Škoda octavia combi 2013

miha013

Fizikalc
20. jul 2007
5.204
0
36
42
lj
modra je res katastrofa. K sreči je vw to dokaj pozno spoznal, hyundai pa še kar uporablja modro osvetlitev
 

cizy

Fizikalc
21. jul 2007
6.976
64
48
Hyundai modra je res grozna za bruhat, kot da bi si sam spimpal osvetlitev s conrad ledikami kot je bilo v modi 10 let nazaj. VW modra je dosti bolj prijetna za oči.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.885
9.549
113
Citat:
Uporabnik Slick pravi:
Citat:
Uporabnik Fusion pravi:
jebemusunac, pa se res ne morjo znebit te grde zelene osvetlitve? Še dober, da so vaj števce dal na belo.

http://www.skoda-team.com/wp-content/uploads/2012/12/skoda_octavia_III_2013_accessories_interior.jpg
a je problem tole zamenjat s z belo barvo:)?

Sej ne morem verjet. Najprej je bil največji problem te znamke "grd logo", zdaj, ko so to zrihtal, bo pa osvetlitev.
hysterical-1.gif

Jaz imam tudi števce zelene in je super barva za oči. Čudi me, da se noben ne pritožuje nad rdečo v Audijih in modro v Volkswagnih. Ker tisto je pa res neprijazno za gledat.
zmaga.gif

Ne vem zakaj se nekateri obremenjujejo s tem. Če jim ne paše pač naj kupijo drugi avto. Kot si napisal je zelena zelo prijazna za oči, žal pa ni ''fenci''.
 

bigMIKE

Majstr
19. mar 2012
1.260
152
63
golf ma v zadnjih verzijah belo/delno rdečo...

a nobenga pa ne moti piano lak? matr ker [cenzura] forsira to grdo plastiko v tanovih avtih?
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.195
3.822
113
Piano lack? Jaz ga ne vidim oziroma ga je morda malo okoli MM zaslona.

first-drive-review-skoda-octavia-20-tdi-dsg-elegance


KAr se pa tiče zelene barve notranjosti je pa to ena od zadev do katere sem imel največ pomislekov pred nakupom škode, ko pa sem avto dobil sem se hitro navadil. Vse je lepo vidno in jasno, hkrati pa nič ne skače v oči. Saj če bi bilo vse zelano bi bilo porazno, tako pa so števci beli, pa MM displej je v zeleno beli barvi, pa na vratih so pri kljukah bele ledice, pa pri noga so bele lučke, pa iz strop a so ledice. Sliši se morda čudno, a ko se usedeš v avto je vse skupaj všečno. Ni pa tako bling-bling kot nekateri drugi avti.
 

jjernej

Pripravnik
26. mar 2008
131
0
16
Citat:
Uporabnik turbobitch pravi:
Modra v VW je kr nadležna, rdeča ni tok.
JE pa na sliki vidt Octavia večja

Vidim, da je veliko ljudi ovac vkljucno s tabo. Cemu Saab (edini top EU proizvajalec fighter in bombnik letal) vztraja pri zeleni osvetlitvi? Ker je to poleg rdece (ne amber) najmanj utrujajoca za oci, ampak ljudje imajo pac radi fancy zadeve..
write.gif
google mesopic vision

Jaz si kar oci spocijem, ko se iz sluzbenega vw zicnem v svojega bmwja.
 

jjernej

Pripravnik
26. mar 2008
131
0
16
zelena osvetlitev - aviacija
rdeca osvetlitev - mornarica

amber ok, rumena, za silo, bela in modra cisto prevec motita zbranost in nocni vid.
 

