Samsung TV 37D6000 in višje

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
No, pol pa povej, da je skrivnost, ne pa z nekimi marketinškimi samohvalami...
wink-1.gif
 

bpfc

Majstr
12. sep 2008
1.896
55
63
Citat:
Uporabnik MAKY_ pravi:
odgovor na tvoje vprašanje konkurenca išče že dalj časa... samsung razvija, ostali pa kopirajo...
Mislim, da to ne drži, in da imajo vsi zelo močen razvojni oddelek. Če samo pogledaš LCD displeje, je naprimer Sony šel čisto svojo pot z njihovim RGB osvetlevanjem ozadja, ki verjetno omogoča pri novem TVeju res odlično sliko. Toda poznano je, da imajo modre LEDice veliko krajšo dobo delovanja kot rdeča in zelene in vprašanje kakšna bo njihova slika po par letih delovanja. LG je prvi začel z NanoLED tehnologijo osvetlevanja celotnega ozadja. Tudi pasivna očala od LGeja za 3D, so neka prednost. Pri razvoju Smart TV so šli vsak svojo pot.
 

Zefram

Zelenc'
22. avg 2011
7
0
1
Še nekaj glede aplikacij: Te je možno zalaufati tudi na BluRay playerjih. Se pravi da če kupim televizijo za nemški trg in nanjo priklopim samsung smart bluray player za slovenski trg (recimo BD-D5500), bi na njem morale delati tudi slovenske aplikacije?
 

lalan

Pripravnik
12. maj 2008
895
0
16
Zanima me glede predvajanja slik preko wifi iz računalnika. V mapi Moje slike imam za caa 10giga slik. Ali bo npr D6530 to predvajal ali pa so kakšni zadržki ( dolgo nalaganje ipd?)
Hvala za pomoč...
 

MAKY_

Fizikalc
10. nov 2007
1.199
2
38
Obišči stran
Citat:
Uporabnik Zefram pravi:
Še nekaj glede aplikacij: Te je možno zalaufati tudi na BluRay playerjih. Se pravi da če kupim televizijo za nemški trg in nanjo priklopim samsung smart bluray player za slovenski trg (recimo BD-D5500), bi na njem morale delati tudi slovenske aplikacije?
da. vendar so nekatere aplikacije omejene tudi samo za TV sprejemnike.
 

MAKY_

Fizikalc
10. nov 2007
1.199
2
38
Obišči stran
Citat:
Uporabnik lalan pravi:
Zanima me glede predvajanja slik preko wifi iz računalnika. V mapi Moje slike imam za caa 10giga slik. Ali bo npr D6530 to predvajal ali pa so kakšni zadržki ( dolgo nalaganje ipd?)
Hvala za pomoč...
ne bi smelo biti problema. prvič lahko malo dalj išče ker dela index datoteko.

edit: sem se še nekaj spomnil: omejitev je 1000 datotek na mapo... bom pa točno preveril....
 
Nazadnje urejeno:

Sniper

Fizikalc
24. jul 2007
169
34
28
Citat:
Uporabnik MAKY_ pravi:
Citat:
Uporabnik lalan pravi:
Zanima me glede predvajanja slik preko wifi iz računalnika. V mapi Moje slike imam za caa 10giga slik. Ali bo npr D6530 to predvajal ali pa so kakšni zadržki ( dolgo nalaganje ipd?)
Hvala za pomoč...
ne bi smelo biti problema. prvič lahko malo dalj išče ker dela index datoteko.

edit: sem se še nekaj spomnil: omejitev je 1000 datotek na mapo... bom pa točno preveril....

