Otroci in kultura na plažah

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.285
3.689
113
davorinm.wordpress.com
Ta dopust si bom zapomnil kot dopust, ki me je 90% prepričal, da nočem imet otrok. Najprej psa, pa bomo potem videli.

Sva šla na eno plažo...vse lepo in prav (Senj)...začne se nabirat folk...veliko družin z otroci. Vse ok..., me ne motijo otroci. Ampak kako so to eni otroci nevzgojeni! Nisem mogel verjet!

a) 4 bratje v starosti 5-10 let so se 5 ur neprestano drli ko srake, skakali, špricali...do onemoglosti. Pa ne mislim malo. Predstavljajte si situacijo, ko po 5 minutah postaneš čisto živčen. Starši NIČ. Ostali na plažah v bližini zavijajo z očmi....starši nič. Skače mimo tvoje glave, DERE se ko največja budala....čist nevzgojeni. Klicala sva jih "gargameli", ker so bili vsi suhcani in s kljukastim nosom. Po poreklu hrvati.

b) 5 kolegov v starosti 8 - 14 let so neprestano skakali v vodo 5 ur in se drli ko jesiharji ter špricali folk v njihovi okolici. Dretje se je slišalo več kot 100 metrov stran.

c) Ker nama je presedalo takšno nesproščujoče vzdušje, sva se odpravila 20 km stran na eno manj poseljeno plažo, kjer so tudi ježi, sicer pa zelo lepo plažo.Vse ok, vse kul....naenkrat se pojavijo 4-je otroci stari 8-12 let, ki so iznašli novo igro. Kdo se lahko glasneje dere. Dobesedno. Najprej se je zadrl en, potem drug, potem tretji, in prvi in drugi in tretji...in tako naprej. Sva popizdila, ker je bilo to spet ravno 10 metrov od naju in sva šla pešaka 200 metrov stran, kjer je bil bolj mir.

d) Sva šla na turistično agencijo vprašat, kje je MIR na plaži...in so nama rekli, 5 km stran...parkiraš in plezaš po zelo strmih štengah dol. Težje dostopno, res se namatraš...ampak na prvi pogled se izplača. "privat plaža" široka kakih 20 metrov...na njej skupaj z nama manj kot 10 ljudi. Od tega ena češka družina s tremi otroci starimi 7-10 let. En se je 4 ure neprestano drl "mama, ata" po češko...s piskajočim glasom, dokler ni po 4-ih urah fotr popizdil, pa mu rekel naj se že enkrt neha dret. Pomagalo je kakih 10 minut. Dva sta našla plac 20 cm za mojo brisačo in začela brcat in metat kamne okol moje glave in se dret ko jesiharja. Sem mu spustil ubijalski pogled in rekel "ALO! STOP DOING THAT", pa sta čudno pogledala. Potem so začeli pakirati in so se vsi trije drli ko zmešani (pa še enkrat ne govorim o klasičnem otroškem dretju, ampak kot da te kdo iz kože daje) in si nisem mogel pomagat, pa sem pogledal mamo in si zamašil ušesa (ker ne znam češko).... Mama me je nesrečno - žalostno z utrujenim pogledom pogledala, češ....nočejo dati miru, nimam kaj. Se mi je še mama zasmilila.


Glavna poanta je to. Kako eni starši lahko pustijo, da njihovi otroci motijo uživanje 50 bližnjih na plaži. Kako so lahko ostali otroci lepo pridni, se režijo, magari derejo, ampak ne motijo ostalih? Pomojem ni problem v otrocih, ampak starših. Otrok dela kar mu paše, starš pa je tisti, ki mu določi meje. Neke meje pa morajo biti. Saj nisi doma, ampak si zunaj v javnosti...na očeh desetine ljudi, ki so se prišli "odmarat na plažo".

Vem, da me bojo požrli kakšni novopečeni starši zdaj....ampak to bi morali videti in slišati. Ni bilo normalno.


