Video klicanje na android - WTF?

raners

Majstr
4. mar 2008
2.706
365
83
Hej vsem..

Imam eno enostavno vprašanje za Android telefone... In sicer, kako najenostavneje poklicat nekoga iz android na android preko video klica? Čeprav tega nikoli nisem potreboval, si vseeno nisem mislil, da to ni že nekak "vgrajeno" v osnovne funkcije android sistema..

Zadnjič mi je teta rekla, da bi poklicala strica preko video klica, ker je bil v bolnici... Stric ni najbolj vešč teh novejših tehnlogij in sem ji rekel, da naj mi da telefon, ampak tak na hitrco ni bilo nobene "vgrajene" funkcionalnosti tam ko kličeš nekoga.. No, na nek način je vgrajen Duo, ki omogoča video klic, ampak to bi moral najprej omogočit (sprejet pogoje, itd..) na telefonu od strica..

No, in med vikendom smo se vsi vidli in sem omogočil tudi na telefonu od strica Duo, ampak video klicanje preko Duo je "kar nekaj"!?!?! ZELO nezanesljivo delovanje, iz telefona strica nikak ni šlo poklicat tete (kar napisalo je, da teta ne more sprejeti video klica); obratno je delalo... Pa tudi ne vedno.. Potem, če je bil telefon v stanju pripravljenosti (zaklenjen), tudi dostikrat ni delal video klic preko Duo...

Res me čudi, da video klic na android telefonih ne dela že preko aplikacije za klicanje.. Čeprav smo se tam pogovarjali, da je včasih bila ikona za kamero v tej aplikaciji, je sedaj ni več.. Ampak to ne morem trdit, pač večim se nam je zdelo, da je bilo včasih tak...

Pa tudi neke aplikacije nebi rad nameščal (kot Viber ali Zoom), ker sta oba že precej stara in res ne obvladata vseh teh aplikacij in postaneta še bolj zmedena... Pa na vseh teh aplikacijah moraš naret nov račun, itd... Pa spet nek nov vmesnik, itd... Pač za starejše ljudi sama zmeda... ;)

Je kaka rešitev, da enostavno pokličeš nekoga preko aplikacije za klicanje preko video klica? (oba telefona Samsung - stara okoli 1 leto)..
 

jekleni

Guru
1. avg 2007
2.482
816
113
Hoče out of the box.
Pa tudi neke aplikacije nebi rad nameščal (kot Viber ali Zoom), ker sta oba že precej stara in res ne obvladata vseh teh aplikacij in postaneta še bolj zmedena...
Starejši so se privadili, razumem pa, da so posamezniki bolj sitni in da se, če jim podtakne Signal/WhatsApp/Telegram/Meet/Duo/karkoli, s tem zaveže, da bo kriv za vse težave s klici in morda tudi z vsebino,
 

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
da so posamezniki bolj sitni in da se, če jim podtakne Signal/WhatsApp/Telegram/Meet/Duo/karkoli, s tem zaveže, da bo kriv za vse težave s klici in morda tudi z vsebino,
Wtf?

Mimogrede je Facetime enako kot Signal/What'sApp/Telegram/Meet/... ni omrežna rešitev, za katero je spraševal. Ne vem, če to sploh še obstaja. Najbrž že...
 

Borg

Fizikalc
25. jun 2020
494
-540
28
Hej vsem..

Imam eno enostavno vprašanje za Android telefone... In sicer, kako najenostavneje poklicat nekoga iz android na android preko video klica? Čeprav tega nikoli nisem potreboval, si vseeno nisem mislil, da to ni že nekak "vgrajeno" v osnovne funkcije android sistema..

Zadnjič mi je teta rekla, da bi poklicala strica preko video klica, ker je bil v bolnici... Stric ni najbolj vešč teh novejših tehnlogij in sem ji rekel, da naj mi da telefon, ampak tak na hitrco ni bilo nobene "vgrajene" funkcionalnosti tam ko kličeš nekoga.. No, na nek način je vgrajen Duo, ki omogoča video klic, ampak to bi moral najprej omogočit (sprejet pogoje, itd..) na telefonu od strica..

