Se še komu zdi, da telefoni prisluškujejo?

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.870
5.469
113
No ja....za 60s 70s early 80s kids...je to nepomembno...

Vsi mlajši se pa lahko začnejo spraševat kam bo to vodilo v prihodnosti.

Kdo bo trgoval z njihovimi podatki....bo to vplivalo na njihove kariere...kredit...po kakšni stopnji jih bodo obdavcili pri avtu...hiši... Bodo lahko sploh potovali glede na svoja prepričanja?

Skratka kitajsku sistem korenčka in palice...
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony in igi

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.096
2.448
113
Dejansko gremo počasi proti temu. Jaz sem malo v 80ete in se mi res zdi, da bi recimo današnji otroci lahko imeli resne težave pri npr. pridobivanju kreditov in ustvarjanju normalnega življenja nasploh že zaradi tega, ker bi njihova spletna zgodovina recimo zadnjih 20 let bila na voljo vsem. In na podlagi tega se bojo odločevalci odločali.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

Gamero

Majstr
13. avg 2007
5.020
117
63
okolica mesta
Meni se to dogajalo samo na FBju in se mi potem pojavi oglas. Odkar ga uporabljam preko brskalnika (ne Chrome) na telefonu se mi to ne dogaja :)
 

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Dejansko gremo počasi proti temu. Jaz sem malo v 80ete in se mi res zdi, da bi recimo današnji otroci lahko imeli resne težave pri npr. pridobivanju kreditov in ustvarjanju normalnega življenja nasploh že zaradi tega, ker bi njihova spletna zgodovina recimo zadnjih 20 let bila na voljo vsem. In na podlagi tega se bojo odločevalci odločali.
Kriza je samo v tem da ti bodo filali eno stran medalje. Primer je sedaj propaganda proti cepljenju.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Janez_Krajnski

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.918
8.965
113
EU
Ni propagande proti cepljenju. Država je posnela dokumentarni film, ki propagira prav cepljenje.
 
Prisluškuje ti telefon....

Mel primer ko je stranka zjutraj prinesla nekaj na firmo....in nisva mela "tesnega stika"....samo pozdrav...prevzamem in javimo ko bo...

Popoldne pride iskat isto zadevo in padeva v krajši pogovor....in sva bla dalj časa na "2metra"....

Me čez 10min kolega po vibru vpraša če sem bil kaj v kratkem v xyz lokalu (lokal kamor greva na pivo ponavadi) ...ker mu je 5min nazaj vrglo reklamo za lokal...

Stranka s katero sem se pogovarjal je zaposlena v xyz lokalu....

Google algoritmi.....ocenjujejo tvoje navade...kje se gibljes....skom si bil v stiku...skratka vse :)

In potem jokate pri covid aplikaciji.....a googlu....gmailu...FBju....Instagramu...Amazonu....Ebayu...Aliexpressu ste že vse o sebi povedal....

smo, smo...alterju pa še mau več...mu bolj zaupamo kr je naš, domač
 

cappy

Guru
8. apr 2010
8.154
4.482
113
evo včeraj gledam enga modela na yt ki raziskuje nek res remote delno zapuščen plac v rusiji.
danes boljša polovica dobi predlagano na fb (jaz sicer gledal na yt) točno ta kraj.
nje te zadeve res res ne zanimajo in ni šans da bi sama kaj podobnega iskala.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.856
388
83
Berem to temo spodaj. Čez 5min odprem instagram, prvo reklama za parne postaje. To je preveč očitno o_O :eek:

 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

Fly

Majstr
21. jul 2007
2.583
493
83
Sem se danes spomnil na to temo. Prej greva s tamalim v trgovino (smo na hrvaskem, so odprte :) ) in vidiva novo kio sorento. Me vpraša ker avto je to in mu mal razlagam po poti do stanovanja, ene 3 minute. Pridem not in dobim notification od googla “do you want to discover new kia sorento?”. Googlal ni noben v teh parih minutah
 
  • Haha
Reactions: Janez_Krajnski

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.096
2.448
113
Sem se danes spomnil na to temo. Prej greva s tamalim v trgovino (smo na hrvaskem, so odprte :) ) in vidiva novo kio sorento. Me vpraša ker avto je to in mu mal razlagam po poti do stanovanja, ene 3 minute. Pridem not in dobim notification od googla “do you want to discover new kia sorento?”. Googlal ni noben v teh parih minutah
Priznali itak ne bojo, zagotovo pa to nekaj navrže pri oglaševanju.
 
  • Haha
Reactions: shift

tomi

Guru
1. sep 2007
17.955
9.095
113
39
MB
Kdo bi naj kaj priznal? Tos aplikacij ki jih uporabljas je treba prebrat, saj ti vse pise :D
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.747
2.032
113
za šankom
Sem se danes spomnil na to temo. Prej greva s tamalim v trgovino (smo na hrvaskem, so odprte :) ) in vidiva novo kio sorento. Me vpraša ker avto je to in mu mal razlagam po poti do stanovanja, ene 3 minute. Pridem not in dobim notification od googla “do you want to discover new kia sorento?”. Googlal ni noben v teh parih minutah
a to da maš pa google asistan vklopljen in dejansko posluša real time ti pa nbi prebilo?
 

Fly

Majstr
21. jul 2007
2.583
493
83
Narobe si me zastopil, se ne pritožujem, povem kot zanimivost ;)