Zdaj pa iščem katere pasme psa bi si kupila s punco.
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Kupi psa, ki bo čimbolj lajal, da jim vrneš milo za žajfo.

Sicer pa se strinjam s tabo, otroci so ko podivjani huligani. Kakšni bodo šele otroci teh otrok? Bodo kar z nožem letali po plaži in se šli igro kdo pikne več ljudi (in dobi sladoled za nagrado)?

Sicer pa bi lahko bilo v interesu turističnih krajev, da imajo čuvaje, ki opozorijo starše, da se otroci neprimerno obnašajo. Čeprav po drugi strani pa... po katerem zakonu lahko sankcioniraš dretje otrok? Zagotovo po nobenem, vsaj v dnevnem času ne. Pa še javni kraj je plaža.
 

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
Ker vidim da te moti lajež, kupi večjega psa, mali terierji lajajo ko [censored]

na plaža-problem:

mene tudi to ful moti. makes me wanna pay 4 Kempinski beach (al kaj je že una v Portorožu, za 35€ na dan maš mir)

za terapijo predlagam vsakodnevni sprehod po hodniku random OŠ med glavnim odmorom
grin1.gif
 
Nazadnje urejeno:

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.982
5.406
113
Temu se reče permisivna vzgoja otrok
bonk.gif



Marš u piiiii bum tras.....a ti je zdei jasno da se ne dere če ti 3x rečem
evil.gif
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.661
258
113
ja, mene tud ful motijo taki nevzgojeni otroci. se bolj pa njihovi starši, k mirno debatirajo naprej, medtem ko se okolica zgraža. Sej razumem - oni so navajeni dretja, in ga verjetno sploh ne slišijo.

Je pa to tud stvar vzgoje. Sej veste - nič batin, nobene brce, nobene ostre besede, in potem smo tam, kjer smo sedaj. Če ga boš v javnosti okoli ušes, te bojo drugi dali iz kože, če ga ne umiriš, te pa tok grdo gledajo, da je bolje, da čimprej sparkiraš in greš. Kaj zdej narest? doma pa tud ne more bit mulc cel mesec zaprt... Treba je tako učinkovito vzgojo nazaj uvest in je. Mene vem, da so učili, da se v javnosti in nasploh sploh ne dere, kaj pa danes mulce učijo pa ne vem...

aja sony: drugače pa sožalje za uničen dopust.
roza.gif
 
Nazadnje urejeno:

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Citat:
Uporabnik msenjur pravi:kaj pa danes mulce učijo pa ne vem...
Verjetno nič.
Doma se s starši itak ne vidijo (dopoldan šiht, popoldan/ponoči pa mularija okoli hodi), v šoli pa je baje še hujše.

Upam, da se motim...
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.336
953
113
Titograd
Sori, samo za tistega ki brcne otroka (če že to prištevaš k "vzgoji") ni drugega ko šamar da si zobe išče okoli sebe
stupid-1.gif


Sicer pa tudi mene motijo nevzgojeni otroci. Če so samo razigrani, ni blema, tudi jaz sem bil majhen in vem da nisem bil pri miru kot bubica ker enostavno nisem mogel biti. Bolj kot na plaži pa me taki froci motijo v kaki restavraciji..... tam pa bi jih lahko s starši vred zabrisal ven, majkemi
bonk.gif
red mora biti, froci morajo vedeti v vsakem trenutku, da so starši glavni in pika. Enakovredni so lahko, ko razmišljajo približno odraslo.
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.285
3.689
113
davorinm.wordpress.com
Citat:
Uporabnik msenjur pravi:
jaja sony: drugače pa sožalje za uničen dopust.
roza.gif

SAj ni bil čisto uničen. Prva dva dneva pa totalno. Sem šele tretji dan videl, zakaj se z mojo skoz pričkava...ko sva bila tretji dan na bolj mirni plaži, sva se super razumela..., prva dva dneva, ko sva bila ob teh ubitačnih otrocih, pa sva se skoz prcala.
grin1.gif
Ni čudno, če sva se skoraj cel cajt na plaži pogovarjala samo to "pa [censored] men ni jasno, kako starši pustijo...a je teb jasno? Lej spet se dere ko budala, fotr se pa smeji....lej tisto mirno mlado družino, ki zmajuje z glavo, prav vidi se, da jih neverjetno motijo..." ipd..ipd...


