Slovenske železnice

Ador

Majstr
7. avg 2019
837
464
63
Zanimivo, zopet vem nekaj novega. Nisem vedel da moramo tudi na meji z Avstrijo menjati lokomotive zaradi različne napetosti. Tako je tudi na meji s Hrvaško..... Mi smo res en otok posebnežev. :)
 

irwin

Majstr
13. mar 2008
1.338
351
83
Nc od tega. Ista loco, ta preklaplja svoje nastavitve. Je pa res da nasi trmoglavijo na zastareli napetosti omrezja.
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.472
2.939
113
Brižite in Mopedi so samo za 3 KV, ostale - Vectron, Taurus, Živa,... pa imajo vse AC 15kV 16,7 Hz, AC25 kV 50 Hz in DC 3kV

Tudi novi potniški vlaki so večsistemski razen serije KISS (dvonadstropni), ki je samo 3 KV. Tako, da očitno še kar nekaj časa ne bomo šli na kaj drugega kot 3 KV, sploh, če bo Freciarossa vozila linijo Ljubljana - Milano.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Ador

Gavran

direktor!
22. jul 2007
9.034
4.948
113
Nuku`Alofa
Mene pa sistem ne zanima, dokler ne bodo uredili, da bo potniški vlak zamujal manj kot 10 minut an vseh progah in v vseh pogojih.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

Tenforest

Guru
3. sep 2007
5.746
540
113
42
povsod malo

Tenforest

Guru
3. sep 2007
5.746
540
113
42
povsod malo
Ker sta dva človeka izgubila življenje, ne bo dobil le denarne kazni.
Bolj me zanima, če bo tudi kdo odgovarjal, ki je na višjem položaju, glede na to, da so delavci stalno opozarjali na malomarnost in nepravilnosti.
Mogoče bo šel predčasno v pokoj.
Zapor pa dvomim glede na način koga ponavadi okrivijo za nesrečo.

"medtem je vodstvo podjetja ugotovilo krivdo na strani delavcev. Po prvih dveh nesrečah dodatnih varnostnih ukrepov niso uvedli, češ da imajo v podjetju že tako ves čas dodatna izobraževanja. "Na ta dva dogodka žal nismo imeli nobenega vpliva. Žal človeškega dejavnika v prometu ne moremo v celoti izključiti," pojasni Matjaž Kranjc, direktor družbe SŽ Infrastruktura.

A delavci vzdrževalnih naj del naj bi nadrejene že na začetku decembra na sestanku opozorili, da prometnik, ki je zdaj neuradno glavni krivec nesreče, ni primeren za to delo. "Za točno tega prometnika je bilo že opozorjeno, da ne javlja, da imajo z njim težave. A so ga ščitili. Odgovor z njihove strani je bil, da so ga denarno že kaznovali in da mu ne morejo nič."
 

aljoman

Majstr
16. dec 2013
2.486
-1.345
63
Če so bili pristojni res seznanjeni s problematiko, potem zadeve ne bodo mogli pomesti pod preprogo.

Predčasen pokoj bi bil kot nagrada za malomarnost?