ozze

Majstr
24. jul 2009
2.131
319
83
Tole o SAAB-ovi 'letalski' osvetitvi je samo teorija in marketing.
Pilot v letalu pred sabo ne osvetljuje ceste, tako kot vozilo in ponoči vidi črno in zvezde (predvidevam da je tako) zato ni dobro da ima light showa na armaturki.
V avtu pred sabo pa osveljuješ cesto, tako da ne gledaš v črno temo, poleg tega ti vsake toliko časa nasproti pripelje avto in verjetno ni dobro, da bi imel zenice popolnoma odprte tako kot v popolni temi.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
Sicer pa res ne vem kje je problem vgradit RGB ledice pa en gumb, vsaj v boljši opremi:))
Eni imajo že serijsko, da se števc drugače obarva pri visokih obratih.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
In, kak se ti zdi?
Katera mašina je bla? Si kaj spremljal svojo porabo?
Poraba 7l na testnem avtu se mi zdi kar vredu:))

A res nimajo bluetootha?
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.195
3.822
113
Bluetooth imajo, a je potrebno doplačilo (mislim da okoli 100 eur, odvisno kateri radio imaš). Tale na sliki ga ima, saj ima volan z komandami.
 

ozze

Majstr
24. jul 2009
2.131
319
83
Ti novi avti imajo vsi 'čudn' usnje, ampak s časom (čez leto ali dve) pa postane ok (sem opazil na vseh, ki sem jih imel na testni A6, avensis, insignia, mondeo).
 

rocky9

Fizikalc
3. feb 2009
2.837
9
38
Citat:
Uporabnik tomi pravi:
http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=7048056&show=1

kul je, večji avto proti prejšnji, isto kot pri moji je usnjeni volan čuden, oz je čudno usnje
confused-1.gif


pri 100 kmh na tempomatu kaze 4,2 l pri 130 kmh pa nekje 6,5

aja na letnih gumah je bla
crazy1.gif

Vse tovarne dajejo na nove avtomobile letne gume, tako da se ne čudim. Pač če ti firma, kjer kupiš avto da zraven še zimske gume je to njihova odločitev in ne odločitev tovarne. Je pa dobro pogledat gume, če kupiš nov avto, kdaj so bile narejene.
 

azeed

Pripravnik
15. sep 2011
104
2
18
Vozil danes ambitiona 1.6 TDI, lepo se pelje. ne mi zamerit če vam podam nekaj osebnih vtisov:
- kar me sicer ni presenetilo - udobje in prostornost sta dejansko zelo dobra - udoben položaj za volanom in sedenje na prednjih sedežih bom vsekakor pogrešal (vozim francoza s prekratkim sedalnim delom in brez zadostne opore za ramenski del)
- motor je čisto v spodnjem območju obratov malce len, ampak potem dovolj dobro potegne. sicer ima samo 5 prestav, a je 5. dovolj dolga, da pri običajni potovalni hitrosti n AC ni moteča (130km/h pri cca 2.300 obratih)
- podvozje je dober kompromis med udobjem in držanjem ceste v ovinkih. ob vstopu v ovinek se malenkost nagne na začetku, potem pa drži relativno stabilno lego brez ekstremnega nagibanja (kot se recimo zgodi pri večini francozov)
- dobra zvočna izolacija, motor se zasliši samo ob priganjanju
- osvetlitev armature vsaj meni deluje več kot OK - za moje pojme je vse skupaj zelo prijetno za oko.
- ergonomija volana in ročice menjalnika (kot tudi samo prestavljanje) je zelo dobra. volan v živo deluje dosti lepše kot na slikah, načeloma sem bil fiksiran na tistega trikrakega, vendar vidim, da bo navaden čisto OK
- zavore so odlične!
- (vsaj zame) presenetljivo dober zvok iz predvajalnika že v osnovni izvedbi
- preglednost ni najboljša

splošen občutek je, da je avto s tem motorjem idealen za delat kilometre izven mesta in po AC (za kakšen službeni avto ali družino), čisto dovolj je močan za normalno vožnjo... z nizko porabo hkrati pa je občutek kot da voziš zelo kompaktno vozilo.
ker sam ne delam veliko km (do cca 15k na leto) bi za motor najbrž raje izbral 1.2 TSI, ki ga sicer moram še stestirat, vendar verjamem da bi glede na podatke o zmogljivosti zadostoval. pa tisto razliko v denarju (2k EUR) raje porabim za dodatno opremo.