Škoda octavia combi 2013

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
8
38
Seveda, klima mora bit, jo imam v obeh osebnih avtih in terencu, kjer imam tudi šibedah, ki pride prav predvsem ob delno oblačnih dnevih,pri izletih v naravo, namesto klime ga uporabljam edino v prehodnih mesecih, v hudi vročini in na direkt soncu tako ali tako ne pride v poštev.
tongue-1.gif


... po moje bom šel probat vse motorne različice in se nato odločil kaj v bistvu potrebujemo ... sem gledal tudi BMW-je, vendar za približno enako eurov kot me stane nova octavia combi, dobim dve do tri leta staro trojko touring s skoraj tretjino manjšim prtljažnikom in minimalno 150k prevoženimi, za primerljivega novega bi moral odšteti faktor x2, za x-drive pa še več.
frown-1.gif
 

bigMIKE

Majstr
19. mar 2012
1.260
152
63
Danes spet vozil cel dan 1.2 TSI golfa... kaj pa vem, nč mu ne manjka za mesto, samo na odprti cesti (oviniki, vzopni,,..) imam raje več konjev pod havbo. Za avtocesto in 150km/h na uro je pa odličen sopotnik (ko jih doseže)
evil.gif
 

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
Niso konji problem, pac pa prostornina motorja. O 1.2 tsiju sem govoril in opozarjal ze tri leta nazaj, ko sem kupil najbrz enega prvih polov pri nas s tem motorjem...
rolleyes-1.gif
 

vaginko

Fizikalc
2. sep 2007
10.869
35
48
Citat:
Uporabnik bigMIKE pravi:
Danes spet vozil cel dan 1.2 TSI golfa... kaj pa vem, nč mu ne manjka za mesto, samo na odprti cesti (oviniki, vzopni,,..) imam raje več konjev pod havbo. Za avtocesto in 150km/h na uro je pa odličen sopotnik (ko jih doseže)
evil.gif

boš rekel da težko doseže 150? Sorry sam če ti je to delalo problem pač ne znaš vozit!
Jaz sem se v octaviji karavan s skoraj polnim prtljažnikom brez problemov peljal proti LJ!
 

Clueless

Fizikalc
5. avg 2007
744
86
28
Šibedah uporabljaš nekako enako kot cabrio - v prehodnih obdobjih in pozimi, če je sonček. Poleti pa tudi prav pride, da se avto malo manj pregreva, ko je parkiran. Smiselno je tudi, da gre za večjo izvedbo (kjer se odpre pol strehe), ker tiste standardne male luknje res niso nič posebnega.
 

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Vozil sem Octavio Combi 2011 1.2TSi, Za osnovne potrebe (tudi srednje nalozen) je vec kot povsem dovolj, Deluje kot da bi imel res kak KM vec. Pozna ser pomoc 6 prestave. Po AC se solidno pelje, jasno pa je da od 140km/h dalje ne nabira kaj prevec korajzno, ampak temu niti ni namenjen.

Je za poskusit vsekakor. Ce pa je nekdo vecino casa "nalozen" v oktaviji pa je normalno poseci za mocnejsim motorjem.
 

vaginko

Fizikalc
2. sep 2007
10.869
35
48
Citat:
Uporabnik stankozaspanko pravi:
Torej po tvojih izkušnjah je 1.2TSI povsem dovolj za family wagen.
cool-1.gif

za mene je to dober familiy wagen ni pa to za alter dirkače
zmaga.gif

sicer pa so stroški minimalni in lepo se vozi tako na relacije kot po mestu okoli.
 

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
8
38
@Blackjack, @vaginko ... hvala za izkušnje.
zmaga.gif


Avto bo bolj kot ne "polno" naložen (midva, dva manjša otroka, poln koferaum, edentuelno truga) le nekajkrat letno, seveda bom sprobal vse različice in se nato odločil, se pa sploh glede na nižje stroške bolj nagibam k manjšemu motorju.
wink-1.gif
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.252
1.875
113
Citat:
Uporabnik stankozaspanko pravi:
Hehe, itak da ne bo problema za vsak dan, bolj me skrbi kako se bo obnesel polno naložen (midva, otroka, mogoče še strešni kovček) ko se bomo vozili proti morju. 320d brez težav v šesti premaguje vse avtocestne klance, vprašanje kako jih bo mlinček.

3 x letno v vrhniški klanec prestavit iz VI. v V. prestavo ti bo predstavljal taaaak problem?
evil.gif


Sam si ugotovil da 95 % vseh voženj je dovolj, da se avto premika...torej zakaj se zdaj obremenjuješ s 5 % voženj?
 

bigMIKE

Majstr
19. mar 2012
1.260
152
63
Je za razmislit za uvedbo nove kategorije pri testiranju avtov : kako avto zvozi vrhniški in višnjegorski klanec. Za marsikoga odločilna kategorija
evil.gif
 

plexix

Fizikalc
10. sep 2007
905
153
43
Tudi sam bil pred takšno dilemo, ampak za 3x do morja (če seveda finance to dopuščajo,....), pa kako vožnjo v kake hribe, kar pomeni cca 5-10% vseh kilometrov, sem se na koncu odločil za 1.2 motor (zraven so še seveda nižja registracija, nižje zavarovanje AO in kasko, nekaj nižje vzdrževanje, ....).

Torej čakamo, da pride avto iz Češke.

Lp,
 

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.873
622
113
Citat:
Uporabnik bigMIKE pravi:
Je za razmislit za uvedbo nove kategorije pri testiranju avtov : kako avto zvozi vrhniški in višnjegorski klanec. Za marsikoga odločilna kategorija
evil.gif
No iz lastnih izkušenj lahko povem da Polo 1.2 TSI polno naložen (kolikor gre pač noter) gre brez problema v 6 prestavi 140km/h čez vrhniški klanec brez da bi mu začela hitrost padati. (Moj stari Bravo 1.6 16V v četrti komajda čez prileze)

In ni mi jasen zgoraj komentar, da 1.2TSI golf s težavo pride do 150km/h po avtocesti.
rolleyes-1.gif

Polo ima par kg manj, pa se mi dostikrat zgodi, da če ne gledam na števec pridem (pre)hitro na 170km/h (po števcu).
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.885
9.549
113
Jah, stvar percepcije: če greš s 60KM jajca na 105 KM TSI-ja potem ta leti, če greš pa s 300KM na 105KM TSI-ja je pa to jajc, pa šaltat moraš.
evil.gif
 

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.873
622
113
Citat:
Uporabnik sad pravi:
Jah, stvar percepcije: če greš s 60KM jajca na 105 KM TSI-ja potem ta leti, če greš pa s 300KM na 105KM TSI-ja je pa to jajc, pa šaltat moraš.
evil.gif
Se strinjam da je Bravo jajc ampak ima pa vseeno 105 KM (na papirju) in je razlika kot dan in noč glede na Polota...
 

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
8
38
Ma ne, sploh ne bo problema, tudi s "turbo mlinčkom" bo zagotovo šlo, če ne bom pa prestavil kakšno prestavo nižje.
wink-1.gif
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
znižanje stroškov ja....proizvajalcu, ne pa uporabniku....že vidim, kako se bodo turbine menjavale predčasno pri tsi-jih...
Turbo motorje je treba znat vozit, žal pa veliika večina pojma nima kaj s tem mislim.