Škoda octavia combi 2013

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.734
819
113
Slick, to je seveda jasno, a sem mogoče rekel da je 1.2 TSI primerljiv z 1.8 TSI? 1.6 TDI začne zmanjkovati ko se tvoj 1.8 TSI še razživi ne in jaz res ne vem a se vsi bojite avtomibile voziti do blokade ali kaj
smile-1.gif


Meni je kristalno jasno kaj pomeni navor, ampak nekaterim tu ni jasno da se v normalnem prometu, ko je pred tabo en povprečen slo voznik nikoli ne pospešuje z več kot 30 kW ali če hočeš je dovolj manj kot 150 Nm pri samo 2.000 obratih. Zdaj za nekaj sekundno prehitevanje bo pač pri 1.2 TSI treba prestavit in motor se bo takrat moral vrteti z 1.000 obrati več kot 1.6 TDI da bo dosegal isto moč, big deal. V mojih rokah mi pač ta dva motorja pomenita čisto enako, mogoče bi me dizel še bolj motil ker bi ga moral poslušati v kakšni mestni koloni.
 

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.276
191
63
Jasno, zato se mora pa vsak zase odločiti, kaj mu več pomeni. Za vsakdanje jajcanje v kolonah od semaforja do semaforja je seveda dovolj čisto vsak motor. Mi pa meni osebno veliko odtehta to, da lahko naložim komplet familijo z vso možno kramo in brez težav lahkotno peljem ne glede na hitrost, težo naloženega avta, procent vzpona in vse ostalo, kar še lahko vpliva. Na koncu tudi poraba ni toliko višja, ker je motor sposoben brez posebnega napora opraviti s težo avta (za primerjavo - atmosferski 1.6 mi je žrl enako kot sedaj 1.8 turbinc).
 

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
8
38
Hja, torej bom moral pred morebitnim nakupom avto temeljito stestirati, saj imam sedaj kot family wagen 2.0d touring ... ker pa ne delam nič več veliko km (recimo s karavanom trenutno nekje okoli 15k letno), avto pa bo počasi potrebno zamenjati, se odločam za downsizing. Za vsakodnevno vožnjo (otoke v vrtec in šolo ter 15 km do službe) bo bencinar vsekakor bolj primeren kot dizel, za tiste nekajkrat letno ko gremo polno naloženi na morje upam da bo dovolj neka srednja varianta, če bi bil slučajno 1.2 prešvoh.

Avto bo tako ali tako 90% vozila žena, sam imam 3.0i bencinarja, tako da ne potrebujem RS-ke. Dilema je edino v tistih 10% ko ga vozim jaz kadar gremo na izlet ali na morje, torej da ne bo prešvoh za družinskega karavana.
 

bigMIKE

Majstr
19. mar 2012
1.260
152
63
Glede na to kar si napisal vzemi 1.2 TSI, pri 3.0 bencinarju in 90% vožnje z njim ne bo težko "potrpet" z mali turbo mlinčkom
 

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
8
38
Hehe, itak da ne bo problema za vsak dan, bolj me skrbi kako se bo obnesel polno naložen (midva, otroka, mogoče še strešni kovček) ko se bomo vozili proti morju. 320d brez težav v šesti premaguje vse avtocestne klance, vprašanje kako jih bo mlinček.
 

azeed

Pripravnik
15. sep 2011
104
2
18
zato pa se mi zdi da je 1.4TSI ravno pravnšji ker ima dovolj navora (1.8. vleče isti navor v višje obrate, spodaj pa naj bi bil enak).
pri meni je bila dilema 1.6 TDI vs 1.4 TSI (gre za isti denar).
1.2 TSI sem črtal ravno zaradi navora - glede na to, da sem vozil do sedaj dizla bi mi ga s tem motorjem sigurno manjkalo...
 

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
8
38
Dober predlog. Definitivno za razmislit. Also, stestirat oba, pa bomo videli, škoda da ima Škoda pogon na napačni strani.
grin1.gif
V končni fazi lahko xenonke vseeno vzamem. (šibedah niti ni nujen)
 
Nazadnje urejeno:

sad

Guru
24. avg 2007
20.885
9.549
113
Citat:
Uporabnik stankozaspanko pravi:
bolj me skrbi kako se bo obnesel polno naložen (midva, otroka, mogoče še strešni kovček) ko se bomo vozili proti morju.
Zdej, če greste vsak teden za vikend na morje bi se jaz s tem obremenjaval, če pa greste 2x letno potem pa prosim lep no
hysterical-1.gif

Je.bote kakšne imamo tukaj.
grin1.gif
 

matej_

Guru
25. okt 2007
2.098
636
113
če si veliko na cesti, sploh ob vseh možnih urah, se jaz nikakor nebi odpovedal xenonkam.

dejansko sedaj kupujem nov avto in vsi kateri nimajo xenonk takoj izpadejo, to je bil prvi pogoj. ampak verjetno bom še "nadgradil" in si privoščil full LED luči.
 

