Se bo mogoče končno kaj premaknilo? 125ccm z B kategorijo

Gox

1.200. registrirani uporabnik
24. sep 2007
1.978
69
48
44
www.citroenar.com
Kolega (poštar po poklicu) je sedaj opravil 6h vožnje. (vozil 2x po 3h nek 125ccm motor avtošole in v dveh dneh imel vpisano v izpit. On je v avtošoli dobil info da je ta paket 300€, paket vožnje 7h (izpit, zdravniški, komisija) pa 700€.

Zakaj ne polni A ... motorja ne mislim imet. Imam že 4 avte (od tega dva oldtimerja) in dva skuterja. S 50ccm skuterji cca 80.000km prevoženih. Sam ta novejši Liberty 50 iget4T, bi zamenjal za eno 125ccm varianto. Da gre vsaj 90km/h. Sem pa vsak vikend čez mejo, tako da rabim veljavnost tudi v tujini. Ja leta pa mam že za neomejeno A ...dobrih 42
 

urby20

Majstr
14. jul 2010
3.038
321
83
Goriska
Kolega (poštar po poklicu) je sedaj opravil 6h vožnje. (vozil 2x po 3h nek 125ccm motor avtošole in v dveh dneh imel vpisano v izpit. On je v avtošoli dobil info da je ta paket 300€, paket vožnje 7h (izpit, zdravniški, komisija) pa 700€.

Zakaj ne polni A ... motorja ne mislim imet. Imam že 4 avte (od tega dva oldtimerja) in dva skuterja. S 50ccm skuterji cca 80.000km prevoženih. Sam ta novejši Liberty 50 iget4T, bi zamenjal za eno 125ccm varianto. Da gre vsaj 90km/h. Sem pa vsak vikend čez mejo, tako da rabim veljavnost tudi v tujini. Ja leta pa mam že za neomejeno A ...dobrih 42
Sej kolk pa je cena za polni A?

Če že greš nekaj zares raje naredi polno, ne veš kaj te prime čez čas, za nas "softiče" pa je dovolj 6 ur pa prav tako gremo čez mejo, samo ustavit te ne smejo ali bohnedaj biti udeležen v prometni nesreči ;)
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.931
5.207
113
Zakaj ne polni A ... motorja ne mislim imet.
Če je res taka "mala" razlika v ceni, da se ti splača vzet polni A. Kolko gledam okoli 900€ so vožnje brez ostalih zadev.
Saj nerabiš vozit motorja. Se boš pa z 250-300 kubičnim skuterjem dosti bolje vozil kot z 125. Pa še izbiro maš večjo.
 
19. jul 2007
2.769
1.495
113
Torej ti ostane samo polni A. Koda 125 velja le v Sloveniji.
Nov zakon prinaša dve poti, kako priti do dovoljenja za kategorijo A1. Prva, lažja in manj zahtevna, določa, da lahko vsak, ki že ima izpit za avto in ni mladi voznik, opravi najmanj šest ur vožnje in nato pridobi posebno kodo. To mu bodo vpisali na upravni enoti in bo označevala vozniško dovoljenje za kategorijo A1. Dovoljenje bo veljalo le za vožnjo po Sloveniji.

Druga možnost, ki za predpogoj prav tako zahteva vozniško dovoljenje (in pogoj, da nisi mladi voznik), pa ima nekaj več stopenj. Kandidat bo moral opraviti zdravniški pregled, se udeležiti teoretičnega izpita (tečaj na avtošoli ni obvezen), nato odpeljati najmanj sedem ur vožnje, na koncu pa bo sledil še izpit. Razlika od prve možnosti je ta, da bo
vozniško dovoljenje, opravljeno po drugi možnosti, veljalo tudi v tujini in ne le pri nas.
 

alcazar

Pripravnik
3. sep 2007
871
12
18
Slovenia
Če je res taka "mala" razlika v ceni, da se ti splača vzet polni A. Kolko gledam okoli 900€ so vožnje brez ostalih zadev.
Saj nerabiš vozit motorja. Se boš pa z 250-300 kubičnim skuterjem dosti bolje vozil kot z 125. Pa še izbiro maš večjo.

Obe varianti sta A1 (do 125), razlika je samo ta, da druga varianta velja tudi za tujino.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.242
4.737
113
Ti dve možnosti nista niti približno enako zahtevni, kljub podobnemu številu ur, ker sta vmes dva izpita, ki ju kar nek del ljudi ne bo opravil z levo roko.
Neverjetno, ampak sedaj poznam že kar nekaj mladincev, ki denimo celo dokaj uspešno študirajo na nekih faksih (ne sicer prav resnih) in so imeli več poskusov, da so (ali še niso) sploh opravili teoretični del vozniškega izpita. Tu se mi poraja vprašanje, ali je CPP danes tako težak izpit, ali pa so nekateri naši faksi postali podobni osnovni šoli. Verjetno druga varianta.
 

urby20

Majstr
14. jul 2010
3.038
321
83
Goriska
Jaz sem naredil tistihi 6 ur zgolj za SLO, ker točno vem, da se drugje ne bom vozil in mi je brezveze dajati 300€ več za polni A1.

