Škoda octavia combi 2013

BigPoppa

Majstr
19. jul 2007
1.291
357
83
Sem zadnjic vozil 1.6 elegance na 17 col, trikrak volan in nekaj dodatne opreme pa je bila cena okoli 22k. http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=7078342&show=2. Imam enaka opazanja kot zgornji sogovornik in tudi sam sem prisel do ugotovitve, da jim je spet uspelo izdelati izredno dober avto. Sploh ne vem zakaj bi kupil golfa namesto octavie... Tale kombilimuzina je sicer vsecnejsa kot pri prejsnjih generacijah ampak pomoje je se vedno karavan tisti, ki je najbolj skladno oblikovan. Presenetilo me je pocutje v notranjost, ki je po mojem mnenju na dosti visjem nivoju kot pri octavii prejsnje generacije. Prtljaznik je ogromen, prostora na zadnjih sedezih je najvec v tem razredu, voznikov prostor je pa tudi bogato odmerjen. O neki dinamiki sicer ne morem govoriti, ker je slo za bolj umirjeno voznjo . Skratka, izredno soliden paket zaradi katerega bo mnoge tekmece posteno bolela glava.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
34.934
10.347
113
to je res, da je bolj smiselno octavio kot golfa, ampak noter je pa že danes zastarela. Torej ne, hvala.
 

BigPoppa

Majstr
19. jul 2007
1.291
357
83
Res da ni nek trendsetter ( za to imajo pri vag drugo znamko) kar se tiče notranjosti, ampak da je zastarela pa tudi nebi rekel. Je pa umirjeno zadržana in bo po moje še pri koncu življenjskega cikla modela izgledala solidno.
 

Notranjc

Marco Polo
6. sep 2007
11.976
12
38
Citat:
Uporabnik sajkek pravi:
to je res, da je bolj smiselno octavio kot golfa, ampak noter je pa že danes zastarela. Torej ne, hvala.

Osnovna oblika armature je ista, s tem, da mi je octavijina lepša. Nikakor pa ne moremo reči,. da je Golfova modernejša od Octavijine.



 

bigMIKE

Majstr
19. mar 2012
1.260
152
63
A predal za pijačo na med sedeži pri prestavni ročici nima "pokrivala" tako kot pri golfu?
 

tomi

Guru
1. sep 2007
18.352
9.689
113
40
MB
ne, to je že klasika pri škodi
smile-1.gif
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.195
3.822
113
To je tudi mene zmotilo. Zadeva sicer stane par eur, a verjetno je dal VW komando da mora biti vsaj par stvari slabših kot pri golfu.

Superb ta pokrov ima, a VW ni dovolil ledic okoli luči (ki ji passat ima).
 

bigMIKE

Majstr
19. mar 2012
1.260
152
63
Eh ledice... zadnje led luči so top, sprednje pa (v kolikor to pomeni da so zadnje izklopljene) pa so brez veze.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.885
9.549
113
Citat:
Uporabnik Notranjc pravi:
Osnovna oblika armature je ista, s tem, da mi je octavijina lepša. Nikakor pa ne moremo reči,. da je Golfova modernejša od Octavijine.
confused-1.gif
 

Notranjc

Marco Polo
6. sep 2007
11.976
12
38
Mene je avto presentil, potzitivno seveda, prejšnji teden sem jo "prešlatal" pri Španu. Res dober avto.
Octavia bo prevzela precej dosedanjih kupcev avtomobilov tipa Mondeo, Insignia, 508.., pa tudi kakšnerga Passata, A4, serija 3...
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.252
1.875
113
Koliko si pa imel kaj porabe na testu?

Ne razumem pa zakaj pri kilometrini od 15.000 km rabiš npr. 1.2 TSI.

Tudi mene mika, da bom enkrat, ko bom velik in zato menjal avto, šel navzdol s kubaturo...na 1.6 dizla, 105 km s čipanjem pomeni 130 km, bo po moje povsem zadosti konjenice za 'nromalno' vožnjo....ob seveda ugodni porabi...predvidevam da nižji kot jo imam sedaj.
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.195
3.822
113
Pravkar sem v salonu sedel v Octavii. Prvi občutki so zelo dobri, še posebej me je navdušil položaj za volanon, sedeži itd... (elegance oprema). Na sedežih me edino moti materail, ki ni tako "premium" kot bi pričakoval od top opreme (če primerjamo recimo z golfom Highline). Vsedel sem se tudi v Leona, ki je precej drugačen avto, manjši, bolj "nabit" in športen. Glede materialov je pa tako-tako. Seat ima v splošnem slabše materiale, ima pa zato boljše sedeže (usnje blago kombinacija).

Placa zadaj je dovolj, so pa sedeži pre-pokončni. Tukaj se morda še najbolj vidi da je to vseeno samo "golf" z večjim prtljažnikom.

Infotainment deluje precje bolje kot dosedaj, je pa zdaj tudi več piano-lack-a.
 

azeed

Pripravnik
15. sep 2011
104
2
18
Citat:
Uporabnik vincent pravi:
Koliko si pa imel kaj porabe na testu?

Ne razumem pa zakaj pri kilometrini od 15.000 km rabiš npr. 1.2 TSI.

Tudi mene mika, da bom enkrat, ko bom velik in zato menjal avto, šel navzdol s kubaturo...na 1.6 dizla, 10 km s čipanjem pomeni 130 km, bo po moje povsem zadosti konjenice za 'nromalno' vožnjo....ob seveda ugodni porabi...predvidevam da nižji kot jo imam sedaj.


poraba je bila okoli 6 L (ampak ga nisem šparal). glej jaz sem že imel VAG 1.9 TDI 110 KM in ga čipal na 140 ampak sem rekel da tega ne bom počel več ker potem sčasoma tako ali drugače za tabo pridejo še dodatni stroški, pa garancije je tudi škoda. Če bi si želel močnejši avto bi raje vzel 2.0TDI z manj opreme.

1.2 TSI je že v štartu 2000 EUR cenejši, sam ga sicer nisem probal ampak za po mestu naj bi se ga lepše vozilo kot dizla, poleg tega pa je vzdrževanje cenejše. saj ne rečem... lahko pa, da me bo razočaral in bom raje imel dizla...