Škoda Scala - menjava infotainment enote

SoulMan

Majstr
9. sep 2007
3.254
136
63
Celje
Torej...žena je cca pol leta nazaj kupila Škodo Scalo letnik 2020. Trenutno ima vgrajen sistem Swing. Med ogledom avtomobila sem se sprehodil skozi menije, kjer sem videl funkcionalnost SmartLink, prav tako pa enota ima fizični gumb "Phone". Testiral seveda zadeve nisem, sem pa po nakupu želel vzpostaviti povezavo z njenim telefonom, ko sem ugotovil, da bi SmartLink bilo potrebno aktivirati in da enota sploh nima bluetootha za prostoročno telefonijo. Aktivacija SmartLinka pa na tej najosnovnejši enoti sploh ni možna in sicer niti po uradni poti, niti pri neuradnih VAG mojstrih.

Pač sem naivno sklepal, da je bluetooth in nekakšna povezava s telefonom za avtomobile letnik 2020 nekaj popolnoma samoumevnega, pa temu ni tako. Vsaj ne v VAG grupi... Nekaj časa se je žena še tolažila, da pa bo mogoče le zdržala, zadnje čase pa jo manjko teh funkcionalnosti malo bolj muči. Sedaj pa iščem alternative in sicer razmišljam o menjavi enote za drugo, prav tako original Škoda, le da je malce višje na lestvici. Ali je možno trenutno enoto enostavno zamenjati za kaj takšnega ali pa kaj takšnega? Ne nujno ti dve enoti, ampak nekaj v tem stilu. Želja je torej le uporaba bluetootha in Apple CarPlay-a. Kaj lahko gre narobe pri takšni menjavi? Je po menjavi potrebno še kaj dodatno "aktivirati"? Gre za plug&play? Verjetno menjavo lahko uredi vsak mojster avtoeletronike?
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.390
1.355
113
 
  • Všeč mi je
Reactions: novaa

SoulMan

Majstr
9. sep 2007
3.254
136
63
Celje
Njega sem imel v mislih pri urejanju zadeve po neuradni poti :) Ta jajca ima enoto, ki je ni možno aktivirati, tudi MTL je tukaj nemočen.
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.321
657
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Če je enota še iz generacije MIB2 potem se da. Je pa res, da je kompleksno, saj če je sistem brez navigacije in ima samo SmartLink, potem je potrebno zadevo sprogramirat na mizi (preprogramira se eMMC). Odvisno tudi ali je Delphi ali Techisat..Zadrži tipko menu in klikni na zavihek posodobitev. Javi verzijo softwera.
 

SoulMan

Majstr
9. sep 2007
3.254
136
63
Celje
Če je enota še iz generacije MIB2 potem se da. Je pa res, da je kompleksno, saj če je sistem brez navigacije in ima samo SmartLink, potem je potrebno zadevo sprogramirat na mizi (preprogramira se eMMC). Odvisno tudi ali je Delphi ali Techisat..Zadrži tipko menu in klikni na zavihek posodobitev. Javi verzijo softwera.
Tole je fotka še od takrat, ko sva bila na vezi z Igorjem. Baje, da se pri tej enoti ne da...
1701871894761.png
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.321
657
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Ja, res je...gre za MIB3 generacijo za katere trenutno še ni neuradnih rešitev (razen za Audi). Glede na to, da si napisal da gre za vozilo letnika 2020 je bila še dokaj visoka verjetnost, da bi lahko šlo tudi za MIB2.
 

SoulMan

Majstr
9. sep 2007
3.254
136
63
Celje
OK, se pravi grem v smeri menjave enote. Kot sem že vprašal - kako je s tem? Ali se enota le zamenja, ali se lahko pri tem karkoli zaplete? Tega seveda ne bom izvajal sam (ker o elektriki v avtu pač nimam pojma), ne bi pa rad imel doma na zalogi nedelujoče/neuporabne enote.
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.321
657
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Sicer nisem expert v retrofitanju ampak po mojem ne bo šlo. MEN3 enote so all in one, se pravi enota+zaslon. Mogoče (čeprav zelo dvomim) bi se eventuelno dalo zamenjat s kakšno MIB2 Technisat enoto iz serije PQ, ki ima prav tako vse v enem, ampak po mojem ne gre skupaj niti iz vidika same instalacije, kot tudi softwera in na koncu tudi samega codinga z vozilom. Če pa se se slučajno da in ti to zamenjavo kdo dejansko lahko izpelje, pa zagotovo ne bo poceni vse skupaj.
 
Nazadnje urejeno: