Samsung TV 37D6000 in višje

Klimanakup

Zelenc'
23. jun 2011
29
0
1
Zdravo po prebiranju foruma sem ugotovil, da ste NEKATERI sručkoti in bom potem takem, kar tukaj zastavil vprašanje.
Stvar je sledeča: odločil sem se da bom vzel Samsunga zaradi dizajna, saj mi LG preveč plastično zgleda druge firme nisem toliko gledal. Poleg tega ima po defaoltu vrtljiv podstavek (ne mislim ga dati na steno) in je cel nekako steklen, kar se mi sovpada z mizico na kateri bo in s črnim steklenim regalom.

1.Torej kot je že iz naslova razvidno sem se odločil za velikost 37 oz. 94 cm (zanima me samo, če seveda ima gdo doma kakega s temi podstavki in 37 inčnega, da mi pove koliko cm je od spodnjega roba podstavka do zgornjega roba TV-ja, da slučajno ne zagrabim prehitro in ne bo pasal v regal).

2. Zanimam se med modeli 600, 6200, 6300 in 6500
Torej kakšne so prednosti na katere se splača gledati in na katere ne.
-Vsi so 200+Hz (neketeri pravte da vse kar je več od 100 oz. 200 itak ne vidimo)
-Smart TV imajo vsi
-D6000 NIMA DBV-S-ja (to je za optiko in s tem manj kablovja in boljša slika načeloma, kajneda?)
-Vsi modelno leto 2011
-Vsi imajo USB, HDMI, ethernet
-Vsi DTS 2.0 Kaj sploh je to?
-Vsi full HD
- Nimam pojma katere formate podpirajo in če kateremu kaj fali
-Med prvim in zadnji cca. 200 do 800€ razlike (665-880€;)

3. Ponudniki (vaše izkušnje in priporočila)
-Mediamarket
-Makspro
-Electronics for you (najcenejši, samo v avstriji, kako je s pošto in sigurnostjo da dobiš izdelek domov)

4. Če ima gdo kako drugo varianto ali ceneje naj napiše tukaj ali na ZS
nahrung002.gif



V naprej se zahvaljujem za vsako dobro informacijo in pouk
evil.gif
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
- 100, 200 Hz - to je odvisno od izdelka samega. Številka sama ne pove dosti.
- DVB-S - to je za satelitsko
- DTS je format zapisa zvoka. Uporablja se na nekaterih DVD in BluRay-ih, ter kopijah filmov
 

Tku

Pripravnik
20. nov 2007
598
0
16
Tiha voda
Citat:
Uporabnik Klimanakup pravi:
1.Torej kot je že iz naslova razvidno sem se odločil za velikost 37 oz. 94 cm (zanima me samo, če seveda ima gdo doma kakega s temi podstavki in 37 inčnega, da mi pove koliko cm je od spodnjega roba podstavka do zgornjega roba TV-ja, da slučajno ne zagrabim prehitro in ne bo pasal v regal).

Klik. Toliko, kot je napisano na sliki.

Citat:
Uporabnik Klimanakup pravi:
- Nimam pojma katere formate podpirajo in če kateremu kaj fali

Podpira mnogo formatov, so našteti na zgornji povezavi. Vedno se sicer lahko najde kakšna težavica (zvok, podnapisi), vendar na splošno noben TV ne podpira več. Npr. filmčke, ki jih naredim s fotoaparatom, moram preimenovati končnico v mp4, da jih prikazuje.

Citat:
Uporabnik Klimanakup pravi:
-Mediamarket

Kupil, odnesel in doma priklopil. Edino med prvomajskimi prazniki so zabušavali brez obvestila.
 

Klimanakup

Zelenc'
23. jun 2011
29
0
1
Kaj pa je točno ethernet? Klasični internet na TV-ju?

Koliko so pa kaj poštnine iz Nemčije za 15kg blago?

Glede da so spremenili razmerje pri boljših modelih, bi mi prišel v redu tudi 40 inčen.
 
Nazadnje urejeno:

MAKY_

Fizikalc
10. nov 2007
1.199
2
38
Obišči stran
na hitro glavne razlike med D6000 in D6530: (naštel bom tisto, kar ima D6530 bolje)
-3d: +2D v 3D pretvorba
-internetni brskalnik
-tanjši okvir
-400 hz
-vgrajen wifi
-dvb-s tuner


je pa treba vzeti v zakup, da v kolikor bo vzel TV ki ni delan za slovenski trg ti slovenske aplikacije (za slovenske storitve) ne bodo delovale.
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Citat:
Uporabnik Klimanakup pravi:
Kaj pa je točno ethernet? Klasični internet na TV-ju?

Koliko so pa kaj poštnine iz Nemčije za 15kg blago?

Glede da so spremenili razmerje pri boljših modelih, bi mi prišel v redu tudi 40 inčen.


