Otroci in kultura na plažah

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Obstaja zelo preprosta rešitev, pa še otroka imaš lahko. Ne hodi na hrvaško na morje. Itak gredo tja, stereotipno, samo familije. Pojdi na avijon v malenkost bolj oddaljene deželice, kjer boš bolje postrežen, videl lepše plaže pa še mir boš/sta/ste imeli !
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.955
1.839
113
pa ne v visoki sezoni. če greš malo prej ali malo kasneje, imaš prazni plaž precej več
 

Tjasa

Fizikalc
10. dec 2007
4.403
0
36
Okej, offtopic ampak dej 8888 reč, da to s kompotom ni res k drugač se bom pohcala od smeha
hysterical-1.gif


Sicer pa Kameleon, veš da se tvoje kajle niti ne spomnem tko da evo rožica tud zate, tud men si imaginarno simpatičen
roza.gif


Jaz bi lahko marsikaj povedala o tem, kako je, če ŽIVIŠ zraven nevzgojenih otrok (3 in 5 let) ker so pri sosedih stalno v varstvu. Začnejo se DRET ob 7h zjutraj, ne znajo se normalno menit, njuna babica se dere nazaj nanju ko kej narobe delata (itak vse kar delata, je narobe), ko se umažeta (bog ne daj da se otrok umaže, res), ko tečeta (ne tečt ker bosta padla), skratka vsakih 10 minut je nekaj. Oddahnemo si šele okoli 11h ko ju da spat, potem pa sledi živžav spet okoli 16h... Pa jaz resno ne vem, s kje otrokom razne grde besede, mislm to reče kakšno da je še mene sram da sem sploh slišala, dočim se njuna stara mama samo smeje in doda; a si jezen kaj? Ejjjjjj, pa da moj otrok reče kej takega, mu bom predavala magari pol ure, da bo dojel da se takih besed ne govori.. In ko pošlje staro mamo v p*m* (dobesedno) ali k* (resno) mu ona reče; No no, ne bit tak...Sej si moj-moj. In gre delat svoje delo. Ne vidiš da bi jim kdaj kej prebrala, da bi otroka kej risala, se kej pametnega menili ali karkoli pač... Samo božje dretje in jokanje, ko drug drugega tolčeta...
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.491
2.841
113
v lokalni ostariji
torej kdo izmed pametnjakovičev tukaj ima otroke?


aha ok par, tisti so ali tiho ali ne pametujejo...


ynos: ko greš na dopust se pozanimaj kakšna klientela je tam... če so to družine s malimi otroci jebat ga... me zanima kako si ti čičal na plaži tiho, bral sveto pismo (Ali koran) in se 1x na dan za 5 min skopal... ja pa jade... isto si laufal, se drl... seveda nisi vedel da je to karkoli narobe ker: fotr je pil pivo v bifeju, mat je spala... sedaj pa bi ti v močno turističnem placu rad imel popolni mir...

veš, če se otroci igrajo na žalost to kdaj pa kdaj počnejo tudi naglas...

nekaj drugega pa je metanje kamenja, odvezovanje (slačenje) kopalk, rezanje... to pa ne odobravam...

