sekcijsko merjenje še na šestih dodatnih relacijah

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.868
10.575
113
kod Džej-Zija
Vedno me je zabavala stara cesta od Brezovice do Vrhnike. Na vsakih 100 metrov nova omejitev hitrosti. Malo 60, malo 70, malo 50. Vozniku vsekakor ni dolgčas.
 
  • Jezen sem
Reactions: sad

Corvette

Majstr
6. nov 2008
409
274
63
Mnogo let nazaj je ena študija pokazala, da je v Sloveniji cca 70% prometnih znakov odveč in da je povprečen voznik tako zasut s temi informacijami, da jih enostavno ignorira. No, od takrat ni šlo nič na bolje.
Ob pogostih skrbnikih za o̶b̶či̶n̶s̶k̶i̶ p̶r̶o̶r̶a̶ču̶n̶ varnost prometa, ki se skrivajo v grmovjih in koruznih nasadih, nič čudnega, da vozniki gledajo vse drugo, samo znakov ne :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

Rekreacija

Majstr
7. avg 2019
861
481
63
Screenshot_20241007_183137_com.android.chrome.jpg
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
16.024
2.525
113
V Hrastniku so spipal 6 znakov, ki omejujeo hitrost.
So jih postavil nazaj in sedaj so ćučavci 3x tedensko :)
 

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.241
317
83
Tale z betonom je zanimiva. Jaz si mislim da pr nas lokalno če ga kdo spipa takoj plato pira prnesem pod štango :cool: .
Drgač imajo pa v Franciji drugo foro, tam imajo talne, pa ruknejo 150l črno vrečo za smeti čez :) , nič ne poškodujejo, sam pač ne slika. Pol pa čez dan uni dol, ponoč pa nazaj haha.
Kot rečeno, rešitev za inkasante (podatek na 24kur na MOLu je slabe 4 mio na leto poberejo od inkasantov)... to bi moralo iti za zdravljenje poškodovancev, direkt vse kazni za prekoračeno hitrost nakazat na poseben državni zdravstveni sklad, pa me zanima kateri od županov bi to sranje še vzdrževal... ampak Jankovič je pa car... Kangler jih je 50 postavil naenkrat in so ga odnesli, šerif je pa začel z dvema ohišjema, zdej pa počas dodaja... meni nič tebi nič, jih je že enih 30 po najlepšem mestu, pa noben ga še ni odnesel... dokler jih ne bodo začeli betonirati :) tako kot so tega... mogoče bom pa doživel da tud šerifa odnesejo take fore. Samo očitno so zanj tako profitabilne da se jim ne more odreči... briga ga v resnici za hitrost, samo da prteče denar not.
p.s.: zgledam mal nastrojen na te radarje... to je zato, ker sem, če se bo kdo spraševal.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

BLABLABLA

Guru
28. sep 2007
2.434
857
113
Tale z betonom je zanimiva. Jaz si mislim da pr nas lokalno če ga kdo spipa takoj plato pira prnesem pod štango :cool: .
Drgač imajo pa v Franciji drugo foro, tam imajo talne, pa ruknejo 150l črno vrečo za smeti čez :) , nič ne poškodujejo, sam pač ne slika. Pol pa čez dan uni dol, ponoč pa nazaj haha.
Kot rečeno, rešitev za inkasante (podatek na 24kur na MOLu je slabe 4 mio na leto poberejo od inkasantov)... to bi moralo iti za zdravljenje poškodovancev, direkt vse kazni za prekoračeno hitrost nakazat na poseben državni zdravstveni sklad, pa me zanima kateri od županov bi to sranje še vzdrževal... ampak Jankovič je pa car... Kangler jih je 50 postavil naenkrat in so ga odnesli, šerif je pa začel z dvema ohišjema, zdej pa počas dodaja... meni nič tebi nič, jih je že enih 30 po najlepšem mestu, pa noben ga še ni odnesel... dokler jih ne bodo začeli betonirati :) tako kot so tega... mogoče bom pa doživel da tud šerifa odnesejo take fore. Samo očitno so zanj tako profitabilne da se jim ne more odreči... briga ga v resnici za hitrost, samo da prteče denar not.
p.s.: zgledam mal nastrojen na te radarje... to je zato, ker sem, če se bo kdo spraševal.
Domžale jih bodo inštaliral kar 5 na novo.
 

