Se še komu zdi, da telefoni prisluškujejo?

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.036
2.358
113
Namreč že zadnjič se mi je zgodilo, da smo se pogovarjali o neki zadevi, pa vidim čez dve uri oglas za to na FB med posti. Sem si mislil, ziher je naključje.

Danes zjutraj mi na peči prične spuščati odzračevalni lonček in ker sem pač vedel, da ga dobim v lokalni trgovini nisem niti iskal nič po internetu, samo menili smo se doma, da ga grem kupit in očeta sem klical, da sem ga kupil. Vmes sem šel na obisk 120 km stran in sedaj se mi vmes med reklamami na FB pokaže reklama za odzračevalni lonček. Mislim WTF... Aplikaciji sem že pobral pravice za mikrofon, ne vem zakaj jih je sploh imela.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony in Kamele0N

Vadim

Guru
2. jul 2020
3.840
4.952
113
Ja. Na delu smo se pogovarjalo o X firmi, čez čas sem začel dobivati FB reklame od storitev omenjene firme (fizioterapija). Nič, da bi kaj iskal o okrevanju po poškodbah.
 

darkstar66

Guru
1. apr 2013
1.171
673
113
Telefoni ne prisluškujejo. Prisluškujejo ljudje, države, podjetja. Prisluškujejo in sledijo povsod, kjer se da. Vsi, ki lahko In znajo. Vsi.
 
5. avg 2011
1.041
185
63
Okolica Ormoža
Namreč že zadnjič se mi je zgodilo, da smo se pogovarjali o neki zadevi, pa vidim čez dve uri oglas za to na FB med posti. Sem si mislil, ziher je naključje.

Danes zjutraj mi na peči prične spuščati odzračevalni lonček in ker sem pač vedel, da ga dobim v lokalni trgovini nisem niti iskal nič po internetu, samo menili smo se doma, da ga grem kupit in očeta sem klical, da sem ga kupil. Vmes sem šel na obisk 120 km stran in sedaj se mi vmes med reklamami na FB pokaže reklama za odzračevalni lonček. Mislim WTF... Aplikaciji sem že pobral pravice za mikrofon, ne vem zakaj jih je sploh imela
Zakaj je aplikacija imela pravice za mikrofon? Mogoče zato, ker si jih dopustil?
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.755
5.382
113
Prisluškuje ti telefon....

Mel primer ko je stranka zjutraj prinesla nekaj na firmo....in nisva mela "tesnega stika"....samo pozdrav...prevzamem in javimo ko bo...

Popoldne pride iskat isto zadevo in padeva v krajši pogovor....in sva bla dalj časa na "2metra"....

Me čez 10min kolega po vibru vpraša če sem bil kaj v kratkem v xyz lokalu (lokal kamor greva na pivo ponavadi) ...ker mu je 5min nazaj vrglo reklamo za lokal...

Stranka s katero sem se pogovarjal je zaposlena v xyz lokalu....

Google algoritmi.....ocenjujejo tvoje navade...kje se gibljes....skom si bil v stiku...skratka vse :)

In potem jokate pri covid aplikaciji.....a googlu....gmailu...FBju....Instagramu...Amazonu....Ebayu...Aliexpressu ste že vse o sebi povedal....
 

darkstar66

Guru
1. apr 2013
1.171
673
113
Prisluškuje ti telefon....

Mel primer ko je stranka zjutraj prinesla nekaj na firmo....in nisva mela "tesnega stika"....samo pozdrav...prevzamem in javimo ko bo...

Popoldne pride iskat isto zadevo in padeva v krajši pogovor....in sva bla dalj časa na "2metra"....

Me čez 10min kolega po vibru vpraša če sem bil kaj v kratkem v xyz lokalu (lokal kamor greva na pivo ponavadi) ...ker mu je 5min nazaj vrglo reklamo za lokal...

Stranka s katero sem se pogovarjal je zaposlena v xyz lokalu....

