Samsung TV 37D6000 in višje

MAKY_

Fizikalc
10. nov 2007
1.199
2
38
Obišči stran
Citat:
Uporabnik roCkY pravi:
To politiko je s stališča končnega kupca precej težko razumeti. Po eni strani promoviranje globlizacije po drugi omejitve za lokalne trge in seveda lokalno omejene garanciije. Interesi so pač različni in zaenkrat nekatere(kar večina) multinacionalke zadeve lokalno omejujejo. Verjetno precej dražje prodajajo artikle na manjše kot na večje trge. Še malenkost večja trgovska marža in razlika v ceni je enormna.

So pa ti dodatki na ekranih precej slabo uporabni. Le malo zadev, kar sem uspel videti je uporabnih. Daleč najboljša varianta je PC ob ekranu.
pri samsungu so globalne in lokalne aplikacije. Globalne so tiste aplikacije, ki se načeloma tičejo vseh uporabnikov, lokalne pa so omejene običajno na države, kar je dobra in slaba stvar. Npr v nemčiji bi bil prenos aplikacije gazeta de la sport skoraj ničen, v italiji pa enako za bild.de...
 

bpfc

Majstr
12. sep 2008
1.873
61
63
Citat:
Uporabnik roCkY pravi:
So pa ti dodatki na ekranih precej slabo uporabni. Le malo zadev, kar sem uspel videti je uporabnih. Daleč najboljša varianta je PC ob ekranu.
Jaz pa mislim, da bodo ti appsi, ki jih nudi SmartTV zelo uporabna zadeva. Tako da kombinacija z računalnikom ne bo prišla kaj dosti v poštev. Se mi zdi, da ima v ta namen najboljšo rešitev LG z njihovo izvirno telekomando.
 

Klimanakup

Zelenc'
23. jun 2011
29
0
1
Je možno prek USB-ja predvajati Blue Ray filme?
Pa ne mislim predvalanik na cd, kateri je priključen na USB vhod.
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Predvaja *.Mkv fajle, kar je zadovoljivo za HD in full HD vsebine...če boš priklapljal disk, ga obvezno(!) priklopi na USB1, saj ima le na tem priklopu dovolj napajanja za disk.

Še nekaj...kaj dejansko iščeš od televizorja oz. kaj pričakuješ od njega? Upam, da ga ne kupuješ samo na podlagi tehničnih podatkov...?
 
Nazadnje urejeno:

Klimanakup

Zelenc'
23. jun 2011
29
0
1
Ne ne kupujem na podlagi SAMO na podlagi tehničnih.
Želje so bile 200 Hz, predvajanje čim večih formatov (da ne bi slučajno gdaj hotel kaj gledati in bi ugotovil, da pač teh formatov pač ne podpira), ustrezno velikost z vrtljivim podstavkom saj bo šel na steno (in ugotovil sem da imam lahko večji TV saj je podstavek tukaj pri Samsungu zelo majhen in razmerje je bilo spremenjeno). Glavno mi je bil pa kljub vsemu dizajn (glede na to da je soba po mojem mnenju zelo stilsko opremljena in plastika od kakega LG pač ne bi pasala notri, lanski model Samsunga C mi pa niti ni toliko vizualno všeč).
Edina stvar zaradi katere bom vzel po vsej verjetnosti 6500 in ne 6000 je ker ima DBV-S in internet.
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Par zadev je treba povedat;

6000 je 200 Hz CMR...na kratko... za gibanje je "samo" 100 Hz, oz dve umetni sliki na frame ( 6500 je 400 hz CMR, kar je teoretično 200 Hz za gibanje...)
6300/6500 sta glede tega občutno boljša

Glede podpore formatov je treba priznati, Samsung je the king
smile-1.gif


vrtljivi podstavek je argument če je tv na mizi, v regalu...na steno gre televizor BREZ podstavka ?! Stensko konzolo moraš dokupit .

Philips od serije 8000 naprej, ki so btw tudi zelo všečni na pogled imajo talno gibljivo konzolo, ki se jo uporabi tudi za stensko konzolo. Odpade strošek stenske konzole...

Dizajn oziroma kaj je všečno je subjektivna stvar

Drugače so pa to zadeve, ki ti jih mora povedati dober trgovec, ali pa svetovalec, kot se sedaj bolj strokovno reče... zato pa so tam.
 

Klimanakup

Zelenc'
23. jun 2011
29
0
1
Da TV bo na atekleni mizi, kar se sklada s Samsungovim stekelnim dizajnom tako podstavka kot da je steklo do roba in neverjetno tanek kar ga vizualno še bolj elegantega in večjega naredi. Podobnega Philipsa ima pa oče (brez ambilight) in mi vizualno ne sede preveč. Mi dosti bolje vizualno odgovarjajo kakšne plazme a je zelo težko dobiti majhne.
Kakor si pa rekel je vizualnost subjektivna stvar in verjamem da se zgodi da je komu ta Samsung za katerega sem se zagrel,pravzaprav grd.