BLABLABLA

Guru
28. sep 2007
2.434
857
113
domnevam da jih bodo dobro zabetonirali :cool:
Če ti kaj betona ostane od plate...
Hanzi!!!!
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen in Hanzi

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.241
317
83
Županja pravi da ji je žal... boli jo k***c (aja, ga nima), konec leta se bo pohvalila kolk je zaslužila z njimi. Ca-ching...
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

Hanzi

Guru
27. jul 2007
47.323
6.506
113
pri taščici
Če ti kaj betona ostane od plate...
Hanzi!!!!
V selu pri ihanu je bila vceraj samo tabla. Skatle se nisem videl.
Zanimivo da ga niso postavili na naslednjo ravnino proti "farmi", kjer je pred leti marsikdo peljal 100+, na 90 omejitev, zdaj je pa omejitev 50 pa pogosto streljajo. Mogoce zato ker ob cesti res ni cist nobene hise, samo en pregleden dovoz.
Tu kjer pa je radar pa je nekaj staroselcev in priseljenci v jubove hise. Vprašanje ce niso oni zahteval ukrepov za omejitev hitrosti (lezeci, radarji...).
Jaz se ze nekaj casa navajam na vožnjo na tempomat cez Ihan.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
33.489
15.478
113
Takole bom rekel - ne vem kako je z ostalimi lokacijami ampak na Bukovčevi cesti (kjer je omejitev 40km/h) nekateri tako divjajo, da je joj in to je tudi cesta na kateri je nekaj časa nazaj prišlo do smrti v prometni nesreči, kjer se je nekdo vključeval na glavno cesto ter pri tem izsilil (spregledal) ne enega ampak kar dva izstrelka s krepko čez 100km/h.
 

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.241
317
83
Matey: Problem je v tvojem stavku "kjer je omejitev 40km/h" - za tistega ki pelje 100+ je vseeno ali je omejitev 40 ali 60, za vse ostale je pa 40 bedarija, pri 60 pa ne bi več kasirali, tako da mora seveda ostati 40, prometna varnost si pa upam trditi da bi bila enaka tudi če bi bila omejitev 60. To je jedro problema, o katerem teče razprava (problem je v tvojem razmišljanju - 40km/h je zate zdravo za gotovo - kritično presodi ali bi lahko tam mirno peljal 50 pa ne bi bilo nič drugače, potem pa še na 60 preveri isto), ne o posameznikih ki se vozijo 100+ po naselju - to ni normalno in nihče ne zagovarja tega, problem vidimo da so omejitve tam in tako nizke, da je nehumano za vozit in je edini namen dr**nje folka s pobiranjem cestnega davka.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.580
1.446
113
Kje je Bukovčeva sicer ne vem, se mi pa zdi, da sem zadnjič opazil novo tablo za meritev hitrosti čez center Radomelj, kjer je šola in vrtec.

Če je beseda o tem radarju: ja, res je, cesta tam je ravna in omejitev 40 je verjetno iz časov pred let letom 97, ko se jo je pogosto postavljalo, ker je bila sicer omejitev v naselju 60 na uro. Razlika v zavorni poti med 60 in 40 pa je ogromna... Kakorkoli, omejitev 40 tam je smiselna zato, ker nižja hitrost pomeni tudi manj hrupa vozil, hiše so pa čisto ob cesti... Poleg tega je ena stran pločnika precej vegasta, nekaj časa je normalno širok, potem se pa spet oža in nato širi - ker so pač bajte preblizu...
 

BLABLABLA

Guru
28. sep 2007
2.434
857
113
Kje je Bukovčeva sicer ne vem, se mi pa zdi, da sem zadnjič opazil novo tablo za meritev hitrosti čez center Radomelj, kjer je šola in vrtec.