Google algoritmi.....ocenjujejo tvoje navade...kje se gibljes....skom si bil v stiku...skratka vse :)

In potem jokate pri covid aplikaciji.....a googlu....gmailu...FBju....Instagramu...Amazonu....Ebayu...Aliexpressu ste že vse o sebi povedal....
Pozabil si še avto, TV …. ni da ni …
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

sad

Guru
24. avg 2007
20.461
9.154
113
Eno vprašanje na to temo. Morda postajam le butast, ampak že parkrat sem sedaj “slišal” ali si domišljal, da mi telefon sam izvede klic. In sicer sem RAZLOČNO slišal tisti zvok, ko zvoni onemu na drugi strani. Fizično preveril telefon in klica ni bilo. Sedaj ali se mi meša ali se ti fantomski klici res dogajajo. Nekako dvomim, da sem tako pomemben, da bi mi CIA prisluškovala :). Telefon: Iphone
In ne, nobenega drugega ni bilo zraven, da bi kdo drug klical.
 
  • Haha
Reactions: sandra

dejan_

Guru
23. maj 2012
2.246
1.886
113
Eno vprašanje na to temo. Morda postajam le butast, ampak že parkrat sem sedaj “slišal” ali si domišljal, da mi telefon sam izvede klic. In sicer sem RAZLOČNO slišal tisti zvok, ko zvoni onemu na drugi strani. Fizično preveril telefon in klica ni bilo. Sedaj ali se mi meša ali se ti fantomski klici res dogajajo. Nekako dvomim, da sem tako pomemben, da bi mi CIA prisluškovala :). Telefon: Iphone
In ne, nobenega drugega ni bilo zraven, da bi kdo drug klical.
Sem mislil da se to samo meni dogaja
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.461
9.154
113
Resno ali se malo hecaš?
Ker jaz sem to dosedaj nekje 10x doživel.
Ko se mi je to dvakrat zgodilo sem pač enostavno odmahnil, fantomski klic pač. Ampak potem ni bilo več tako nedolžno.
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.681
2.473
113
Resno ali se malo hecaš?
Ker jaz sem to dosedaj nekje 10x doživel.
Ko se mi je to dvakrat zgodilo sem pač enostavno odmahnil, fantomski klic pač. Ampak potem ni bilo več tako nedolžno.
tudi jaz imam iphone, in sem to zvonenje slišal že vsaj 20x. nisem niti pomislil, da moj. bom naslednjič pozoren.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.788
6.073
113
Samo so res cepci pri Applu. Delajo skrivne klice, se spravi na skrivaj dvignejo linijo, na zvočnik pa pustijo da se sliši zvok klica. Nesposobneži!
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.788
6.073
113
Android ima po defaultu tole omogočeno. Tako da bi jaz najprej tole izklopil pod zasebnostjo. Nato pa vse appe pregledat in nepotrebnim odtsranit dostopnost do mikrofona, lokacije in fotoaparata.
Ene aplikacije so prav nadležne recimo z lokacijskimi storitvami. Dodajanje upravljanja klime preko wifi, mi enostavno app ni hotel dodat klime dokler nisem vklopil lokacije. Zdaj točno vejo na kerem naslovu je klima montirana.
SmartSelect_20210926-081225_Settings.jpg
 

Fly

Majstr
21. jul 2007
2.574
490
83
Namreč že zadnjič se mi je zgodilo, da smo se pogovarjali o neki zadevi, pa vidim čez dve uri oglas za to na FB med posti. Sem si mislil, ziher je naključje.

Danes zjutraj mi na peči prične spuščati odzračevalni lonček in ker sem pač vedel, da ga dobim v lokalni trgovini nisem niti iskal nič po internetu, samo menili smo se doma, da ga grem kupit in očeta sem klical, da sem ga kupil. Vmes sem šel na obisk 120 km stran in sedaj se mi vmes med reklamami na FB pokaže reklama za odzračevalni lonček. Mislim WTF... Aplikaciji sem že pobral pravice za mikrofon, ne vem zakaj jih je sploh imela.
Lahko da je nekdo drug pri vas nahitro poguglal (iz istega wifija
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N