sekcijsko merjenje še na šestih dodatnih relacijah

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.867
10.575
113
kod Džej-Zija
Vedno me je zabavala stara cesta od Brezovice do Vrhnike. Na vsakih 100 metrov nova omejitev hitrosti. Malo 60, malo 70, malo 50. Vozniku vsekakor ni dolgčas.
 
  • Jezen sem
Reactions: sad

Corvette

Majstr
6. nov 2008
409
274
63
Mnogo let nazaj je ena študija pokazala, da je v Sloveniji cca 70% prometnih znakov odveč in da je povprečen voznik tako zasut s temi informacijami, da jih enostavno ignorira. No, od takrat ni šlo nič na bolje.
Ob pogostih skrbnikih za o̶b̶či̶n̶s̶k̶i̶ p̶r̶o̶r̶a̶ču̶n̶ varnost prometa, ki se skrivajo v grmovjih in koruznih nasadih, nič čudnega, da vozniki gledajo vse drugo, samo znakov ne :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

Rekreacija

Majstr
7. avg 2019
861
480
63
Screenshot_20241007_183137_com.android.chrome.jpg
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
16.024
2.523
113
V Hrastniku so spipal 6 znakov, ki omejujeo hitrost.
So jih postavil nazaj in sedaj so ćučavci 3x tedensko :)
 

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.239
315
83
Tale z betonom je zanimiva. Jaz si mislim da pr nas lokalno če ga kdo spipa takoj plato pira prnesem pod štango :cool: .
Drgač imajo pa v Franciji drugo foro, tam imajo talne, pa ruknejo 150l črno vrečo za smeti čez :) , nič ne poškodujejo, sam pač ne slika. Pol pa čez dan uni dol, ponoč pa nazaj haha.
Kot rečeno, rešitev za inkasante (podatek na 24kur na MOLu je slabe 4 mio na leto poberejo od inkasantov)... to bi moralo iti za zdravljenje poškodovancev, direkt vse kazni za prekoračeno hitrost nakazat na poseben državni zdravstveni sklad, pa me zanima kateri od županov bi to sranje še vzdrževal... ampak Jankovič je pa car... Kangler jih je 50 postavil naenkrat in so ga odnesli, šerif je pa začel z dvema ohišjema, zdej pa počas dodaja... meni nič tebi nič, jih je že enih 30 po najlepšem mestu, pa noben ga še ni odnesel... dokler jih ne bodo začeli betonirati :) tako kot so tega... mogoče bom pa doživel da tud šerifa odnesejo take fore. Samo očitno so zanj tako profitabilne da se jim ne more odreči... briga ga v resnici za hitrost, samo da prteče denar not.
p.s.: zgledam mal nastrojen na te radarje... to je zato, ker sem, če se bo kdo spraševal.
 

BLABLABLA

Guru
28. sep 2007
2.433
855
113
Tale z betonom je zanimiva. Jaz si mislim da pr nas lokalno če ga kdo spipa takoj plato pira prnesem pod štango :cool: .
Drgač imajo pa v Franciji drugo foro, tam imajo talne, pa ruknejo 150l črno vrečo za smeti čez :) , nič ne poškodujejo, sam pač ne slika. Pol pa čez dan uni dol, ponoč pa nazaj haha.
Kot rečeno, rešitev za inkasante (podatek na 24kur na MOLu je slabe 4 mio na leto poberejo od inkasantov)... to bi moralo iti za zdravljenje poškodovancev, direkt vse kazni za prekoračeno hitrost nakazat na poseben državni zdravstveni sklad, pa me zanima kateri od županov bi to sranje še vzdrževal... ampak Jankovič je pa car... Kangler jih je 50 postavil naenkrat in so ga odnesli, šerif je pa začel z dvema ohišjema, zdej pa počas dodaja... meni nič tebi nič, jih je že enih 30 po najlepšem mestu, pa noben ga še ni odnesel... dokler jih ne bodo začeli betonirati :) tako kot so tega... mogoče bom pa doživel da tud šerifa odnesejo take fore. Samo očitno so zanj tako profitabilne da se jim ne more odreči... briga ga v resnici za hitrost, samo da prteče denar not.
p.s.: zgledam mal nastrojen na te radarje... to je zato, ker sem, če se bo kdo spraševal.
Domžale jih bodo inštaliral kar 5 na novo.
 

BLABLABLA

Guru
28. sep 2007
2.433
855
113
domnevam da jih bodo dobro zabetonirali :cool:
Če ti kaj betona ostane od plate...
Hanzi!!!!
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.239
315
83
Županja pravi da ji je žal... boli jo k***c (aja, ga nima), konec leta se bo pohvalila kolk je zaslužila z njimi. Ca-ching...
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
47.319
6.505
113
pri taščici
Če ti kaj betona ostane od plate...
Hanzi!!!!
V selu pri ihanu je bila vceraj samo tabla. Skatle se nisem videl.
Zanimivo da ga niso postavili na naslednjo ravnino proti "farmi", kjer je pred leti marsikdo peljal 100+, na 90 omejitev, zdaj je pa omejitev 50 pa pogosto streljajo. Mogoce zato ker ob cesti res ni cist nobene hise, samo en pregleden dovoz.
Tu kjer pa je radar pa je nekaj staroselcev in priseljenci v jubove hise. Vprašanje ce niso oni zahteval ukrepov za omejitev hitrosti (lezeci, radarji...).
Jaz se ze nekaj casa navajam na vožnjo na tempomat cez Ihan.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
33.481
15.471
113
Takole bom rekel - ne vem kako je z ostalimi lokacijami ampak na Bukovčevi cesti (kjer je omejitev 40km/h) nekateri tako divjajo, da je joj in to je tudi cesta na kateri je nekaj časa nazaj prišlo do smrti v prometni nesreči, kjer se je nekdo vključeval na glavno cesto ter pri tem izsilil (spregledal) ne enega ampak kar dva izstrelka s krepko čez 100km/h.