Če je beseda o tem radarju: ja, res je, cesta tam je ravna in omejitev 40 je verjetno iz časov pred let letom 97, ko se jo je pogosto postavljalo, ker je bila sicer omejitev v naselju 60 na uro. Razlika v zavorni poti med 60 in 40 pa je ogromna... Kakorkoli, omejitev 40 tam je smiselna zato, ker nižja hitrost pomeni tudi manj hrupa vozil, hiše so pa čisto ob cesti... Poleg tega je ena stran pločnika precej vegasta, nekaj časa je normalno širok, potem se pa spet oža in nato širi - ker so pač bajte preblizu...
Ah dej no...
Če bi blo 40km/h od šole do prvega križišče ne rečem nič, ampak je do Industrijske cone ista omejitev... Tam je prej na enem dvorišču za živo mejo velikokrat bil radar...
PS... Pričakujem, da me bo sedaj radar večkrat ujel na kolesu, ko se bom tam mimo peljal...
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
33.489
15.478
113
Matey: Problem je v tvojem stavku "kjer je omejitev 40km/h" - za tistega ki pelje 100+ je vseeno ali je omejitev 40 ali 60, za vse ostale je pa 40 bedarija, pri 60 pa ne bi več kasirali, tako da mora seveda ostati 40, prometna varnost si pa upam trditi da bi bila enaka tudi če bi bila omejitev 60. To je jedro problema, o katerem teče razprava (problem je v tvojem razmišljanju - 40km/h je zate zdravo za gotovo - kritično presodi ali bi lahko tam mirno peljal 50 pa ne bi bilo nič drugače, potem pa še na 60 preveri isto), ne o posameznikih ki se vozijo 100+ po naselju - to ni normalno in nihče ne zagovarja tega, problem vidimo da so omejitve tam in tako nizke, da je nehumano za vozit in je edini namen dr**nje folka s pobiranjem cestnega davka.
Načeloma se s tvojim sestavkom strinjam ampak v dotičnem primeru Bukovčeve ceste, ki gre skozi strnjeno naselje in kjer imaš priključek stranske ulice na vsakih 20 metrov, šolske poti, 2 vrtca v neposredni bljižini te glavne ceste (eden dejansko samo par deset m stran, prehodiš to 1 2 3), ipd. je tako nizka omejitev po mojem mnenju dejansko smiselna. Varnost v tem primeru ne bi bila enaka že, če bi dali omejitev s 40 na 60. V praksi bi potem pri omejitvi 60 večina vozila okoli 70 do 80 (zdaj je recimo prva polovica na okoli 40-45, druga polovica pa na okoli 55, pacienti so pa itak razred zase).
 
  • Všeč mi je
Reactions: KarEn

tony

Guru
23. jul 2007
9.580
1.446
113
Ah dej no...
Če bi blo 40km/h od šole do prvega križišče ne rečem nič, ampak je do Industrijske cone ista omejitev... Tam je prej na enem dvorišču za živo mejo velikokrat bil radar...
PS... Pričakujem, da me bo sedaj radar večkrat ujel na kolesu, ko se bom tam mimo peljal...
Glej, zgoraj smo se pa vsi zgražali nad tem, da je vsakih 100 metrov nov znak za drugačno omejitev. To je spet moteče za voznike. Obenem pa razlike v časovnem prihranku med 40 in 50 na uro (kar je edini argument za višjo omejitev) na tistem kilometru skoraj ni.

Pa, če gremo spet k hrupu in onesnaževanju v strnjenem naselju: pospeševanje in bremzanje ga samo povečuje.

Navaditi se bo treba, da se bo hitrosti v naseljih samo še nižalo, Trend je jasen, šli smo iz 60 na 50. Naslednji preskok bo verjetno direktno na 30, vsaj v čistih središčih naselij; v preostalih delih pa bo morda ostalo 50. Razlika v prometni varnosti je pri 30 ogromna, spet je manj hrupa in nekaj manj onesnaževal v zrak. Jebat ga, malo bolj bom zato zamujali :D

P.S.: na kolesu mislim, da po zakonu sploh nisi voznik (enako kot na neelektričnem skiroju), tako da bo pritožba zagotovo uspešna. Če dobiš sliko, pa bodi dec in jo pošeraj z nami :).