Predvajanje preko wifi sicer dela brez problema, sprobano na mojem ue46d6530 samo je pa iskanje datotek na začetku ko ustvarja index zelo dolgo (13GB slik, cca 3h). Tudi ko dodaš nove slike v mapo na računalnik, sinhronizacija z tv traja nekaj časa. Ko so enkrat v seznamu je pregledovanje hitro, brez dolgih časov nalaganja. Če sem odkrit je sicer bolje če slike vržeš na usb in vključiš v tv, ker je hitreje, ni treba čakati sinhronizacije mape.
MAKY, kako je sploh z sinhronizacijo map? Tv to stalno preverja? Je odvisno od računalnika, povezave? Se da sprožiti ročno? Dogaja se da kakšnega filma ni na seznamu v tv še kakšen dan po downloadu. Malo zoprno, potegneš dol kakšno nadaljevanko pa jo preko wifi lahko gledaš šele naslednji dan.
bonk.gif
 

Teslo

Zelenc'
31. jan 2008
12
0
1
Od včeraj sem ponosen lastnik UE40d7000SLXXH. Odločil sem se torej za SLO model, dokupil 5 letno garancijo in to je to. Prvi vtisi so fantastični, saj zaenkrat vse dela lepo. Tu in tam se mi le brez razloga prekine povezava z internetom (prek UTP kabla - optika Siol). Preizkusil sem že nekaj aplikacij. Youtube in Vimeo sta zares kul, tudi nekaj igric je zanimivih, seveda pa nestrpno čakamo napovedane SLO aplikacije. Maky, obveščaj nas še naprej...
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Točno tako !
cheer.gif


Sam sem vprašal Sharp, zakaj je prenehal z izdelavo(!) svojih full led backlight panel v seriji quattron ( 4 LED barve )?

Odgovor; predraga izdelava, ne pokrijejo stroškov...vsaj tak odgovor je bil od avstrijskih predstavnikov, ki btw pokrivajo tudi slovenski trg.

Na vprašanje, kako tv pri sedanjih edge led kontrolira piksel, pa nisem dobil (zadovoljivega) odgovora...

Govori se o neki matrici, zrcalca, vendar žal je to zaenkrat še nepreverjena informacija.
 

bpfc

Majstr
12. sep 2008
1.896
55
63
Ali ne moreš uporabit tipkovnice od mobilca, ali dokupiti original Samsungovo telekomando s tipkovnico?
 

Mr_NO

Majstr
18. avg 2007
1.371
246
63
Hja, sedaj uporabljam tv mobilca vendar pa je tako nerooooodno da je joj.
Stvarčici, ki ju je maky predlagal pa sta zeeelooo fejst. Bom kar počakal.
 

bpfc

Majstr
12. sep 2008
1.896
55
63
Ni mi poznano, kako se uporablja mobilec pri Samsungu. Pri LGeju mobilec deluje kot miška od računalnika, kar se mi zdi zelo praktično. Imaš več možnosti uporabe, tako lahko uporabiš qwerty tastaturo, ki se odpre na TVeju in praktično vse upravljaš z eno tipko mobilca, ali pa druga možnost, uporaba qwerty tastature od mobilca.
 

bpfc

Majstr
12. sep 2008
1.896
55
63
Ne vem, kaj to misliš pod "priljubljene", samo, kolikor je meni poznano, ( če se motim, naj me nekdo popravi), ti DLNA povezava s PCejem omogoča dostop do teh vsebin in je nesmiselno karkoli kopirati na TV.
 

lalan

Pripravnik
12. maj 2008
895
0
16
Mislim da bi priljubljene od brskalnika na PC prenesel na "priljubljene" od brskalnika smart TV.
 

Zefram

Zelenc'
22. avg 2011
7
0
1
A kdo slučajno ve kako se med gledanjem enega videa preskoči na naslednjega?

Sicer greš lahko fasf forward do konca ampak če je film dolg je to kar zamudno. Druga opcija pa je zamudna že sama po sebi:
stop in premik na naslednji film.

Sem rešil zadevo, če bo še kdo imel podobne probleme:
Če držiš tipko fast forward dovolj dolgo, player preskoči na naslednji video. (in podobno je z rewind tipko)
 
Nazadnje urejeno: