Šiptarsko izkoriščevanje Slovenije

tomi

Guru
1. sep 2007
18.105
9.336
113
40
MB
Problem je, da se večina NOČE naučiti slovensko. Imam kolega, ki dela v OŠ in ima čez mularijo v podaljšanjem bivanju..kaj vse slišim. In to, da vidim v garderobi telovadnice na vratah napopan list papirja na katerem v albanščini piše kako se vzdržuje red, ta pa itak zmaga.
2022-11-15 15_00_31-Iskanje Dela – Google Chrome.png
 
  • Žalosti me
  • Haha
Reactions: Janch in Matey

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
33.164
5.818
113
blizu močvirne prestolnice
Ja, kaj lahko traja dlje kot bi sicer pa lahko je tudi dražje, ni pa nujno. Sam sem speljal prenovo cca.polovice hiše ter delno novogradnjo s pomočjo Slovencev popolnoma brez težav, pri pridobivanju ponudb pa sem se obrnil tudi k južnim saj sem tako lahko dobil malo boljši občutek "kje sem". Rezultat? Časovno je trajalo malenkost dlje, finančno me je prišlo praktično enako. Ja, budget je bil konkretno prekoračen ampak to v glavnem zaradi dviga cen materiala. Aja pa kakšno stvar sem tudi sam naredil, recimo betoniranje z vstavitvijo armature v eno luknjo v plati (bivši vhod v mansardo preko dvižnih stopnic) - predračun nekega balkanca 400€, vsi stroški komplet za delo v lastni režiji - 72€. LoL.
Šiptar je dražji kot Slovenec. Vsaj po koncu del.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Ateis

B81

22. jul 2007
35.054
9.321
113
Sem priča eni obnovi neke stare zaščitene zadeve, delali "oni od dol"... zelo nenatančno, brez pazljivosti na ostale materiale oz. ostale "komponente". Če bi zadeva bila moja, bi pri izvajalcu del reklamiral.
 
  • Žalosti me
  • Všeč mi je
Reactions: Ateis in Matey

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.835
14.649
113
Ena lastovka še ne prinese pomladi oz. če so eni od dol delali slabo to seveda še ne pomeni, da vsi tako delajo. Je pa vseeno to izjemna škoda, sploh če gre za nek objekt, ki dejansko spada pod smiselno kulturno dediščino in kjer je na ostale komponente absolutno treba pazit. Imam kolega restavratorja in vem kako ogromno truda je potrebnega za primerno obravnavo in restavracijo raznih zadev ter si tako lahkomislim kakšno škodo so tako naredili.
 

disc

Majstr
4. feb 2011
2.368
468
83
Problem je, da se večina NOČE naučiti slovensko. Imam kolega, ki dela v OŠ in ima čez mularijo v podaljšanjem bivanju..kaj vse slišim. In to, da vidim v garderobi telovadnice na vratah napopan list papirja na katerem v albanščini piše kako se vzdržuje red, ta pa itak zmaga.
Na praksi imamo srednješolca 2. letnik. Meni ni jasno, kako je lahko on prišel do srednje šole?
Starši bosanci, on pa rojen v sloveniji, pa je totalno nepismen. Sam njega to sploh ne gane. Očitno ni nikjer zahtevano tekoče govorjenje slovenščine. Ko pa poročila vidiš, ti pa itak tema na oči pade :bonk: žalostno mi je tudi to, da je očitno staršem tudi vseeno.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.939
9.626
113
Na praksi imamo srednješolca 2. letnik. Meni ni jasno, kako je lahko on prišel do srednje šole?
Starši bosanci, on pa rojen v sloveniji, pa je totalno nepismen. Sam njega to sploh ne gane. Očitno ni nikjer zahtevano tekoče govorjenje slovenščine. Ko pa poročila vidiš, ti pa itak tema na oči pade :bonk: žalostno mi je tudi to, da je očitno staršem tudi vseeno.
al pa kak 20letnik iz oplotnice. ista zgodba, samo da žalostno slovenska.
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.097
1.284
113
Glejte, se zdravnik se ravno ne nauci tekoce slovenscine, ce pride iz Juga, kaj sele malarji in zidarji. Bili pri otroskem kardiologu(na srecu lazni preplah), pa ga mali ni nic zastopil

In to je razlog, zakaj se nimajo motivacije uciti. Ker jih vsak slovenec razume, tudi ce govorijo juznjacki.
 

MaverickT

Majstr
Osebje foruma
Administrator
7. maj 2007
2.624
1
425
83
www.weekendwarrior.si
Samo da vas opomnim, ko pišete v tej temi malo razmislite o tem ali razpihujete narodnostno ali etično nestrpnost. To je kaznivo dejanje po kazenskem zakoniku.

Kdor javno spodbuja ali razpihuje sovraštvo, nasilje ali nestrpnost, ki temelji na narodnostni, rasni, verski ali etnični pripadnosti, spolu, barvi kože, poreklu, premoženjskem stanju, izobrazbi, družbenem položaju, političnem ali drugem prepričanju, invalidnosti, spolni usmerjenosti ali katerikoli drugi osebni okoliščini, in je dejanje storjeno na način, ki lahko ogrozi ali moti javni red in mir, ali z uporabo grožnje, zmerjanja ali žalitev, se kaznuje z zaporom do dveh let.
 
  • Jezen sem
  • Všeč mi je
Reactions: Jado in ferdo