In za koliko je v nemčiji ceneje?
smirk-1.gif
 

Greg795

Zelenc'
28. jun 2011
3
0
1
Citat:
Uporabnik MAKY_ pravi:
na hitro glavne razlike med D6000 in D6530: (naštel bom tisto, kar ima D6530 bolje)
-3d: +2D v 3D pretvorba
-internetni brskalnik
-tanjši okvir
-400 hz
-vgrajen wifi
-dvb-s tuner


je pa treba vzeti v zakup, da v kolikor bo vzel TV ki ni delan za slovenski trg ti slovenske aplikacije (za slovenske storitve) ne bodo delovale.


Koliko in kakšne pa so te slovenske aplikacije?
Sam namreč gledam, da bi vzel tole:
ue46d6770 - predvidevam, da je iz Nemčije
Se zaradi slovenskih aplikacij splača preplačati TV in ostati še brez 3D očal?
confused-1.gif
 

Klimanakup

Zelenc'
23. jun 2011
29
0
1
Citat:
Uporabnik Simon_Vi pravi:
Citat:
Uporabnik Klimanakup pravi:
Kaj pa je točno ethernet? Klasični internet na TV-ju?

Koliko so pa kaj poštnine iz Nemčije za 15kg blago?


Glede da so spremenili razmerje pri boljših modelih, bi mi prišel v redu tudi 40 inčen.


In za koliko je v nemčiji ceneje?
smirk-1.gif

Model 40D6500 je pod 800€ (770€) za 40 inčenga v sloveniji povsod čez 1100 in + v electronics4you na .at (ne .si) je 865
 

MAKY_

Fizikalc
10. nov 2007
1.199
2
38
Obišči stran
Citat:
Uporabnik Greg795 pravi:
Citat:
Uporabnik MAKY_ pravi:
na hitro glavne razlike med D6000 in D6530: (naštel bom tisto, kar ima D6530 bolje)
-3d: +2D v 3D pretvorba
-internetni brskalnik
-tanjši okvir
-400 hz
-vgrajen wifi
-dvb-s tuner


je pa treba vzeti v zakup, da v kolikor bo vzel TV ki ni delan za slovenski trg ti slovenske aplikacije (za slovenske storitve) ne bodo delovale.


Koliko in kakšne pa so te slovenske aplikacije?
Sam namreč gledam, da bi vzel tole:
ue46d6770 - predvidevam, da je iz Nemčije
Se zaradi slovenskih aplikacij splača preplačati TV in ostati še brez 3D očal?
confused-1.gif
aplikacije še prihajajo, katere točno bodo pa žal ne smem povedati. bodo pa to uporabne aplikacije in ne le prevedene že obstoječe aplikacije za slovenske storitve in podjetja. cilj je do konca leta imeti 10 slovenskih aplikacij.
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
10 slovenskih aplikacij, do konca leta, v naši mali deželici? Saj jih še nemci nimajo toliko?

Kako se to menite, s kom, s ProPlusom?
smile-1.gif
 

MAKY_

Fizikalc
10. nov 2007
1.199
2
38
Obišči stran
bo treba še malo počakat za uradne informacije...

btw: nemci imajo sedaj 11 aplikacij že zunaj ali pred odobritvijo, do konca leta je cilj novih 20....
 

MAKY_

Fizikalc
10. nov 2007
1.199
2
38
Obišči stran
ja in ne. vse aplikacije bodo razvite iz 0 in ne bodo povzete po drugih aplikacijah, prav tako pa bo za par aplikacij par rešitev narejenih na novo.

dokler ni tik pred izdajo ali dokler ni komande, da se lahko objavi kdo kaj dela, bo pač skrivnost...
 

bpfc

Majstr
12. sep 2008
1.865
57
63
Citat:
Uporabnik MAKY_ pravi:

je pa treba vzeti v zakup, da v kolikor bo vzel TV ki ni delan za slovenski trg ti slovenske aplikacije (za slovenske storitve) ne bodo delovale.

Ne razumem, zakaj naprimer , če bi kupil D6530 v Nemčiji, ali v Avstriji slovenske aplikacije nebi delovale?
 

roCkY

Majstr
2. sep 2007
2.472
362
83
To politiko je s stališča končnega kupca precej težko razumeti. Po eni strani promoviranje globlizacije po drugi omejitve za lokalne trge in seveda lokalno omejene garanciije. Interesi so pač različni in zaenkrat nekatere(kar večina) multinacionalke zadeve lokalno omejujejo. Verjetno precej dražje prodajajo artikle na manjše kot na večje trge. Še malenkost večja trgovska marža in razlika v ceni je enormna.

So pa ti dodatki na ekranih precej slabo uporabni. Le malo zadev, kar sem uspel videti je uporabnih. Daleč najboljša varianta je PC ob ekranu.