Da samo redko se zgodi da se trgovec pri nas posveti kupcu, sploh če vidijo da je kupec mlajši in da je še huje sploh ne če je v kratkih rokavih in obični T-shirt majici z no name znamkami.
Dober trgovec lahko mariskaj proda če ne gleda na videz in se vsakemu potrudi (ko sem kupoval omaro z drsnimi vrati ziher ne bi kupi, če mi je trgovec ne bi predstavil, kajti niti videl jo ne bi ker jih je malo morje v trgovini). Jaz osebno grem raje nazaj kjer sem bil zadovoljen s postrežbo kot tam, kjer nisem bil.

Tako, da sem se naučil da je še najbolje, da se en teden ali dva prej na internetu izobražujem. Preko raznih forumov in člankov ter nasvetov in se na podlagi tega odločim (sedaj vem da tega TV-ja ne bom pri nas kupil, ker ne mislim dati 400-500€ več kot takoj čez mejo in je manj km kot do MB-ja).

Me pa še nekaj zanima okoli te 3D televizije:
1. je dejansko to 3D ali je nekaj začetniškega še
2. Če je to super zadeva a se splača očala original kupit ali kaka, katera druga
3. 3D blue ray predvajalnik?

Pa še nekaj, torej za 5m HDMI 1.4 se splača vzeti preko ebay-a za cca. 5€ golden palted?

Jaz nimam pojma o tehnologiji pa se je treba prej malo pozanimati, da se dejansko naredi best buy possible.
 

roCkY

Majstr
2. sep 2007
2.479
373
83
Le zaradi 3D se nekega ekrana ne splača kupovat. To je dandanes bolj "postranska škoda" pri ekranu, ki je zmožen predvajat zelo dobro ali odlično 2D sliko. Pač dodatek, ki je najprej zanimivost in šele nato uporaben. Upoaben pa bo šele, ko bo kaj več materiala dostopnega. Če sploh kdaj bo.
Vsekakor pa mi je to veliko bolj uporabno kot razni dodatki, aplikacije, omrežje na TV. Za te zadeve je PC veliko uporabnejši. Vedno se bo našel format, zadeva, ki je namenski software ne bo podpiral.

Če te "trgovec" ne šmirgla greš pač drugam...
 

Klimanakup

Zelenc'
23. jun 2011
29
0
1
Zaradi 3d-ja itak ne mislim kupovat.
Ima kdo izkušnje z letošnjim modelom, glede kakovosti slike?
 

bpfc

Majstr
12. sep 2008
1.873
61
63
Tudi jaz nisem preveč navdušen za 3D. Samo če primerjaš cene, pa 3D LCDeji niso veliko dražji. Tako, da bi se vseeno rajši odločil za 3D.
 

Klimanakup

Zelenc'
23. jun 2011
29
0
1
Citat:
Uporabnik bpfc pravi:
Tudi jaz nisem preveč navdušen za 3D. Samo če primerjaš cene, pa 3D LCDeji niso veliko dražji. Tako, da bi se vseeno rajši odločil za 3D.
Ja pa še plus 3D očala 100€ po komadu, torej minimalno dve če hoče še ljubica gledat
rolleyes-1.gif

Meni so letošnji model čisto slučajno veliko bolj všečni, plazme prevelike z USB podporo pa nimam kaj zgrešiti pri Samsungu.

Še eno vprašanje.Blu-ray predvajalnik: "je kaj važno kero škatlo se vzame, glede firme, kompatibilnosti z določenimi modeli, kvaliteta slike?"

In čisto tako tako a bi USB 3.0 imel kaj prednosti pred predvajanji USB-ja 2.0? Sem čisti noob na področju audio-video
redface-1.gif
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Za predvajanje je USB 2.0 več kot dovolj.
Bluray ima pod 10 MB/s za HD filme, USB 2.0 pa prenese 20 MB/s z lahkoto, ob dobrem dnevu tudi 30 MB/s.
 

Klimanakup

Zelenc'
23. jun 2011
29
0
1
pa more biti BR biti od samsunga? ker pri nekaterih piše, kompatibilen z D serijo.
Kaj pa:
Citat:
Še eno vprašanje.Blu-ray predvajalnik: "je kaj važno kero škatlo se vzame, glede firme, kompatibilnosti z določenimi modeli, kvaliteta slike?"
 

MAKY_

Fizikalc
10. nov 2007
1.199
2
38
Obišči stran
če je od samsunga, ga lahko povežeš s hdmi kablom da dobiš storitev Anynet. Se pravi 1 daljinec za oba,pa tudi slika bo boljša kajti br prepozna kateri tv je na drugi strani in lahko optimizira sliko.
 

MAKY_

Fizikalc
10. nov 2007
1.199
2
38
Obišči stran
aja pa še usb: sam standard ni problem, problem je lahko če kdo uporablja nek low budget usb ali pa disk, ki ima prenizko hitrost branja...
 

janezpesec

Pripravnik
6. jan 2008
487
0
16
Se opravicujem za rahlo smetenje teme a ker si ze ravno aktiven tu in vidim da obvladas stvari: v cem je razlika med UE46D8090 in UE46D7090 ? Hvala.
 

MAKY_

Fizikalc
10. nov 2007
1.199
2
38
Obišči stran
na kratko: 7000 ima microdimming, medtem ko ima 8000 microdimming pro. boljša 3d slika.8000 ima malo bolj navit procesor zarad MDP. 7000 ima drugačen (rahlo debelejši) okvir, ki je tudi iz drugega materiala. sta pa to oba nemška modela in na njih slo aplikacije ne bodo delale.