No, in med vikendom smo se vsi vidli in sem omogočil tudi na telefonu od strica Duo, ampak video klicanje preko Duo je "kar nekaj"!?!?! ZELO nezanesljivo delovanje, iz telefona strica nikak ni šlo poklicat tete (kar napisalo je, da teta ne more sprejeti video klica); obratno je delalo... Pa tudi ne vedno.. Potem, če je bil telefon v stanju pripravljenosti (zaklenjen), tudi dostikrat ni delal video klic preko Duo...

Res me čudi, da video klic na android telefonih ne dela že preko aplikacije za klicanje.. Čeprav smo se tam pogovarjali, da je včasih bila ikona za kamero v tej aplikaciji, je sedaj ni več.. Ampak to ne morem trdit, pač večim se nam je zdelo, da je bilo včasih tak...

Pa tudi neke aplikacije nebi rad nameščal (kot Viber ali Zoom), ker sta oba že precej stara in res ne obvladata vseh teh aplikacij in postaneta še bolj zmedena... Pa na vseh teh aplikacijah moraš naret nov račun, itd... Pa spet nek nov vmesnik, itd... Pač za starejše ljudi sama zmeda... ;)

Je kaka rešitev, da enostavno pokličeš nekoga preko aplikacije za klicanje preko video klica? (oba telefona Samsung - stara okoli 1 leto)..
Ne druge rešitve ni, kot da namestiš neko namensko aplikacijo. Če nočeš DUO potem je ena naj enostavnejših Viber posebej za starejše, mlajši uporabljajo že novejše, naprednejše aplikacije :rolleyes:
Ni to neka znanost, posebej ko je nameščeno. Seveda pa je na to treba mislit prej. Če tudi ni neka znanost, da če je stric že v bolnici, da mu to ne bi znal namestit nekdo tam.
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.315
1.339
113
Moj Samsung ima med opcijami za klic tudi video klic, ampak je ta zadeva tako nezanesljiva, ker je odvisna od omrežnega signala, da sem jo uporabljal morda 1x. Viber, whatsapp sta app-a, ki sta najbolj user friendly in največ v uporabi, pa tudi najmanj podakov porabita. Narediš direktno bližnjico na namizje in to je to. Ena ali drugi zna ob slabem signalu avtomatsko reconectat, enostavno preklopiš na govorni klic, kar pri tistih zgornji opciji video klica ni mogoče. Mogoče v nastavitvah edino izklopiš tista opozorila, ki te obveščajo, da se je nek tvoj kontakt iz telefona dodal na viber.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ales85

raners

Majstr
4. mar 2008
2.706
365
83
Heh, pač res mi je čudno, da preprost videoklic ne omogoča že "stock" android... ;) Sem mislil, da sem spregledal kako opcijo, ampak sedaj res vidim, da torej android sam po sebi tega ne omogoča... !?!?!?!?

Glede dodatnih aplikacij... če se prav spomnim, je npr.: pri Viberu mogoče, da te nekdo pokliče preko vibera in je že drugačen uporabniški vmesnik in to je za starejše ljudi zmeda... Stric je tudi šibkega zdravja (in posledično tudi ni ravno "prešerne" volje, če razumete) in potem takemu vse razlagat, kaj se bo vse prikazalo pri viberu (in ostalih), je bolj "mukotrpno"... ;)

No, ok, če bo treba, mu bom pač pokazal, kako deluje viber...

AMPAK ŠE ZDAJ NE RAZUMEM, ZAKAJ TO NA PREPROST NAČIN NE OMOGOČA "STOCK" ANDROID.... :oops1::oops1::oops1:

Pri Viberu ne rabiš nič drugega kot telefonsko številko, ne? Pa viber omogoča bližnjico, da npr.: nekoga direkt video pokličeš?
 

