Menjava vetrobranskega stekla - Rogelj Romat ali Carglass

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.966
426
83
imam luknjico. po moje bi se dalo popravit. ni direkt pred mano. ker sem "moral" oz bi skoraj prsiiljen podat prijavo online... sem sedaj samo dobil , da bodo menjali celo šipo. ok na starem avtu bi bil vesel. na novem, pa mi nekak ne diši... Nikjer nisem prišel v stik s človekom, da bi lahko omenil, če se to ne da popravit.
Kako dolgo drži popravljeno? Ne bi rad, da bi po kakem letu se spet videlo.
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.392
393
83
Hec pa je potem ko ti recimo dajo neoriginalni in ko ti naslednjič poči, ti bo zavarovalnica priznala neoriginalno, saj je bilo tako nazadnje vgrajeno.
Ne vem, ce je res temu tako? Vsaj jaz nimam taksnih izkusenj. Meni so menjali, na stroske zavarovalnice, original vetrobransko steklo, na pooblascenem servisu. Po menjavi sem ugotovil, da je barvni odtenek (avto je imel tonirana stekla) drugacen, rjav namesto zelen. Izkazalo se je, da so preverili po VIN originalno vgrajeno opremo, tam je bilo navedeno atermicno steklo (cca 50% drazje) in so taksno tudi zmontirali. Prejsnji lastnik je menjal steklo in ocitno izbral cenejso varijanto,
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
6.022
4.551
113
Ne vem, ce je res temu tako? Vsaj jaz nimam taksnih izkusenj. Meni so menjali, na stroske zavarovalnice, original vetrobransko steklo, na pooblascenem servisu. Po menjavi sem ugotovil, da je barvni odtenek (avto je imel tonirana stekla) drugacen, rjav namesto zelen. Izkazalo se je, da so preverili po VIN originalno vgrajeno opremo, tam je bilo navedeno atermicno steklo (cca 50% drazje) in so taksno tudi zmontirali. Prejsnji lastnik je menjal steklo in ocitno izbral cenejso varijanto,
Govoriš o menjavi originalnega stekla z originalnim steklom?
 

LarryClay

Guru
10. feb 2023
1.015
1.039
113
A vi mislite, da vsaka avtomobilska firma dela vse sestavne dele v tovarni...? Smo pred leti imeli eno debato, ko je kolega zatrjeval, da vedno daje original zračni filter v BMW. Sicer dražji, ampak ve da je kvaliteta. Dokler ni enkrat videl na škatli droben napis, kje je bil narejen. Donit.
Filtri, avto stekla, ipd, se ponavadi ne delajo v principalu, ampak se daje zunanjim.
Za vetrobranska stekla je omejeno število fabrik, oz. principalov. Večina se jih odloči itak za enega od večjih, Pilkington, Saint Gobain, ...
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
6.022
4.551
113
To veselje bi pa rad videl.
Osnova zavarovanja je, da se ti nadomesti enako kot si imel pred poškodbo.

Če si imel prej original steklo, boš dobil original, če pa si imel neoriginalen boš pa dobil neoriginal, enako kot je bilo sprejeto v kritje.

Za zavarovanja velja, da se povrne v obstoječe stanje, ne da se "okoristiš" oz. dobiš boljše kot si imel.
 

delavec44

Guru
17. dec 2012
1.861
1.161
113
In ko v kasko sprejmejo ceno novega vozila po VIN, ti imaš pa neoriginal gor? Zakaj ne bi dobil "bolje kot si imel", če za to plačuješ višjo premijo?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

LarryClay

Guru
10. feb 2023
1.015
1.039
113
Če si pri isti zavarovalnici cel čas, so en trenutek bili malo v plusu, potem pa malo v minusu in je zglihano.
Drugače pa original ali ne original je vseeno, poanta je bolj pri kakovosti. Če je na nivoju OEM, je to, to.
Isto, kot bi ti zbijali odškodnino za avto, ker je original bil noter Mann filter, ti si pa dal Filtron, pa original svečke Champion, ti si pa dal Super Bosno.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.477
1.394
113
A vi mislite, da vsaka avtomobilska firma dela vse sestavne dele v tovarni...? Smo pred leti imeli eno debato, ko je kolega zatrjeval, da vedno daje original zračni filter v BMW. Sicer dražji, ampak ve da je kvaliteta. Dokler ni enkrat videl na škatli droben napis, kje je bil narejen. Donit.
Ja, res je, v začetku 90ih si lahko še prebral napis zraven: MADE IN SLOVENIA. Kasneje se je v Slo delalo tudi sprednje smernike, mislim, da za e46.