dokler pa se otroci igrajo (jebat ga če naglas) pa nimaš kaj...
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.455
4.987
113
Citat:
Uporabnik stieber pravi:Torej je kriva ženska, ker se ni ustrezno branila????? Kam pridemo s tako logiko, pa raje ne pišem...
Odrasel se mora znati pred otrokom sam ubraniti. Taka je moja logika... Nauk za otroka v tej zgodbi je bil: ženski lahko narediš, kar hočeš, samo paziti moraš, da ni moškega zraven.
Moji ženi je jasno, da če ima ona problem z najinimi otroci (ali mogoče s katerimi drugimi), jih naj sama reši. Alergičen sem nato, da bi "kaznovalno" politiko, če je potrebna, prelagala na mene.
Sem videl že kar nekaj situacij, ko starši niso zmogli otrok. Npr.: pri ortopedu v porodnišnici mlada sestra opazuje mamo, kako otroka široko povija. In trimesečni mulc nadvlada mamo z brcanjem. Potem pa sestra pristopi, prijem z eno roko, pritisk nog z drugo in v hipu je bil povit. Mamo pa ostro pogleda in reče: "dojenček pa menda ni močnejši od vas".
Nekoč na morju sem videl mamo, ki je imela triletnega otroka, ki jo je sukal okrog prsta kakor je hotel. In potem me je en dan kar iznenada objokana vprašala: kako pa vi lahko tri obvladate.
Kaj pa človek doživi na roditeljskih sestankih, pa raje nebi. Kake domislice sproducirajo mame (običajno) edinčkov, samo da otrokom ne bi bilo nič potrebno... Ministrstvo pa jim pritrjuje in izumlja pojme: otroku prijazna šola, ukinja splošni uspeh itd... Starši se ne zavedajo, da ne morejo biti otroku samo prijatelj, temveč so mu tudi MEJA in PRAVILO! Otrok pa ni igrača in lastnina, temveč je nov ČLOVEK.

Rezime: na morju se žanje, kar se na celini seje
smile-1.gif
.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.455
4.987
113
Citat:
Uporabnik bansh28 pravi:nič otrok !!! Raje psa !!! Pa bo mir ....
Pameten odgovor. Potem obstaja upanje, da bo takih kot ti manj
cheer.gif
.

P.S.: Brez zamere, ampak tvoje razmišljanje ni ok. Če bi se ljudje na daleč izognili vsakemu problemu, ki je z nekim pojavom, potem bi izumrli, še kolesa ne bi nihče izumil, kaj šele avto, ker bi bilo pretežko...
 

turbobitch

Lesna Goba
5. dec 2007
23.014
1.233
113
42
Ma sej bolj je problem v preventivi kot kurativi. Zanimivo je da jst ko sm bil majhen niti nisem pomislil da bi se drl al pa metal kamne v druge froce in podobne fore. Niti nikol nisem bil kregan niti tepen, ker pač ni bilo nobenega razloga da bi bil. Samo upam lahko da bodo moji froci takšni kot sm bil jaz. Če otroka vzgojiš z ljubeznijo in strpnostjo nebi smel imati problemov. Da ne govorim o kkšnih igračah, ki so totalno bedne. Moji otroci nebodo imeli nobene puške-igrače. Jst je nikoli nism imel in prav je tako
 
I

Izbrisan uporabnik #488

"Palčki" na plažah so svojevrsten problem, a predvsem zaradi staršev, ki jih ne znajo vzgajat. Enako je tudi po lokalih, restavracijah, kjer nevzgojena drhal teka in se dere ter moti ostale goste, ki drago plačajo obrok.

Dokler palčki niso vzgojeni in ne ubogajo na besedo staršev, nimajo kaj iskati na javnih površinah, ker še niso pripravljeni = so nevzgojeni.

Kaznovati pa bi bilo potrebno tudi starše.
 

AJVAR

Pripravnik
11. okt 2007
351
0
16
Obišči stran
Ti kar kupi psa, potem se ne boš smel več nikjer kopat....

En primer iz zadnjega izleta na hrvaško morje cca. 4 leta nazaj.