Zvečer je blo pa dostkrat: "Piiiizda je vročeeeee....še dobr, da je not klima".
grin1.gif



Naslednjič, ko grem na dopust mi je to prioriteta. Zagotovljen mir. Oz. vsaj, da si ga sam lahko zagotovim.
 

Tenforest

Guru
3. sep 2007
5.665
503
113
41
povsod malo
Man podobno izkušnjo grupa 10 otrok vseh narodov vsi nekaj kričali in nabijali žogo med kopalce jaz sem jo v glavo dobil 3 in potem se mi še v glavo reži.
Sodu je pa izbilo dno, ko so moji punci hoteli slečt kopalke
jezen.gif
punca zacvili in vidim te podgane ušive kako ji odvezuje štrikec na bikinikah. Tamalga sm tolk klofnu, da sem se ustašu, da sem ga ubil ker ga je res odneslo stran in niti ni pisnil ampak potem se je začel dret ko nor in aaaa dere se čez celo plažo pet minut je bil mir nakar prinori grupa fotrov.
Še dobro da sem jih videl čez celo plažo in sva bla prpravljena malo smo se skregal potem je pa na srečo prišla policija
cheer.gif
vse je opozorila in popisala.
Drug dan sva se izpisala iz kampa in šla drugam.
Hrvaška Krf
 

Tahudfirbc

Pripravnik
3. maj 2010
304
0
16
Za mizo
Kot prvič tujih otrok nimaš za kloftat, če bi mojga bi klofal po računalniku lahko samo še z nosom.Je pa tako če tvoja samo cvili, če ji mulček hoče odvezati kopalke, naj mu ona eno stisne.Ker če ne zna v takem primeru narediti reda, ga tudi pri svojih otrocih ne bo mogla
aplauz.gif

Za vse ki jim pa gre dretje na živce obstajajo posebna hotelska naselja v katera otrokom in mladini ni dovoljen vstop, sam da te ne bo kakšen penzjoner butal s palčko v rebra ker imaš brisačo 10 centi preveč proti njegovi mareli
evil.gif
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.243
4.741
113
Žalostno, da se danes ženska ne zna ubraniti pred otrokom, ki ji odvezuje kopalke in mora to storiti hrabri vitez
bonk.gif
. Kako bo taka vzgajala svoje otroke?
Sicer pa, dokler sem bil brez otrok, sem bil toliko sposoben, da sem našel plažo, kjer ni bilo 100 metrov okrog nobenega. Mene bolj moti tisti brrrr, bruuuumm nekje v daljavi, ki se mu bolj težko skriješ.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.982
5.406
113
Pa svaka vam čast......pa kdo je vas učil vzgoje v mladih letih......jaz sem vedno vedel zakaj sm jih fasal! In prov je tko......

Da začne tamal starejšim kopalke dol vlečt.....kam pa pridemo...pa da je pol fotr še pamtn......
bonk.gif


K pr sosedih......mamo na vikendici šupo k ma streho tko da lah na eni strani najo stopš...pol pa teren pada in nakonc je 2m višine....sosedovi mulčki pa skos po njej plezat....

Fotr to zagledu...valda tamalga dol napodu....ne zarad strehe ampak k bi tm dol padu bi se ubil....

in jovo na novo 5x.......mt od tamalga pa skos iz sosednje verande ( 5m stran) Rok pejt dol...nesmeš tm plezat......rok kaj sm ti rekla dol pejt......noooo rok a se nisva zmenila da greš dol....pol ure jokanja iz une verande....a nč...

