Škoda octavia combi 2013

rocky9

Fizikalc
3. feb 2009
2.837
9
38
V kakšno klaso sploh spada superb? V tako kot A6, ali je A6 višja klasa?
Zanima me glede na VW ter Audi. Pa še BMW ter Mečka.
 

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Citat:
Uporabnik rocky9 pravi:
V kakšno klaso sploh spada superb? V tako kot A6, ali je A6 višja klasa?
Zanima me glede na VW ter Audi. Pa še BMW ter Mečka.

Superb je dejansko 10 cm podaljšan passat.
 

afroC

Majstr
6. jun 2009
2.771
351
83
Super spada v klaso A6 wannabe za češkoslovaške in yugo audi wannabe voznike.
evil.gif
 

rocky9

Fizikalc
3. feb 2009
2.837
9
38
Hvala za info.
Jaz sem prevozil kar nekaj superbov in kar nekaj A6 (zadnja generacija, po večini vsi avti z vso opremo). Ja, Audi je res boljši, ampak za dvojno ceno? Jaz bi rekel da ne.
Meni se je Superb dopadel.

Odgovor na temo še: vozil sem novo Octavio karavan...meni se zdi kar velik avto, precej večji od prejšnje Octavie. Je pa bila tista, ki je bolj za na teren (Octavia scout).
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.544
2.602
113
še v SLO - ampak komaj
Če pa je alteraš ...
tongue-1.gif


Pa pazi - ne samo nova Octavia combi - celo SCOUT!
evil.gif


A sem že omenil, da bom med prvimi, ki bom vedel, da je nova combi v SLO? No - pred kako uro je še ni bilo.
 
22. jul 2007
1.394
43
48
Ne, je uporabil časovni stroj in se preselil v mesec julij, ko pride aktualni model v SLO in opravil testno vožnjo. Se pa strinjam, da je do octavia II in s tem tudi combi večja kot je pa bila predhodnica. nekje enake velikosti octavie I je sedaj Rapid....
 

Notranjc

Marco Polo
6. sep 2007
11.976
12
38
Citat:
Uporabnik gr69 pravi:


Pa pazi - ne samo nova Octavia combi - celo SCOUT!
evil.gif


.

Saj zato sem pa napisal prvi zemljan
wink-1.gif
, v combi razlicici se jih kar nekaj že peljalo, a v scoutu pač ne, razen rocky seveda.
 

veracoche

Pripravnik
15. nov 2012
97
43
18
Res so različne cene za combi. V Nemčiji je 650 EUR pribitka, v Avstriji 950 EUR. Kot kaže bo pri nas res 1000. Vse dela pozicioniranje na trgu in dobiček, ne pa stroški.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
Včeraj bil na testni.
Za karavana bo pri nas res cca 1000€ za doplačat, jih pa dobimo baje med prvimi.

Kar se notranjosti tiče, sem pričakoval malce več, očitno preveč:) Sem se potem vsedel v passata in videl, da tudi tam ni blo nič kaj veliko drugače. Govorim samo o materialih armature in vratnih panelov. (Se morda to kaj spreminja z opremo vozila?)
Takoj pogrešam večji predal pod naslonjalom za roko, ter rolo pokrova čez lukne za pijačo pri ročni:)

Položaj za volanom mi je bil vredu, kljub mojim dolgim nogam še vedno dovolj prostora. Dolžine sedeža za oporo nog, pa v tako kratkem času nisem utegnil sprobat.

Glede na prebrane teste, sem pričakoval še boljšo zvočno izolacijo. Dizel se kar sliši v kabino. Sem pa res skos vozil z ugasnjenim radiom, ravno zaradi tega.

Volan je bil nek gladek, občutek, kot da imaš suhe roke:) Vrjetno se čez čas navadmo in se tudi volan malo "znuca".

V pol ure "priganjanja" je bila povprečna 5.7l, cela povprečna pa je bila še dost nižja, tko nad porebo pozitivno presenečen.

Obrati pri 120km/h so bili enaki kot jih imam na 6 prestavnem francozu.

Nisem dirkač, tko da o pospeških težko govorim. Bi mogu probat v kak klanec na ac in polno naložen ljudi. Z meganom sem v takem primeru bil presenečn, da je še vedno lepo vlekel.

Piskač za vzratno vožnjo bi mogoče lahko še kak cm bližje pustil.

Glede sistema start/stop pa nekak ne vem kak dobro to vpliva na mašinerijo, da res tolkrat vgasne in prižge. V tehnične detajle se res nisem vtikal, samo laično razmišljam;)
 

bigMIKE

Majstr
19. mar 2012
1.260
152
63
2.0 tdi DSG je pri meni imel 6.5 l/100 km ob dinamični vožji in prižgani klimi vendar brez mestnega cijazenja.

Dodatna oprema naredi prijeten in udoben avto (pogrešam pa sedeže z možnostjo podaljšanja sedalnega dela)

1.8 tsi motor je pa dražji od 2.0 TDI verzije???
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
ksz...
Ponoči v Kamni Gorici v LJ je šla k vragu Octavia Combi RS... Mularija zakurila kontejnerje in zakurila tudi škodilaka...