Na Tajskem(kjer btw prevozim več km z mopedom kot pri nas) pa mi tako ali tako ne velja, tudi če tukaj ne naredim polnega.

Cpp-je bi pa pomoje tudi iz prve naredil, tako kot sem pred mnogimi leti za avto, ko se jih rešil brez napake v 10 min in so vsi zijali vame, ko sem že končal, nato me je komisiija poklicala nazaj noter in so mi samo čestitali, medtem ko so bili še vsi ostali v strahu za testi ;)
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.977
5.399
113
Pred mnogimi leti nismo imeli vprašanj tipa kaj (vse) so naloge motornega olja....

Kolega mehanik po duši dobil minus pike ker ni od vseh možnih abc odgovorov obkrožil da motorno olje med drugim tudi tesni :D

Btw tudi jaszt vse to delal iz prve....pač kar te zanima....
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.562
9.267
113
ja, neumno do amena vse skupaj ratalo...pa ne samo tu, na vseh področjih...
otroci zdaj delajo kolesarksi izpit, podobno ko za motor, izpiti online in kižišča, in ne vem kaj še...ok otrokom zabavno... pa potem sliko in izkaznice in ta ke fore...

res ne vem kako smo preživeli pred 20 , 30 leti...dol po bregu gre vse zagotovo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Ytbnd in Kamele0N
19. jul 2007
2.769
1.495
113
Glede na to da so padale različne številke, kakšne so potem povprečne cene dandanes v AŠ za celoten paket:
A1 (do 125) Slo (6 ur)
A1 (do 125) mednarodno (CPP + 7 ur + izpitna)
A (polni) (tečaj + CPP + 20 ur + izpitna)
 
  • Všeč mi je
Reactions: NeBluzi

luka51

Guru
16. avg 2007
13.931
5.207
113
ja, neumno do amena vse skupaj ratalo...pa ne samo tu, na vseh področjih...
otroci zdaj delajo kolesarksi izpit, podobno ko za motor, izpiti online in kižišča, in ne vem kaj še...ok otrokom zabavno... pa potem sliko in izkaznice in ta ke fore...

res ne vem kako smo preživeli pred 20 , 30 leti...dol po bregu gre vse zagotovo.
Ja no včasih smo pa polo peš reševali. Pa vseeno smo meli izkaznico....
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.931
5.207
113
Evo zaj je pa preteklo že nekaj časa. Skuterje ste že verjetno vsi dobili :)
Kak ste kaj zadovoljni?
Jaz lahko zdaj po 1500km na PCX-ju rečem, da je Mp3 Yourban kanta napram temu. PCX dosti bolj udobn, lepše se pelje (se 100 kil majn kr pozna). Če potegnem črto sem od PCX-a dosti majn pričakoval kot sem dobil. Je pa še vedno en kaj pa če v meni :) Glede na to, da je bil najprej v planu NMAX.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Mirc4u2c in urby20

Mirc4u2c

Pripravnik
19. okt 2019
103
20
18
Eni še vedno čakamo na svoj motor :) Suzuki GsX S125. Ce kdo ve kje se dobijo ali narocijo naj pove. Imam narocene na vec mestih. Novembra bi naj bili.. No to so rekli tudi za september hehe.
 

urby20

Majstr
14. jul 2010
3.038
321
83
Goriska
Evo zaj je pa preteklo že nekaj časa. Skuterje ste že verjetno vsi dobili :)
Kak ste kaj zadovoljni?
Jaz lahko zdaj po 1500km na PCX-ju rečem, da je Mp3 Yourban kanta napram temu. PCX dosti bolj udobn, lepše se pelje (se 100 kil majn kr pozna). Če potegnem črto sem od PCX-a dosti majn pričakoval kot sem dobil. Je pa še vedno en kaj pa če v meni :) Glede na to, da je bil najprej v planu NMAX.
Dobro si jih naklepal glede na to, da si ga dobil kar nekaj mesecev za mano, moj jih ima 723 prevoženih km in že dober mesec počiva v garaži (ja skoraj nič ga ne uporabljam), sem veliko na enduro bajku :)

Mi je pa N-max boljši (bolj udoben) od PCX-a (ga imam na Tajskem).

Sem pa dobil ponudb za mojega n-maxa že olala brez da bi kje sploh oglaševal, najboljša je bila 4k€.

Samo mi je tale skuterček kar pri srcu in mi ga ni za prodajti.