Fotru dopizdi gre ke uzadi do šupe pa stera tamalga dol pa nardi red.....in valda k je tamaumu hrbet obrnu mu je tamau kamn mim glave vrgu....
bonk.gif


Sam reku.....e da bi bil moj otrok bi letu za tem kamnom pa ga pobral u zraku
evil.gif
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.567
5.542
113
Citat:
Uporabnik ynos pravi:
Vem, da me bojo požrli kakšni novopečeni starši zdaj....ampak to bi morali videti in slišati. Ni bilo normalno.
To je postalo nekaj običajnega. Enkrat pojdi med malico pogledat v kakšno osnovno šolo.

Problemi se sedaj tudi ne rešujejo več na roditeljskih sestankih med starši in učiteljem, temveč neposredno s pritožbami ravnatelju (naj odpusti učitelja/učiteljico) in dopisi na ministrstvo za šolstvo (zahteve po inšpekcijskih pregledih).

Že generacija Y je bila izziv (tudi za delodajalce), generacija Z pa je še bolj problematična.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.982
5.406
113
Sem imel 1x priliko poslušat debato sodelavk mam je ena prpodvala eno sceno ene mame iz roditeljskega..........katastrofa.......1 tamau uzel domov yogurt od malce k ga ni pojedu.....in valda ga pozabu u torbi 2 dni....valda se mu je polil po zvezkih
smile-1.gif


In na roditeljskem ta mama nardila celo sceno kako učiteljce dovoljujejo da otroc s sabo uzemajo hrano k jo ne pojejo....
bonk.gif


In rezultat je bil....od sedaj naprej vsi na šoli plačujejo polno malico...tud če jo 3/4 ne morjo pojest...gre pač v smeti v šolski kuhni....katastrofa straši...

Pričakujejo da bo šola prevzela vzgojo namest njih k se jim ne da...a napumpal so ga pa lohk
 
Nazadnje urejeno:

Tenforest

Guru
3. sep 2007
5.665
503
113
41
povsod malo
A vesta kaj
10.gif

Boli mene lulek moji punci ne bo nihče razen mene odvezoval kopalk. Še pri trojčku jo jest slačim.
Pa teli mulci so non stop delali probleme na plaži in pred šotori s tisto balon žogo.
Povsod jih je bilo dost razen v vodi.
bonk.gif
 

Tjasa

Fizikalc
10. dec 2007
4.403
0
36
Drgač nevem, zakaj se napiše YOGURT in ne jogurt, ampak nima veze, sej tud js ne pišem knjižno niti pravilno slovensko...

- A ne bi blo mogoče fino, da starši vzamejo otroku torbico ko pride iz šole in skupaj pregledata snov ki jo ima za predelat in domače naloge?? (Vsaj nekje do 3. razreda???) Pa potem bi se tudi jogurt našel prej kot v dveh dneh pomoje...
 

DJ_Beat

Dacar
23. jul 2007
4.203
2
38
40
Trzic
luka.rener.info
Zakaj ravno Rok?
confused-1.gif


Drugace mi gre pa tudi na "organ". Lani, ko sva sla z mojo na dopust (s sotorom), sva imela same blesave sosede. Cehe, kjer sta mulca cele dneve nabijala tiste kroglice na strikcih, nizozemce, s tremi otroki in prijatelji s se tremi.. ni bilo ravno miru. Dve okoli uses, da bi bil mir.
 

djpiky

Pripravnik
21. feb 2008
370
5
18
Mene so tako učili, da ko me je stari samo pogledal sem dal mir, tepen nisem bil nikoli. Vzgoja res ni več vzgoja, kolk jaz čujem fačaki u 3 razredu učitlce za rit grabjo.