Borg

Fizikalc
25. jun 2020
494
-540
28
Stock android oz. Google ti že ob namestitvi omogoča video klic. Ob namestitvi novega telefona ti ponudi opcijo DUO, s katero se moraš logično strinjat.
Ja:
"Pri Viberu ne rabiš nič drugega kot telefonsko številko, ne? Pa viber omogoča bližnjico, da npr.: nekoga direkt video pokličeš?"
 

jekleni

Guru
1. avg 2007
2.482
816
113

raners

Majstr
4. mar 2008
2.706
365
83
Jest, razumem, kaj hočeš povedat ampak npr.: pri Messegner mislim da moraš imet nek račun (FB ali pač nek mail). In npr.: na Samsung S20 Messenger ni privzeto nameščen (vsaj na mojem ne).. ;)

Glede Duo pa sem že v prvem prispevku napisal, da deluje bolj slabo, vsaj po mojih včerajšnjih izkušnjah... ;) In če uporabnik še ni uporabljal Duo in ne ve, kaj mora kliknit da sprejme te zahteve, potem ga nikakor ne moreš poklicat preko video klica.. To hočem povedat... ;) Pač če nekemu starejšemu rečeš po telefonu: "čuj, odpri Duo aplikacijo in sprejmi pogoje", nebo tega znal naret vsak.. Ti povem iz lastnih izkušenj, da poznam par starejših ljudi, ki tega ne znajo.. ;)

In pač zato mi je čudno, da android ne omogoča video klica že privzeto..
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.340
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Saj sem napisal, da je predpogoj Google racun... enako je pri iPhone, kjer je za Facezime predpogoj Apple racun ... Si skoraj ne znam predstavljati, da ima nekdo smartphone z Androidom pa nima ustvarjenega brezplacnega Google racuna ...

A tole ne deluje >> https://www.lifewire.com/make-video-call-on-android-5096926

ali pa tole >> https://www.carlcare.com/ke/tips-detail/How-to-video-call-on-Android-without-app/

Sicer pa kot so ze drugi napisali... Tudi starejse ljudi se da navadit na eno stvar... le malo dlje casa traja uvajanje :) ... in je treba imeti malo potrpljenja ...
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.340
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
je težko eno tipko pritisnit za vzpostavitev videoklica? al kaj ti dela probleme?

Res je enim tezko pritisnit iz imenika eno tipko :) ...

IMG_8BE45733E03A-1.jpg
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Heh, pač res mi je čudno, da preprost videoklic ne omogoča že "stock" android... ;) Sem mislil, da sem spregledal kako opcijo, ampak sedaj res vidim, da torej android sam po sebi tega ne omogoča... !?!?!?!?

Glede dodatnih aplikacij... če se prav spomnim, je npr.: pri Viberu mogoče, da te nekdo pokliče preko vibera in je že drugačen uporabniški vmesnik in to je za starejše ljudi zmeda... Stric je tudi šibkega zdravja (in posledično tudi ni ravno "prešerne" volje, če razumete) in potem takemu vse razlagat, kaj se bo vse prikazalo pri viberu (in ostalih), je bolj "mukotrpno"... ;)

No, ok, če bo treba, mu bom pač pokazal, kako deluje viber...

AMPAK ŠE ZDAJ NE RAZUMEM, ZAKAJ TO NA PREPROST NAČIN NE OMOGOČA "STOCK" ANDROID.... :oops1::oops1::oops1:

Pri Viberu ne rabiš nič drugega kot telefonsko številko, ne? Pa viber omogoča bližnjico, da npr.: nekoga direkt video pokličeš?
Seveda Android omogoča video klice. Slika je iz zadnjih klicev na Galaxy S21

Screenshot_20220606-203241_Phone.png
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.681
2.475
113
17 minut? si to klical vročo linijo, pa ti je slušni aparat nagajal in je zato trajalo?