Škoda Enyaq

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.271
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Oddal Enyaq. Zanimiva zadeva, sploh stalen navor. Tišji je kot superb (bencinar) ko speljuješ in pospešuješ, ko pa voziš je pa tam tam. Mogoče sem staromoden in bi se moral navaditi. Ampak pogrešam zvok mašine. Položaj za volanom in udobje mi je na Superbu boljše. Verjetno tudi stvar navade.

Aja. Tamala je rekla, da nič ne vidi iz zadnjih zicov. Da je ful slabo pregledno in da je v superbu boljše k vidi vse ven čez okna. :D
 
  • Všeč mi je
Reactions: NekdoK

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.394
4.392
113
49
Na sončni strani ALP
Tišina paše edino na jadrnici sred Jadrana! Kolker se vozim z Zoejem je tišina lih tolk,
da dobiš kakšnega zombija (pešec s telefonom) iz pločnika na cesto pred haubo, ko te ne sliši... :rolleyes:
 
  • Všeč mi je
Reactions: novaa

bev

Fizikalc
25. apr 2017
334
214
43
Ma to s pešci so bajke. Vsak sodoben avto se pelje v tišini, da ga pešec s telefonom ne sliši.
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.394
4.392
113
49
Na sončni strani ALP
Glej.. Ko jih je več kot pa lahko prešteješ s prsti na roke, začneš na vse skupaj drugače gledati.
Ni problem na AC, problem je v mestnih jedrih kjer voziš počasneje in posledično še tišje.
V tem primeru je štromar še bolj kritičen.
 
  • Všeč mi je
Reactions: novaa

sad

Guru
24. avg 2007
20.495
9.200
113
A nimajo vsi novejši električarji opozorilni zvok? Vem, da stalno poslušam enega Zoeja, ko se trajba po okolici. Ga spoznam že ulico naprej.
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.829
724
113
www.jernej.org
Tako je... vsi novi EV-ji, ki se prodajajo v EU, so zakonsko obvezani, da oddajajo zvočne signale, ko se voziš počasneje od 30kmh. Tako da ta argument varnosti za nove EV-je ni več aktualen.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

novaa

Pubec
19. jul 2007
8.291
1.061
113
Glej.. Ko jih je več kot pa lahko prešteješ s prsti na roke, začneš na vse skupaj drugače gledati.
Ni problem na AC, problem je v mestnih jedrih kjer voziš počasneje in posledično še tišje.
V tem primeru je štromar še bolj kritičen.
Ja to se meni tudi radno dogaja... Tam do 30kmh je skoraj neslišen.... Najbolj težavni so starejši pešči in glasna mularija... Ah...
Trobit jim nočem potem se pa včasih ko butl vozim za njimi
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.403
113
Če ne pritiskaš dovolj dolgo.
Držiš trombo 5 minut, pa pristanejo na urgenci in nimajo cajta izrekat ukrepe. :p
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.206
4.688
113
Kak mesec nazaj sem se s kolesom srečal tako škodo in sem bil kar razočaran, da mi na zunaj ni delovala tišja kot kak atmosferc. Le zvok je bil bil drugačne frekvence.
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.829
724
113
www.jernej.org
Pri visokih hitrostih ne more biti tišja... ker takrat bolj slišiš gume in veter kot pa motor. Pri nižjih hitrostih pa ne sme biti tišja (predpisi za varnost).
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.206
4.688
113
Saj to je hec. Bilo je pri nizki hitrosti, največ 40 km / h. Prej manj. Malo mi je že spomin opešal, ampak takrat se mi je zdelo, da tisto brenčanje pomeni zvok elektromotorja. Kar je čudno, pri elektromotorju se praviloma sliši samo šum ležajev. Mogoče je bil generiran zvok tako neumen.
Po mojem je sicer to generiranje zvoka neumnost. Pešca ali kolesarja, ki se zanaša samo na sluh v prometu, bo slej ko prej v bolnico spravil kak hitrejši kolesar ali e-rolkar. Bolje bi bilo, da se vsi skupaj takoj navadimo, da nekatera prevozna sredstva oddajo zelo malo zvoka pod določenimi pogoji.