Slovenske železnice

sajkek

Guru
16. mar 2008
34.514
9.986
113
cena je bila ICS povratna prvi razred 24, in 2x mestni bus 1,3€ tak je to.Na vlaku je bil bolj kot ne sam.
 

Ador

Majstr
7. avg 2019
765
402
63
cena je bila ICS povratna prvi razred 24, in 2x mestni bus 1,3€ tak je to.Na vlaku je bil bolj kot ne sam.
ICS vlak je več ali manj kar dobro zaseden pa še kavo ali pa čaj ti dajo "zastonj"! Zdaj če si pa manjše rasti imaš pa res občutek kot da si sam na vlaku. Sedeži so precej visoki tako da izgleda da je vlak prazen. Resno....
 
  • Haha
Reactions: sajkek

sajkek

Guru
16. mar 2008
34.514
9.986
113
vidim da si bil poleg včeraj, super. za pravilno informacijo.
recimo guzva na postaji zjutraj:
1724158396996.png
 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888

Ador

Majstr
7. avg 2019
765
402
63
Promet se iz tirov seli na ceste :)
Res je, Ljubljana - Kranj vizijo busi namesto vlaka..?. Litija - Ljubljana avtobusi kar mi je pa najbolj smešno pa vidim da pelje istočasno vlak pred žel. postajo pa čaka za isto smer bus. Starata pa potem oba istočasno v isto smer..... Dve leti nazaj sem se res ogromno prevozil z vlaki in vse skupaj sem nabral mogoče 2 uri zamude. V glavnem na Pragerskem kjer je bila komplet obnova. Kar se pa sedaj dogaja je pa res malo preveč. Človek mora iti vsaj en vlak prej če hočeš priti na cilj ob pravem času. Najhuje je na relaciji Ljubljana - Litija trenutno.
 

Tenforest

Guru
3. sep 2007
5.728
530
113
42
povsod malo
Res je, Ljubljana - Kranj vizijo busi namesto vlaka..?. Litija - Ljubljana avtobusi kar mi je pa najbolj smešno pa vidim da pelje istočasno vlak pred žel. postajo pa čaka za isto smer bus. Starata pa potem oba istočasno v isto smer..... Dve leti nazaj sem se res ogromno prevozil z vlaki in vse skupaj sem nabral mogoče 2 uri zamude. V glavnem na Pragerskem kjer je bila komplet obnova. Kar se pa sedaj dogaja je pa res malo preveč. Človek mora iti vsaj en vlak prej če hočeš priti na cilj ob pravem času. Najhuje je na relaciji Ljubljana - Litija trenutno.
Je pa zanimivo da imajo po 10-45 minut zamude. Pojma nimam kje jo toliko naberejo.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.962
6.664
113
:valjamse:
Jaz sem mnenja, da bi med strateske projekte RS morali uvrstiti poleg 2 in 3 bloka NEK se npr ICE povezavo s salzburgom in munchnom ter enako hitro progo LJ-MB.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Samo Izoliranc

Ador

Majstr
7. avg 2019
765
402
63
Jaz sem mnenja, da bi med strateske projekte RS morali uvrstiti poleg 2 in 3 bloka NEK se npr ICE povezavo s salzburgom in munchnom ter enako hitro progo LJ-MB.
Takrat ko se je gradil avtocestni križ bi se morala vzporedno z AC graditi tudi železniška proga. Tako pa se bo to nesrečno progo ki so jo zgradili (v večini Avstroogrska) pred 175 leti eno samo popravljanje v nedogled.....
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.901
6.193
113
pri taščici
Za Savo pac ne bomo docakal vlakov ki bi vozil 200kmh, da ne pisem o vecji hitrosti. Razen ce jo bodo v "celoti" spravili v tunel.
Pa Ljubljana bi tudi lahko dobila zeleznisko "obvoznico" . Predvsem za tovorni promet, potniki je ze prav da se ustavijo v centru.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Ador

irwin

Majstr
13. mar 2008
1.293
333
83
Ce se prav spomnim manjka tam 35_40km proge med Celjem in Ljubljano na pocez. Zakaj tega nobeden noce slisat in umestit v plan izgradnje. Khm...:sprasujemse:
 

koliko

Guru
21. avg 2007
4.292
2.231
113
SV SLO
Ker se zadnje čase govori o bajno dragi postaji v Novi Gorici sem šel pogledat koliko časa me stane, če si bom šel to pogledat iz MS z vlakom jasno...... Najhitreje gre enkrat na dan in sicer 6 ur in 10 minut samo vstati moraš tako da si na postaji v MS malo pred peto uro zjutraj. Pa 3 krat je za prestopiti. če želiš iz MS malo bolj ob človeški uri recimo tam okoli 8-9 ure zjutraj traja potovanje že skoraj 7 ur. Mater je Slovenija velika država.....
 

Ador

Majstr
7. avg 2019
765
402
63
Ker se zadnje čase govori o bajno dragi postaji v Novi Gorici sem šel pogledat koliko časa me stane, če si bom šel to pogledat iz MS z vlakom jasno...... Najhitreje gre enkrat na dan in sicer 6 ur in 10 minut samo vstati moraš tako da si na postaji v MS malo pred peto uro zjutraj. Pa 3 krat je za prestopiti. če želiš iz MS malo bolj ob človeški uri recimo tam okoli 8-9 ure zjutraj traja potovanje že skoraj 7 ur. Mater je Slovenija velika država.....Če bi se hotel pa peljati iz Lendave v Ljubljano moraš pa gledati mednarodni vozni red
Ampak to brez nadomestnega prevoza ki je sedaj med Ljubljano in Kranjem. Če imaš pa smolo pa lahko naletiš še na nadomestni prevoz med Bohinjsko Bistrico in Podbrdom kar nanese še dodatnih 80 minut zamude ker pelje avtobus preko Soriške planine. (Doživel).
 

Ador

Majstr
7. avg 2019
765
402
63
Tisti ki bi se pa ras peljal iz Lendave v Ljubljano mora pa iskati povezavo na mednarodnem voznem redu ker je Lendava povezana edino preko Hrvaške.... Je pa proga v funkciji.
 

koliko

Guru
21. avg 2007
4.292
2.231
113
SV SLO
Tisti ki bi se pa ras peljal iz Lendave v Ljubljano mora pa iskati povezavo na mednarodnem voznem redu ker je Lendava povezana edino preko Hrvaške.... Je pa proga v funkciji.
Ja Hrvati imajo še za dva razreda slabše železnice kot mi! Če si iz Lendave si odrezan od Slovenije in z vlakom dejansko ne moreš nikamor niti na Madžarsko ne.