Se še komu zdi, da telefoni prisluškujejo?

5. avg 2011
1.041
185
63
Okolica Ormoža
Seveda, pošiljajo kakj jedo, kje so. So pač egotripi. Ampak da se doma z ženo pogovarjama o Ančki Malajner, če je še živa in kje zdaj živi in 5 minut za tem vidim predlog na FB za prijateljstvo. Kaj pa vem... težko me kdo prepriča v obratno, da so mikrofoni izklopljeni.
No, to pa že malce meji na fobijo. Napravi si dodatno stikalo za izklop mikrofona. Ali pa ga enostavno izpuli...
 
  • Wow
Reactions: MrDaco

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.004
113
Kočevska
kot sem pisal, preberi tos, pa pridi pol nazaj pametovat,

tile dve vrstici kopirani od ne vem kod, ne povesta nič.
Ti dve vrstici sem skopiral iz linka, ki si ga sam objavil. Očitno ne prebiraš tistega kar lepiš. Ne bom bral nobenih tosev, ker razen googla ne uporabljam nobene od teh aplikacij. Lahko pa ti objaviš, kaj groznega zbirajo, ker očitno vse prebereš, razen tistega, kar linkaš.
 
  • Haha
Reactions: tomi

sixpower

Guru
22. sep 2011
2.912
2.366
113
Lublana
Obišči stran
Kaj pa to? Morda gre za čisto naključje ampak vseeno je precej nenavadno.
Kakšen mesec nazaj v službi s sodelavcem sediva v pisarni in debata nanese na njegovo željo po nakupu starega Citroena CX in se malo pogovarjava o teh Citroenih. Na njegovem telefonu še pokaže nekaj fotk teh Citroenov. On ima pametni telefon, jaz pa ne. Imam samo navaden GSM. V glavnem po nekih 10 minutah zaključiva debato. Dobro uro kasneje zaključim službo in se odpravim domov kjer prižgem svoj domači PC. Začnem malo brskati po Facebooku, ki mi takoj predlaga neko skupino ljubiteljev Citroenov CX in še neko stran z deli...WTF!? A je to možno? Naj povem še to, da sodelavec nima FB profila, jaz pa nikoli ampak res nikoli nisem brskal za Citroeni, prav tako nikoli prej ali kasneje nisem več dobil nobenih predlogov za kakšne Citroenove strani. Noro naključje?
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.782
6.067
113
Sliši se kot naklučje. Samo kater model telefona pa imaš da ni smart?
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.782
6.067
113
Evo. V soboto sem si z obutim Crocsom zvil gleženj. Danes v službi pri kafeju razlagam, da se mi je že drugič ali tretjič v življenju zgodilo da sem si zvil gleženj z hebenim crocsom. Sledila je debata in šimfanje čez to znamko ter izmenjava izkušenj.
No zdaj odprem FB in tole:
 

Priponke

  • SmartSelect_20230206_213854_Facebook.jpg
    SmartSelect_20230206_213854_Facebook.jpg
    504,7 KB · Ogledi: 82
  • Haha
Reactions: msenjur

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.782
6.067
113
Naj me kdo prepriča da to ni res. Ker reklama za crocse se 6. Februarja ne pojavlja z namenom it na morje.
 
  • Wow
Reactions: Hanzi

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.344
1.716
113
Kaj pa to? Morda gre za čisto naključje ampak vseeno je precej nenavadno.
Kakšen mesec nazaj v službi s sodelavcem sediva v pisarni in debata nanese na njegovo željo po nakupu starega Citroena CX in se malo pogovarjava o teh Citroenih. Na njegovem telefonu še pokaže nekaj fotk teh Citroenov. On ima pametni telefon, jaz pa ne. Imam samo navaden GSM. V glavnem po nekih 10 minutah zaključiva debato. Dobro uro kasneje zaključim službo in se odpravim domov kjer prižgem svoj domači PC. Začnem malo brskati po Facebooku, ki mi takoj predlaga neko skupino ljubiteljev Citroenov CX in še neko stran z deli...WTF!? A je to možno? Naj povem še to, da sodelavec nima FB profila, jaz pa nikoli ampak res nikoli nisem brskal za Citroeni, prav tako nikoli prej ali kasneje nisem več dobil nobenih predlogov za kakšne Citroenove strani. Noro naključje?

Kaj tu ni jasno. S potrjenim citroenovcem sta bila skupaj in v istem omrežju. S tem je tvoj telefon (ni rabil priluškovat) poflagal kot nekoga ki ljubi citroene. S priklopom v domači WIFI je so pa vse naprave v njem dobile nalogo, da to znanje zmonetizirajo. Sploh ni tako zapleteno.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.346
248
113
no, jest nimam teh izkusenj. ker ko sem v bifeju imam telefon vedno na mizi, sanku. in ko pridem domov, ni nobenih ekstra oglasov, pa vemo, da za mizo veckrat cel svet resimo in obdelamo.

se mi pa pojavljajo na fb oglasi, ki sem jih prej iskal z googlom. to je pa zasluga piskotkov, verjamem.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Janez_Krajnski

damirj

Guru
9. maj 2012
4.769
2.019
113
Kaj pa to? Morda gre za čisto naključje ampak vseeno je precej nenavadno.
Kakšen mesec nazaj v službi s sodelavcem sediva v pisarni in debata nanese na njegovo željo po nakupu starega Citroena CX in se malo pogovarjava o teh Citroenih. Na njegovem telefonu še pokaže nekaj fotk teh Citroenov. On ima pametni telefon, jaz pa ne. Imam samo navaden GSM. V glavnem po nekih 10 minutah zaključiva debato. Dobro uro kasneje zaključim službo in se odpravim domov kjer prižgem svoj domači PC. Začnem malo brskati po Facebooku, ki mi takoj predlaga neko skupino ljubiteljev Citroenov CX in še neko stran z deli...WTF!? A je to možno? Naj povem še to, da sodelavec nima FB profila, jaz pa nikoli ampak res nikoli nisem brskal za Citroeni, prav tako nikoli prej ali kasneje nisem več dobil nobenih predlogov za kakšne Citroenove strani. Noro naključje?

Itak ima tvoj kolega google account za telefon (gmail sigurno), hkrati je s tem istim accountom še vpisan v chrome, pa ti si med nejgovimi kontakti in ti tudi uporabljaš ggogle account (za gmail) in isto v chrome vpisan s tem accountom. Pri google že zdavnaj vejo, da tičita skupaj in gledata slike takšne in drugačne.
 

map

Guru
6. jul 2008
7.779
1.919
113
najrajš na babi
Ko bi le toliko naključij blo na loteriji. Bi nekateri 1x na mesec sedmico zadel

V gostilni imam tudi jest telefon skoz na mizi, pa še ni reklame za laško pivo pokazal.
 

Tenforest

Majstr
3. sep 2007
5.633
489
83
41
povsod malo
Meni je začelo kazat reklame za nosečniške vitamine pa to...
Nič jasno. Iskal nisem miljonziljon procent. Ne rabim pa to je toliko specifično, da ni šans da bi jaz pomotoma iskal.
Včeraj pa ena jamra, da ima pomanjkanje vitaminov zdaj ko je noseča.
Itak sem seštel 1+1 da posluša moj Huvajvej P30 in gugl.
 
  • Haha
Reactions: Janez_Krajnski