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
8
38
Citat:
Uporabnik sad pravi:
Citat:
Uporabnik stankozaspanko pravi:
bolj me skrbi kako se bo obnesel polno naložen (midva, otroka, mogoče še strešni kovček) ko se bomo vozili proti morju.
Zdej, če greste vsak teden za vikend na morje bi se jaz s tem obremenjaval, če pa greste 2x letno potem pa prosim lep no
hysterical-1.gif

Je.bote kakšne imamo tukaj.
grin1.gif

Kaj pa je tvoj problem
sprasujem se.gif

Vidim da slabo bereš, saj nisem nikjer napisal da se obremenjujem s tem ali bom z 1.2 TSI lahko koga prehitel ali ne. Če nimaš kaj pametnega napisat, prosim ne smetit teme. ja, je bote kakšne imamo tukaj ...
rolleyes-1.gif

Mogoče te pa nisem dobro razumel in mi hočeš na nek svoj način povedat da je 1.2 TSI čisto dovolj.
priden.gif



Še glede šibedaha in xenonk. Če kupuješ rabljen avto ne moreš ravno izbirat, pri novem pač lahko. Sicer mi šibedah ni tako pomemben, brez xenonk pa novega avta skoraj nebi kupil, čeprav se da tudi brez preživet.
wink-1.gif
 

azeed

Pripravnik
15. sep 2011
104
2
18
Citat:
Uporabnik stankozaspanko pravi:
glede šibedaha in xenonk. Če kupuješ rabljen avto ne moreš ravno izbirat, pri novem pač lahko. Sicer mi šibedah ni tako pomemben, brez xenonk pa novega avta skoraj nebi kupil, čeprav se da tudi brez preživet.
wink-1.gif
jaz zaradi velike ponudbe tudi če bi rabljenega kupoval ga ne bi brez xenona. pomojem je xenon eden od skoraj nujnih dodatkov, za tistega jurja zraven dobiš tudi AFS, LED dnevne luči in zatemnjene meglenke s cornering funkcijo (ja vem, JE glupa funkcija ampak pa temne boljše zgledajo).
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Citat:
Uporabnik NigelM pravi:
Citat:
Uporabnik Slick pravi:
...
Jaz osebno bi se takoj odpovedal xenonkam in šibedahu za močnejši motor.

+1 - še posebej šibedahu

mislim, da imaš v mislih stekleno streho.
Dvomim, da je kdo, ki trdi da mu šibedah ne paše.
smile-1.gif
 

NigelM

Pingvin
19. avg 2007
17.286
4
36
ena vas naprej od Jest-a
Citat:
Uporabnik Simon_Vi pravi:
Citat:
Uporabnik NigelM pravi:
Citat:
Uporabnik Slick pravi:
...
Jaz osebno bi se takoj odpovedal xenonkam in šibedahu za močnejši motor.

+1 - še posebej šibedahu

mislim, da imaš v mislih stekleno streho.
Dvomim, da je kdo, ki trdi da mu šibedah ne paše.
smile-1.gif

Za xenonke ne bom trdil - prevozim precej, tudi ponoči, ampak če bi moral izbirati med močjo motorja in lučmi, je meni moč precej pomembnejša - če seveda primerjamo 105 in 140 KM.

Kar pa se šibedaha tiče (ne steklene strehe) - meni osebno ne pomeni popolnoma ničesar (imel sem ga); popolnoma nepotrebna in neuporabna zadeva. Lahko trdim tudi, da mi ne paše - med vožnjo razen hrupa ne opazim posebnega učinka.

In glede na to, da je govora o VAG-u in novem avtomobilu - toplo priporočam DSG.
 

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
8
38
"Steklene" strehe tudi sam nebi imel, šibedah je nekaj drugega,sicer pa pri octaviji tako ali tako nimaš možnosti naročiti steklene strehe. Vsaj po slikah sodeč, je tisto panoramsko strešno okno šibedah in nič drugega.
wink-1.gif
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
19.144
1.180
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik NigelM pravi:
Kar pa se šibedaha tiče (ne steklene strehe) - meni osebno ne pomeni popolnoma ničesar (imel sem ga); popolnoma nepotrebna in neuporabna zadeva. Lahko trdim tudi, da mi ne paše - med vožnjo razen hrupa ne opazim posebnega učinka.

In glede na to, da je govora o VAG-u in novem avtomobilu - toplo priporočam DSG.

Enako. Šibedaha nikoli v nobenem avtu nisem uporabljal (in tudi z odprtimi okni s ene vozim) - saj so klime v avtih.
Steklena streha? Jo slučajno imam v svojem avtu (doplačal nikoli ne bi zanjo, če je pa za isti denar noter, pa pač je), pozimi zna bit fajn, se avto na malo sonca segreje, poleti ne moti, ker je pod njo lamelno zapiranje obloge stropa. Če bi bil samo tisti polprozoren rolo, je ne bi hotel imet.
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Meni je pa ravno šibedah ok. Klima me moti, ker preveč izsuši zrak, to pa vemo da tudi ni zdravo
smile-1.gif


Glede octavie: kje je keč, da ima zadaj slabšo plastiko na panelih kot spredaj ? Tega drugje še nisem zasledil.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.885
9.549
113
Si prav izluščil, kaj sem hotel povedat. Tistih 2x letno boš že potrpel z manj moči. Vsekakor pa pojdi prej vozit oba motorja in boš videl kaj ti ustreza.
Glede opreme se strinjam, čim več.