Pridemo na plažo z mojo in psom si dobimo plac v miru, nakar malo za nami pride babica in dedek z 2 otroki in se postavi cca 15m stran... Mi normalno gremo v vodo in pes za nami (ma itak ni neki plavalec gre v pa noter, traja cca 30s) nakar prinori baka in popizdi, da pes se že ne bo kopla v morju zraven otrok... mi uvidevni kot smo, sicer popizdeni pa vendar, se umaknemo na obalo psa privežemo in gremo zaplavat. Ko plavamo nazaj vidim nekaj kar je zgladalo kot drek, ki je plavalo na vodi, pogledam proti mulcu in ga vidim kako serje v morje (je zgledalo kakor točen sladoled), baka pa mu pomaga. Meni se je samo zabliskalo
10.gif
, sem jih napiszdu in šel, seveda pa sem bil jaz čuden v njihovih očeh.... (otok pašman). Tako da s psom ti ne bo nič boljše....
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.455
4.987
113
Da bi psa kopal na plaži, kjer so ljudje, si jaz ne bi upal (sicer nimam psa). Čeprav sam nimam pomislekov, da bi plaval s tujim cuckom. Tudi higiena mi ni problem, ker gotovo se človek več bolezni naleze od drugega človeka kot od psa.
O odraslih, ki otroka učijo s....i v morje pa ne bi komentiral, ker ni kaj povedati.
 

leprotto

Fizikalc
22. jul 2007
1.587
1
38
www.dlvkos.si
Citat:
Uporabnik AJVAR pravi:
Ko plavamo nazaj vidim nekaj kar je zgladalo kot drek, ki je plavalo na vodi, pogledam proti mulcu in ga vidim kako serje v morje (je zgledalo kakor točen sladoled), baka pa mu pomaga. Meni se je samo zabliskalo
10.gif
, sem jih napiszdu in šel, seveda pa sem bil jaz čuden v njihovih očeh.... (otok pašman). Tako da s psom ti ne bo nič boljše....

Hahahaha, ta je prav tipična. To mi je bilo vedno ful zanimivo, kako ljudje veselo zraven tebe opravljajo vse potrebe, pes se pa ne sme zraven kopat. Ful zanimivo mi je tudi to, kako se ljudje radi kopajo okoli zasidranih čolnov.
evil.gif
Drugače pa ima Hrvaška toliko plaž, kjer si popolnoma sam, da je res neumno, da se sparkiraš nekam, kjer je že kdo drug. Pač ne izbereš Paga in podobnih destinacij. Vsekakor se na otokih, sploh tistih manj turističnih, najde cel kup lepih kotičkov, kjer si lahko sam, res pa je, da se je treba tja pripeljat po kolesih ali po vodi.
 

AJVAR

Pripravnik
11. okt 2007
351
0
16
Obišči stran
Saj smo bili sami, ma ne dolgo, meni se pa ravno ne da palamudit cel dan okoli.... Ratalo je tako, da se pes kopa zdaj v rekah in jezerih in mi gremo na morje turčija, zda, karibi... samo preko kolepe ne več dokler se stanje ne izboljša....
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.455
4.987
113
Citat:
Uporabnik AJVAR pravi:... samo preko kolepe ne več dokler se stanje ne izboljša....
Na čudake in bedake boš naletel povsod po svetu. Samo vprašanje časa in trenutka.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.955
1.839
113
sploh pa je zanimivo kak se kdo ***** če je cucek v vodi, da pa se kopa z iztrebki celega naselja, pa gladko vsi pozabijo. hrvati namreč enačijo pojem "kanalizacija" in "jadransko morje"
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.946
9.609
113
Lool, kaj to berem. Ne boš imel frocov, ker so ti eni froci na plaži pokvarili dopust.
hysterical-1.gif

Hkrati pa zraven napišeš, da je bilo še več ostalih frocov, kateri so bili ''nevidni''.
Torej je očitno problem pri starših in ne frocih. Pač greš do staršev in jih prosiš, če lahko umirijo froce. To je pa to. Žal imajo isto pravico kot ti biti na plaži. In če ti pol ne bo kaj všeč se spokaj drugam.
priden.gif


Sicer pa, pes ni tako slaba ideja za test, vendar sta tukaj dva problema. Če ne bo šlo, bo živalca trpela na polno in če misliš, da te pes pripravi na otroka se motiš.
evil.gif
 

