Slovenske železnice

zakajaltersuxu

Fizikalc
19. jul 2007
1.608
88
48
Tukaj ga bo sindikat zaščitil in nič se ne bo spremenilo.

V urejenih firmah ali pa če potegnem analogijo z urejeno prometno industrijo (npr. letalska) in kjer vlada prosti trg se iz takega takoj nekaj naučijo, sprejmejo ukrepe izboljšanja delovanja. Na železnicah kjer so država v državi pa se to lepo okrivi tistega, ki ne more govoriti (je mrtev).

Predvidam da dogodki bodo šli naprej takole:

- Naprava s katero sporoča prometnik prihod vlaka se je pokvarila (višja sila). Papirje in dokaze, da se je to res zgodilo bo uredil sindikat prometnikov.
- Prometni znak, ki je bil postavljen na progi in označuje delovišče je bil zamaknjen tako, da ga vlakovodja ni mogel videti (višja sila, na prometnem znaku bodo našli sledi divjega prašiča ali druge divjadi, ki je prometni znak premaknila; burje tiste dni ni bilo). Papirje in dokaze da se je to res zgodilo bo uredil sindikat vlakovodij.
- vlakovodja ni bil obveščen o delovišču, ker se je že zgoraj omenjena naprava pokvraila (višja sila). Papirje in dokaze, da se je to res zgodilo bosta uredila sindikata prometnikov in vlakovodij (v takem primeru lepo sodelujejo).

V urejeni prometni industriji pa bi se iz tega nekaj naučili. Letalska industrija se je to naučila že cca 50 let nazaj na Tenerifih (res pa je da je tam prosti trg in ne zaprta skupina ljudi, ki se masti na naš račun in jim ni v interesu da se stvari premaknejo za milimeter).

Žalostno.
 

zakajaltersuxu

Fizikalc
19. jul 2007
1.608
88
48
Delo poteka tako:

Vlakovodja buli v svoj telefon.
Prometnik buli v svoj telefon.
Čuvaj buli v svoj telefon.
Delavci na progi bulijo v svoj telefon.

Nasrka tisti, ki je najnižji na lestvici.

Naj SŽ pove koliko vlakovodij prevozi rdečo luč (20 %), vzrok je naveden zgoraj. Denarna kazen in idemo dalje.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Mr_Wolf in DOMEK

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
15.060
6.866
113
Saj mislim da ce vlak prevozi rdeci signal se sprozi zasilna zavora. To se zabelezi in posledicno uvedejo preiskavo/postopek zoper strojevodjo
 
  • Všeč mi je
Reactions: brane_new

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.674
5.831
113
SŽ: Več udeleženih oseb neposredno pred nesrečo ni izvedlo predpisanih varnostnih protokolov

Evo, že prelaganje odgovornosti. Upam da bodo odgovarjali predvsem tisti, ki so vedeli za nepravilnosti in niso ukrepali. Neglede na politično pripadnost.
Še huje je:
 
  • Všeč mi je
Reactions: aljoman

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
15.060
6.866
113
Ksz

ali kdo na tabli kaj koristi transport blaga z zeleznico?
malo sem raziskoval dokumentacijo od SZ kjer je nasteto vse…kok tonske obremenitve vagonov, kako blago, kako se doloca razdalje, sam fa.king cene se ne da videt.

npr koliko bi stal transport
LJ - munchen
LJ - Hamburg
HBBILLNS vagon s tovorom teze 24t

hvala pa mahari za priblizne ocene… ce kdo najde navodila kako izracunat sem pa dolzen pivo
 

Fly

Guru
21. jul 2007
2.624
504
113
Kaj pa če jim kar pišeš in poveš dejanske podatke? Morali bi ti podati neko oceno. Kaj se boš sam hecal z njihovimi ceniki
 

Tenforest

Guru
3. sep 2007
5.746
540
113
42
povsod malo
Ksz

ali kdo na tabli kaj koristi transport blaga z zeleznico?
malo sem raziskoval dokumentacijo od SZ kjer je nasteto vse…kok tonske obremenitve vagonov, kako blago, kako se doloca razdalje, sam fa.king cene se ne da videt.

npr koliko bi stal transport
LJ - munchen
LJ - Hamburg
HBBILLNS vagon s tovorom teze 24t

hvala pa mahari za priblizne ocene… ce kdo najde navodila kako izracunat sem pa dolzen pivo
To imajo milijon tavžnt nekih dodatkov.

Intermodalni (ITE) vagon do 50 km je 185€ potem gre pa do 755€ za 401 in več km pa 37€ za naklad in 37€ za razklad...
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
16.029
4.020
113
Včasih je obstajal izrastek SŽ ki je je imenoval Fersped, kjer je stvar s prevozom blaga špilala v nulo, primarno sredstvo prevoza je bil vlak (do/od naročnika/pošiljatelja pa so bili kombiji/kamioni). Kasneje je Fersped šel (spet) v privat roke, čeprav v praksi je ostalo še vedno vezano na železnico (večina SŽ skladišč recimo je prešla v roke Ferspeda). Kar imam izkusnje z njimi so bil kar ok, sploh na "zbirnikih" se je dalo precej ceneje uredit kot z kamionarji.
 

jurek1973

Guru
3. sep 2007
4.071
1.011
113
Še en fijasko SŽ.