karte in bo spet slaba volja
 
  • Všeč mi je
Reactions: Ador

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.879
6.182
113
pri taščici
Pricakujem to, da mi 2.9. zjutraj ne bo treba najstnika peljati v šolo. Ali nekam na javni prevoz.
Prejsnja leta je to po besedah znancev v vecini "terminov" delovalo, letos pa ne vejo ne na obcini, ne na zelezniski, na nomago dobim samo odzivnik, (bo treba glih v lj iti težit) kako bo potekal javni prevoz 2.9.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Ador

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.879
6.182
113
pri taščici
Evo, povezava zasavja preko Litije z Ljubljano.
 

Priponke

  • Screenshot_2024-08-18-06-24-30-977_com.android.chrome-edit.jpg
    Screenshot_2024-08-18-06-24-30-977_com.android.chrome-edit.jpg
    414,1 KB · Ogledi: 30

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.960
6.663
113
Pricakujem to, da mi 2.9. zjutraj ne bo treba najstnika peljati v šolo. Ali nekam na javni prevoz.
Prejsnja leta je to po besedah znancev v vecini "terminov" delovalo, letos pa ne vejo ne na obcini, ne na zelezniski, na nomago dobim samo odzivnik, (bo treba glih v lj iti težit) kako bo potekal javni prevoz 2.9.
O tem bi razmisljal ko si se odlocil za zivljenje “sredi nicesar”. Pa ni misljeno zaljivo ali kakorkoli negativno. Zagotovo je zate na lokaciji kjer zivis toliko prednosti da si se odlocil zanjo. Sedaj si naletel na eno od slabosti
 
  • Všeč mi je
Reactions: Gonzo

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.879
6.182
113
pri taščici
O tem bi razmisljal ko si se odlocil za zivljenje “sredi nicesar”. Pa ni misljeno zaljivo ali kakorkoli negativno. Zagotovo je zate na lokaciji kjer zivis toliko prednosti da si se odlocil zanjo. Sedaj si naletel na eno od slabosti
Super, na ta nacin lahko 3/4 slovencev preselimo v Ljubljano. Mb Kp, Nm Kr, ce je ze sredi nicesar ker nimajo......
In na tak nacin se mi zavzemamo za javni prevoz?
Ki ima precej prednosti pred osebnim.
In ne pricakujem vlaka in avtobusa iz Kuma vsake pol ure tudi ponoci. Da pa gresta po regionalni cesti ki zasavje povezuje z Ljubljano 2 avtobusa, je pa vseeno ce se ta dva ukinejo
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad, Ador in 8888

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.960
6.663
113
Ta debata gre lahko v nedogled. Ampak imas naselja ki so bolj oddaljena in naselja ki so manj oddaljena. Ki imajo boljse povezave in ki imajo slabse povezave. Ki imajo vec infrastrukture in ki je imajo manj. Cena zemljisc in his pa to odraza. Najboljs da se na kredarico preselis in jamras ker drzava za otroke ne organizira helikopterskega prevoza do sole.

karikiram in pretiravam ampak mislim da neobiektivno gledas na zadevo
 

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
33.359
5.917
113
blizu močvirne prestolnice
A tvoja lokacija je pa fenomenalna? Škoda besed res. Ne bi rekel da si v centru. Si pa približno enako oddaljen kot jaz, pa imam čez šolsko leto celo avtobusno povezavo. In to iz zabačenih krajev po tvoje.
 

Ador

Majstr
7. avg 2019
755
394
63
Sam pravim tako da so bile ob koncu leta 2023 dokaj solidne povezave za bilo kam po Sloveniji. Odkar so pa uvedli neki "poletni" vozni red je pa res katastrofa. Še Nomago od kar je uvedel novo aplikacijo je pa res za zjokat. Sam sem imel željo da bi se z busom peljal v Logarsko dolino pa kar naenkrat do tja ne pelje več avtobus.
Sicer pelje ob 6.05 iz Celja kar pa je to da bi prišel na njega iz Ljubljane misija nemogoče..... Mogoče je edino da kreneš na pot v zgodnjih jutranjih urah kar pomeni da kreneš iz Ljubljane ob 00.57 :zavijazocmi: :bonk:
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.960
6.663
113
A tvoja lokacija je pa fenomenalna? Škoda besed res. Ne bi rekel da si v centru. Si pa približno enako oddaljen kot jaz, pa imam čez šolsko leto celo avtobusno povezavo. In to iz zabačenih krajev po tvoje.
Pomoje ti nimas posodobljenih podatkov kje zivim. Ampak to nima nobene veze s to debato. Ker pa vem na kaj ciljas - tam mimo vozi mestni avtobus na 15 min. Torej dijaki pocakajo bus in gredo v mesto.

point debate je, da se ne mores preselit nekam na samo, nato pa jamrat da so slabe povezave javnega prometa (to je nerentabilno). Lepo da imate vi dobro povezavo. Sem dostrikrat pri vas. Ampak ce me tam infarkt rukne potem se nimam kaj razburjat ker bo resilec rabil 20 min do mene.

nihce ni nic slabega rekel o krajih kjer zivita, samo objektivna bodita glede tega kaj naj javne sluzbe pocnejo. Ce se avtobus ne izplaca se ne izplaca. Pa sem zagovornik tega da se dela izguba zato da se folk ne seli v mesta ampak Hanzi se je odselil iz mesta zdej pa jamra
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.879
6.182
113
pri taščici
Na Arrivinem voznem redu za 2.9. so trije jutranji avtobusi od Hanzija do Lj.

Poglej priponko 90675
Super, ocitno so ostale tudi stare linije. Samo na obcini o njej niso nic vedeli (klic), na spletni strani pa te usmerijo na nomago.
O arrivi ni ne duha ne sluha. Arriva pokriva osrednjo slovensko regijo in ne zasavje. Tudi na dujpp.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.821
9.490
113
Ta debata gre lahko v nedogled. Ampak imas naselja ki so bolj oddaljena in naselja ki so manj oddaljena. Ki imajo boljse povezave in ki imajo slabse povezave. Ki imajo vec infrastrukture in ki je imajo manj. Cena zemljisc in his pa to odraza. Najboljs da se na kredarico preselis in jamras ker drzava za otroke ne organizira helikopterskega prevoza do sole.

karikiram in pretiravam ampak mislim da neobiektivno gledas na zadevo
Po eni strani imaš prav, po drugi strani pa absolutno ne. Milijone subvencij se zliva v zelene eko električne pošasti, v katerih se potem 1 pelje na šiht, namesto da bi se ta denar zlil in koristno uporabil v javnem prevozu. Kar bi bilo dejansko zeleno, pa še gnečo na cestah bi omililo.
Eno od zabačenih mest v eni od sosednjih držav ima po tvoj nerentabilen avtobus na eno do dve uri po vseh zabačenih vaseh in urejene kolesarske poti. In ne, to ni nasprejana kolesarska na cesti, kjer avti letijo 90km/h mimo.