Maci

Fizikalc
18. jan 2010
2.989
0
36
ksz

tudi mene zelo motijo nevzgojeni otroci še bolj pa starši, ki nič ne naredijo... starš je tisti, ki bi moral bit uvideven, do ostalih ljudi in ne dopustiti, da njegov otrok moti druge ljudi, ampak te se ponavadi še smejijo svojim sončkom.

zadnjič z mojim sediva na hitri kavi, med nakupovanjem, in za mano sedita moški in ženska z malo punčko, staro recimo 4 leta. tamala vztrajno tuli da hoče smetano in zraven z nogami nabija lesen rob klopi, na kateri je sedela in je znotraj votla, zelo tečen zvok, potem se začne še dret ker ni dobila smetane, starša pa ubereta taktiko "ignor". to lahko počneta doma, ne pa v polnem lokalu ljudi. sem se obrnila in ji povedala, da je početje njenega otroka zelo moteče zame in verjetno še za marsikoga drugega... hitro za tem so vstali in šli, še nekaj je godrnjala zraven.

zelo rada imam otroke, še rajši pa starše, ki so uvidevni do okolice in ki znajo svojega sončka tudi na pravi način umirit in se pogovort z njim, saj vsak otrok razume, kaj se mu govori, če pa noče razumet pa je za to spet kriv starš.

in razumem da so družine z otroci tudi na počitnicah in se otroci igrajo na plaži, ampak zakaj morajo motiti celo plažo s svojim dretjem? tudi drugi ljudje pridejo na dopust, torej si odpočit in se dat na off. tudi jaz sem bila majhna, ko sem bila cela poletja na morju in sem imela družbo otrok, ampak smo se igrali tako da nismo nikogar motili.... zato tisti, ki je (sem preletela na hitro temo in ne vem kdo je napisal) napisal, če je bil on kot otrok tiho na plaži in bral knjigo... mi smo imeli kot mali otroci rešpekt pred starši in smo se znali lepo igrat, to zdaj pa je samo divjanje in agresija... in najbolje da se drugi odmikajo, da lahko sončki delajo kar hočejo.. ker so pač le otroci
bonk.gif
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.946
9.609
113
En rahel problem je nastal pri vzgoji. Včasih enostavno ne moreš z besedami doseči nič. Če pa ta malemu v javnosti napopaš eno vzgojno po riti si takoj surovež, itd.. Dobiš takoj x zgroženih ali pa očitujočih pogledov, nekateri pa že skoraj policijo vrtijo na mobilcu.

Sam se spomnim, kako sem včasih dobil kakšno čez rit, če sem bil preveč ''tečen'' in parkratno verbalno opozorilo ni pomagalo, pa mi danes čisto nič ne manjka in sem potem imel rešpekt pred zadevami, za katere so me ''disciplinirali''.

Sicer je pa ena druga varijanta še boljša, vendar žal bi jo jaz izvajal zgolj v krajih, kjer me ne poznajo
grin1.gif
. Jo pa doma.
Se mi ta mala vrže po tleh in se nekaj cmeri, se vržem zraven nje in se še bolj na glas cmerim. Dve sekundi in je pokonci in tiho, zraven pa vidiš kako iz oči veje besedilo: WTF ta norc dela na tleh, to je ja moja naloga.
grin1.gif

V domači trgovini ali pa lokalu si pa tega ne upam izvest, ker bi potem verjetno imel prepovedan vstop naslednjič.
grin1.gif
 

Maci

Fizikalc
18. jan 2010
2.989
0
36
Citat:
Uporabnik sad pravi:

Se mi ta mala vrže po tleh in se nekaj cmeri, se vržem zraven nje in se še bolj na glas cmerim. Dve sekundi in je pokonci in tiho, zraven pa vidiš kako iz oči veje besedilo: WTF ta norc dela na tleh, to je ja moja naloga.
grin1.gif

hysterical-1.gif